VE STŘEDU 24.4.2024 POKRAČUJE NADSTAVBA MOL LIGY ŽEN VE ZLÍNĚ

ZLÍNSKÉ HÁZENKÁŘKY PŘEDEHRÁVAJÍ 5. KOLO NADSTAVBY S PORUBOU

 

                   5. kolo nadstavby MOL ligy žen
                         středa 24. dubna 2024
                                  18,00 hodin

                HC ZLÍN – TJ Sokol PORUBA

Víkendové utkání našich žen v Plzni bylo zahajovacím kolem nadstavby Mol ligy žen o 5. až 8. místo.
Po velmi dobrém 1. poločase, který naše děvčata vyhrála 15:14, nakonec body z Plzně nedovezla, když domácí družstvo v plné míře využilo domácí divácké podpory a naše družstvo přetlačilo v závěru utkání o dvě branky 31:29. Chleba se lámal v desáté minutě druhého poločasu, kdy naše hráčky ztratily své dvoubrankové vedení (21:19) a domácí o dalších 10 minut později odskočily až na rozdíl čtyř branek (27:23). Naše družstvo ještě vykřesalo naději na bodový zisk čtyři minuty před koncem utkání, když vyrovnalo skóre utkání na remízový stav 28:28. Samotný závěr utkání nakonec vyšel lépe Plzni, která v posledních minutách otočila skóre na svou stranu a dva body zůstaly v Plzni.
Naše družstvo předvedlo v zahajovacím kole nadstavbové části sympatický výkon s bojovností až do posledních vteřin zápasu. Nechybělo mnoho a konečný výsledek mohl být obrácený.
 
Věřme, že plzeňská forma vydrží našim děvčatům i v dalších utkáních a dokázat to mohou hned tento týden ve středu, kdy do naší sportovní haly přijede celek Poruby. Středeční utkání je předehrávkou 5. kola nadstavby, protože v řádném termínu pro toto kolo je naše hala obsazena komercí.
Poruba vyšla vstříc naší žádosti o předehrávku, i když se obě družstva za pár dnů spolu opět utkají, tentokrát v Porubě. Díky těmto „šachům“ s termíny budou mít naše družstvo poslední týdny sezóny poměrně hodně „našlapané“.

Program našeho družstva pro závěr sezóny 2023/2024:

Středa 24.4.2024 – doma Poruba (5. kolo - odveta)
Neděle 28.4.2024 – venku Poruba (2. kolo)
Středa 1.5.2024 – doma Olomouc (3. kolo, 15,00 hodin)
Sobota 4.5.2024 – doma Plzeň (4. kolo, 15,00 hodin - odveta)
Sobota 11.5.2024 – venku Olomouc (6. kolo - odveta)

 

Zlínské házenkářky se těší na početnou a hlasitou diváckou podporu
 
Přijďte si zafandit do Zlínské sportovní haly Datart a pomoci naši ženám v dalším utkání extraligové nadstavby MOL ligy žen