V SOBOTU A V NEDĚLI STARTUJE VE ZLÍNĚ BARÁŽ MLADŠÍCH DOROSTENCŮ O POSTUP DO CELOSTÁTNÍ 1. LIGY 2024/2025

TÝDEN PO ZISKU MISTROVSKÉHO TITULU STARŠÍCH ŽAČEK, BUDE SH DATART VE ZLÍNĚ SVĚDKEM DALŠÍHO POKUSU ZLÍNSKÉHO DRUŽSTVA O ÚSPĚŠNÉ ZAKONČENÍ SEZÓNY 2023/2024

 
Základní soutěžní ročník 2023/2024 pro dorostenecké soutěže už skončil, ale vzhledem ke struktuře druholigové soutěže mladších dorostenců, pokračuje tato kategorie ještě baráží o postup do nejvyšší celostátní 1. ligy.
Baráže, kterou ve dnech 18. a 19. května 2024 hostí Zlínská sportovní hala Datart a jejíž pořadatelstvím byl pověřen zlínský Handball Club, se týká čtyř vítězů čtyř skupin 2. ligy mladších dorostenců – po dvou skupinách na Moravě a v Čechách.
Vítěze jedné moravské skupiny HK IVANČICE, doplňuje ve své druholigové skupině celkově druhý HC ZLÍN (vítězné Žeravice, které Zlín v letošním ročníku 2x porazil, neměly o baráž zájem).
Z českých skupin se baráže zúčastní jejich vítězové Lions HOSTIVICE a pražský TJ JM CHODOV.
 
Zlínští mladší dorostenci už v minulosti v prvoligové soutěži startovali, ale tuto soutěž opustili pro nedostatek hráčů. Letošní kádr spolu prochází věkovými kategoriemi od mladších žáků až po současný mladší dorost a účast v baráži o 1. ligu je pro hráče i pro trenéry M. Šenkýře a P. Krajču vyvrcholením jejich společného několikaletého putování po házenkářských hřištích a mládežnických soutěžích.
 
Baráž se hraje turnajových způsobem, každý s každým a do celostátní 1. ligy mladších dorostenců postupují první dvě družstva.
 
Nasazení družstev, rozlosování a časový průběh turnaje stanovila Sportovní komise ČSH a program baráže je následující:

SOBOTA 18.5.2024

14,00 hodin         Zlín – Ivančice
16,00 hodin         Chodov – Hostivice

 

NEDĚLE 19.5.2024

09,00 hodin         Ivančice – Hostivice
11,00 hodin          Zlín – Chodov

15,00 hodin          Chodov – Ivančice
17,00 hodin          Hostivice – Zlín

 
 
Po titulu starších žaček MŮŽE zlínská házená tento víkend získat další letošní úspěch v podobě postupu mladších dorostenců do nejvyšší celostátní soutěže.
 
Držte našemu družstvu palce, aby kýžený postup vybojovalo.
Pokud v sobotu nebo v neděli navštívíte Sportovní halu Datart a podpoříte naše družstvo v barážových bojích, budou všichni naši hráči určitě vděční a rádi vás uvidí v hledišti SH Datart.
 
Přijďte podpořit naše mladší dorostence v jejich snaze o účast v celostátní 1. lize 2024/2025.