Tréninková centra mládeže


Projekt Tréninkových center mládeže (TCM) a Regionálních klubových center (RKC) je nejvyšším článkem systému podpory talentované mládeže. TCM a RKC jsou zřizována u vybraných klubů, jejichž dospělý tým je účastníkem nejvyšší soutěže dospělých v České republice (a to v minimálně dvou soutěžních ročnících) a jejichž družstva mladšího a staršího dorostu působí v nejvyšších dorosteneckých soutěžích.
Tréninková centra mládeže

 

Cílem práce TCM a RKC je podpora sportovní přípravy talentovaných sportovců mládežnických a dorosteneckých kategorií a to v návaznosti na jednotnou metodiku a koncepci reprezentačních družstev, podpora trvalého zlepšování standardů ve všech aspektech házené, zajištění kvalitního řízení a organizace těchto center a jejich podpora ve všech stanovených kritériích (sportovní, metodická, legislativní a finanční).

V rámci projektu TCM a RKC jsou v případě TCM podporováni tři trenéři v rámci plného pracovního úvazku, v případě RKC je na plný pracovní úvazek podporován jeden trenér. Trenéři TCM rovněž provádí lektorskou činnost a to jak uvnitř klubu, tak u okolních RKC a sportovních subjektů na regionální úrovni.

 

Součástí Projektu jsou také akce přímo řízené ČSH. Jedná se o dva typy akcí:

• minikempy talentovaných hráčů/hráček (MITAH). Slouží k průběžné, navazující evaluaci rozvoje výkonnosti vybraných hráčů/hráček.

• specializované kempy (SPEK). Zaměřují se na dovednosti dle jednotlivých hráčských funkcí – individuální činnosti jednotlivce. SPEKy organizuje a koordinuje v součinnosti s manažerem reprezentací vždy příslušný šéftrenér TCM/RKC.

 

 

Šéftrenéři TCM/RKC

Činnost RKC a TCM je řízena a kontrolována ČSH prostřednictvím dvou šéftrenérů talentované mládeže (šéftrenér TCM/RKC pro chlapeckou a pro dívčí složku). Šéftrenéři TCM/RKC kontrolují především kvalitu a organizaci sportovní přípravy, spolupracují s TCM a RKC v rámci metodiky a koncepce ČSH, a to především pro potřeby reprezentačních družstev obou složek.

Šéftrenér TCM/RKC pro chlapeckou složku: Jan Filip, filip@handball.cz

Šéftrenér TCM/RKC pro dívčí složku: Dušan Poloz, poloz@handball.cz

 

Tréninková centra mládeže

Chlapci

Dívky

HC Dukla Praha

vedoucí trenér TCM Pavel Pauza

 

TJ Sokol Nové Veselí

vedoucí trenér TCM Róbert Barta

 

HC Zubří

vedoucí trenér TCM Jiří Mika

 

SK Policie Frýdek – Místek

vedoucí trenér TCM Martin Strnadel

DHC Slavia Praha

vedoucí trenér TCM Michal Červenka

 

DHK Zora Olomouc

vedoucí trenér TCM Kamil Zemánek

 

 

Regionální klubová centra

Chlapci

Dívky

Talent Plzeň

vedoucí trenér RKC Jiří Hynek

 

HBC Jičín

vedoucí trenér RKC Petr Hejtmánek

 

HCB Karviná

vedoucí trenér RKC Radek Godál

 

ASK Lovosice

vedoucí trenér RKC Jakub Hrstka

TJ Sokol Poruba

vedoucí trenérka RKC Alena Humlová

 

HC Zlín

vedoucí trenér RKC Marek Kolář

 

DHC Plzeň

vedoucí trenérka RKC Jana Bureš Galušková