Reprezentace České Republiky

Na naše hráče, hráčky ale i trenéry nezapomínali a nezapomínají ani stavitelé reprezentačních výběrů všech věkových kategorií od kadetů až po dospělé. V dřívějších letech to byli hlavně muži, ale v nedávné minulosti a současnosti jsou naopak podstatně úspěšnější ženy.

Na evropských, světových a olympijských šampionátech se představila celá řada hráčů a hráček, kteří ve Zlíně vyrůstali a zahájili zde svou sportovní kariéru, nebo přestoupili do Zlína z jiných klubů.

  • z té nejstarší kategorie jsou to Bačák, Provazník, Arnošt, Šobora, Beneš, Ciner, Králík
  • mladších potom Zdeněk Čtvrtník, Bob Cepák, Tomáš Bártek, Jan Novák, Petra Komínková, Milena Foltýnová, Zuzka Budayová, Petra Lupačová, Pospíšilová, Simonová
  • nejmladší kategorií jsou stále ještě aktivní hráči nebo hráčky, kteří buď oblékají dres současného zlínského klubu, nebo působí v jiných klubech v ČR i v zahraničí: Lenka Kysučanová a Pavla Poznarová (Zlín) a dále hráčky, které působí v jiných klubech - Marcela Handlová, Simona Roubínková a Pavla Nevařilová (Veselí nad Moravou), Lenka Černá (Olomouc), Vašková a Jana Simerská (Francie), Jana Arnošová (SRN), Polozová, Iva Zámorská, Vendula Aiglová a Polášková (Norsko), Pepa Kučerka a Petr Hejtmánek (Francie)
  • juniorských a dorosteneckých reprezentačních výběrech jsou David Štěpán, Marek Kočí, Jakub Lefan, Jalůvková, Mlýnková, Wesleyová, Nevrlá a Růčková.
  • Mezi trenéry, kteří vedli reprezentační kolektivy na světových a evropských šampionátech se několikrát objevili i trenéři, kteří tehdy stáli na lavičce Zlína - Jiří Zerzáň, Jiřina Halčařová u žen, Bob Cepák u juniorek.