ZAČÍNÁ POSLEDNÍ MĚSÍC HÁZENKÁŘSKÝCH SOUTĚŽÍ SEZÓNY 2023/2024
MUŽI HRAJÍ POSLEDNÍ KOLO 1. LIGY, ŽENY HRAJÍ POSLEDNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ SEZÓNY

NA OBĚ UTKÁNÍ JE VSTUP VOLNÝ

 
V sobotu 4. května a v neděli 5. května 2024 obsadí zlínskou sportovní halu Datart házená.
 
Ženy se v sobotu se rozloučí s letošní domácí palubovkou utkáním nadstavbové části Mol ligy o 5. až 8. místo a soupeřem jim bude celek PLZNĚ. Je to odveta obou soupeřů, když v 1. kole nadstavby v Plzni naše družstvo, po vyhraném prvním poločase 15:14, nakonec těsně prohrálo po nevydařené druhé části druhého poločasu 29:31. V sobotu se zlínské házenkářky pro tuto sezónu rozloučí s domácími fanoušky a vůbec poslední utkání sezóny 2023/2024 je čeká o týden později, v sobotu 11. května, venkovní nadstavbová odveta v OLOMOUCI.
Naše ženy v nadstavbové části Mol ligy bojují s Porubou o konečnou sedmou příčku a bodový zisk ze sobotního utkání by našemu týmu velmi pomohl.
Naše družstvo čekají ještě 2 utkání - doma s Plzní a venku v Olomouci.
Poruba má před sebou 3 utkání - doma s Olomoucí i s Plzní a jede do Plzně.
Pokud by měla obě družstva po skončení soutěže stejný počet bodů, rozhodují vzájemná utkání ze základní i nadstavbové části a to hraje do karet Porubě. Po letošních čtyřech vzájemných duelech má Poruba o dvě branky lepší skóre 113:111. 

 sobota 4.5.2024, 15,00 hodin
4. kolo nadstavby MOL ligy žen
            o 5. až 8. místo
       HC ZLÍN – DHC PLZEŇ

 §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 
Muži svou sezónu 2023/2024 ukončí sobotním domácím utkáním 22. kola 1. ligy s POLANKOU n/O. Svému soupeři mají co vracet, protože v podzimním duelu podlehli svému soupeři na jeho půdě 31:27.
Sobotní utkání a vůbec sobotní poslední kolo prvoligové soutěže mužů je z pohledu našeho družstva velmi důležité a rozhodující.
Z 1. ligy letos přímo sestupují rovnou tři družstva do 2. ligy – družstva umístěná na 12. až 10. místě závěrečné tabulky. A protože na poslední sestupovou 10. příčku jsou rovnou tři kandidáti s jednobodovým rozdílem, bude v posledním kole rozhodovat každý získaný bod.
Nejlépe je na tom naše družstvo, které má na svém kontě na 8. místě tabulky 19 bodů a výhodu domácího utkání se sestupující Polankou. V případě našeho vítězství nad Polankou a prohry sedmého Jičína doma se šestými Šťáhlavami, mohou naši muži uzavřít letošní sezónu na konečném 7. místě se ziskem 21 bodů.
Na 9. místě tabulky je s 18. body Chodov, se kterým máme lepší vzájemná utkání v podobě dvou výher (v Praze 29:26, doma 31:27). Chodov hraje poslední kolo soutěže na půdě čtvrtého celku tabulky – HAOLK Velká Bystřice-Olomouc, který může ještě dosáhnout na bronzovou příčku a proto by bylo vítězství Chodova velkým překvapením.
Na sestupovém 10 místě jsou zatím s 18. body Vršovice, se kterými máme naopak letošní nepříznivou vzájemnou bilanci – dvě porážky (v Praze 29:33, doma 33:37). Vršovice zajíždí v posledním kole do Bohunic, které mohou v posledním utkání zaútočit na vylepšení svého současného postavení a obsadit konečné 4. místo. Vítězství Vršovic v tomto utkání by bylo také překvapením. 

sobota 4.5.2024, 17,00 hodin
        22. kolo 1. ligy mužů
HC ZLÍN – SKH POLANKA n/O

 §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 
Neděle 5. května je ve znamení mládežnické házené – krajská soutěž starších žáků, celostátní 1. liga starších dorostenců a 2. liga mladších dorostenců.
 
Starší žáky čeká 11. kolo soutěže a pro naše družstvo je to poslední dvojutkání Zlínské ligy starších žáků.
Naše družstvo je zatím na vedoucí pozici se ziskem 31 bodů, před druhou Velkou Bystřicí také s 31 body a třetím Centrem Haná se 30-ti body. Centrum Haná má ale proti Zlínu a Velké Bystřici výhodu dvou utkání k dobru.
Tato krajská soutěž – Zlínská liga starších žáků - končí 12. kolem, do kterého už ale naše družstvo ani Velká Bystřice nezasáhnou.
Podle výsledků posledních dvou utkání Zlína, posledních dvou utkání Velké Bystřice a čtyř utkání Centra Haná, mohou naši starší žáci skončit na kterémkoliv z prvních tří míst.
Naši starší žáci startují ještě v jedné soutěži své věkové kategorie - v celostátní Žákovské lize starších žáků. Po pěti kolech Žákovské ligy, která má za sebou všech 25 startujících družstev z celé republiky, je Handball Club Zlín zatím na velmi pěkném 5. místě se ziskem 32 bodů. Ve hře je ještě 6. kolo a 8 bodů pro každé družstvo. Termínem tohoto posledního kola Žákovské ligy je víkend 18. – 19. května a naše družstvo čeká cesta do Plzně, kde se kluci utkají s pořádající Plzní (zatím 1. místo 38 bodů), Frýdkem-Místkem (zatím 3. místo, 36 bodů), Českými Budějovicemi (zatím 4. místo, 35 bodů) a Libercem (zatím 13. místo, 17 bodů). Těžší rozlosování do posledního kola už naše družstvo ani nemohlo dostat.  

neděle 5.5.2024, 9,00 hodin + 10,30 hodin
       11. kolo Zlínské ligy starších žáků
                HC ZLÍN – SK ŽERAVICE
                 HC ZLÍN – HC ZUBŘÍ B

 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 
Poslední letošní kolo starších dorostenců a poslední utkání našeho družstva v nejvyšší celostátní soutěži a ze které po třech sezónách sestupují do nižší soutěže z konečného 11. místa v sezóně 2023/2024

      neděle 5.5.2024, 12,30 hodin
22. kolo 1. ligy starších dorostenců
       HC ZLÍN – SKH POLANKA n/O

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

 
Mladší dorostence čeká rovněž poslední soutěžní kolo základní části 2. ligy – skupiny severní Morava. Sezóna ale pro naše družstvo ještě nemusí nutně skončit, protože kluci mají velkou naději na vítězství ve své skupině, které by je posunulo do baráže vítězů čtyř druholigových skupin o dvě postupová místa do nejvyšší celostátní soutěže mladších dorostenců – 1. ligy.
Podmínkou je bezpodmínečné nedělní vítězství nad družstvem ze středu tabulky, celkem SKH Polanka n/O.
Kromě utkání Zlína a Polanky, rozhodne o prvních třech místech v této druholigové skupině rovněž vzájemné utkání posledního kola mezi vedoucími Žeravicemi a třetí Kopřivnicí.
Doposud vedoucí Žeravice mají na svém kontě 36 bodů, druhý Zlín 35 bodů a třetí Kopřivnice 34 bodů.
Při rovnosti bodů dvou družstev rozhodují vzájemná utkání:
Zlín – Žeravice = Zlín je lepší na vzájemná utkání 2:0 (38:34, 37:35)
Zlín – Kopřivnice = Zlín je lepší na skóre ze vzájemných utkání 61:54 (36:26, 25:28)
Žeravice – Kopřivnice = 1. utkání v Žeravicích 32:31, 2. utkání v Kopřivnici 4.5.2024, 13,00 hodin

      neděle 5.5.2024, 14,30 hodin
22. kolo 2. ligy mladších dorostenců
      HC ZLÍN – SKH POLANKA n/O

 §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 
ŠEST UTKÁNÍ BĚHEM JEDNOHO VÍKENDU A VE VŠECH PŮJDE O LOUČENÍ SE S DOMÁCÍ PALUBOVKOU V KONČÍCÍ SPORTOVNÍ SEZÓNĚ 2023/2024.
 
A protože v některých duelech půjde o hodně, přivítají hráčky i hráči početnou a hlasitou podporu svých fanoušků.
 
Přijďte se rozloučit  do sportovní haly Datart se soutěžním ročníkem 2023/2024.