PO DVOU DUELECH NA PŮDĚ SOUPEŘŮ SE ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI PŘEDSTAVÍ NA DOMÁCÍ PALUBOVCE

 
POMALU VRCHOLÍ DRUHÁ NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ MUŽŮ – CELOSTÁTNÍ 1. LIGA

 
Víkendové dny tento týden budou ve znamení házené, kdy proběhne na palubovce zlínské sportovní haly Datart hned devět soutěžních utkání různých věkových kategorií a různých úrovní soutěží.
 
Balíček „mistráků“ je rozdělený na dva dny – sobota je šesti utkáními vytížená po celý den od rána do večera a v neděli se odehrají poslední tři duely.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

sobota 20.4.2024
10. kolo OL-ZL ligy starších žaček

09,30 hodin HC ZLÍN A – SK ŽERAVICE
11,00 hodin SK ŽERAVICE – SHK KUNOVICE
12,30 hodin SHK KUNOVICE – HC ZLÍN A

 
Naše áčko starších žaček prožívá velmi vydařenou sezónu.
Ve společné krajské soutěži Olomouckého a Zlínského krajského svazu házené zatím nepoznalo hořkost porážky a jen díky menšímu počtu odehraných utkání je v tabulce na 2. místě, dva body za vedoucí Olomoucí A, která má ale k dobru 3 utkání. Zatím naše děvčata úspěšně útočí na titul Olomoucko-Zlínského krajského přeborníka 2023/2024.
Družstvo trenérky Z. Jurikové si úspěšně vede také v celostátní soutěži Žákovská liga starších žaček, do které je zapojeno 25 týmů z celé republiky a jejíž vítěz obdrží titul Mistr ČR v kategorii starších žaček.
Ve dvaceti zatím odehraných utkáních nepoznala naše děvčata hořkost porážky a ztratila pouze dva body za dvě remízy. Se ziskem 38-mi bodů se dělí o průběžné první místo s celkem DHC Plzeň.
O celkovém vítězi rozhodne poslední, šesté kolo soutěže, které proběhne v polovině letošního května. Pořadatelem jedné z pěti skupin je zlínský klub a držme palce našim děvčatům, aby svou dosavadní neporazitelnost udržela i v posledním kole. Ve Zlíně proběhne poslední šesté kolo Žákovské ligy v neděli 12. května a našemu áčku budou soupeřky z Kynžvartu, Klimkovic, Písku a Milevska.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

sobota 20.4.2024, 14,00 hodin
20. kolo 1. ligy starších dorostenců

HC ZLÍN – Talent Škoda JS PLZEŇ

 
Naši starší dorostenci bojují v nejvyšší celostátní soutěži doslova o bytí či nebytí. Do konce soutěže zbývají ještě tři kola a naše družstvo je zatím na prvním sestupovém 11. místě tabulky s osmi body. Na nesestupovou desátou příčku Jičína ztrácí naše družstvo 3 body a záchrana v nejvyšší soutěži bude velmi těžká i přesto, že ze tří posledních utkání hrají naši dorostenci 2x doma (20. kolo, doma Plzeň – 5. místo, 21. kolo v Brně – 7. místo a poslední 22. kolo doma s Polankou – lídr prvoligové soutěže). Naděje umírá poslední a každý získaný bod bude mít cenu  zlata.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

sobota 20.4.2024, 16,00 hodin
20. kolo 2. ligy mladších dorostenců

HC ZLÍN – SK ŽERAVICE

 
Naopak opačné starosti mají naši mladší dorostenci. Po celou sezónu si vedou velmi dobře, pohybují se na předních místech druholigové tabulky a bojují o postup do baráže o nejvyšší celostátní 1. ligu mladších dorostenců. Baráže se zúčastní vítězové čtyř druholigových soutěží, kteří budou o postup do celostátní 1. ligy bojovat jednorázovým turnajem, kde se utká každý s každým. První dvě nejlepší družstva z baráže postupují do nejvyšší soutěže.
Na první místo Žeravic (34 bodů) v druholigové tabulce ztrácí naše družstvo 2 body a o druhou příčku se dělí s Kopřivnicí (oba 32 bodů). Rozhodne se v posledních třech kolech, ve kterých budou mít naši hráči 2x výhodu domácího prostředí, ale kde se potkají také s těžkými soupeři.
Sobotní soupeř, vedoucí celek Žeravic, patří k těm nejtěžším. Na podzim naše družstvo v Žeravicích zvítězilo 38:34. V dalším 21. kole jede naše družstvo na půdu nebezpečného Rožnova p/R (4. místo) a celou soutěž zakončí 22. kolem na domácí půdě s Polankou n/O (7. místo).
Soutěž mají naši mladší dorostenci rozehranou dobře a věřme, že stejně dobře dopadne i celkové hodnocení sezóny s postupem přes baráž až do 1. celostátní ligy mladších dorostenců.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

sobota 20.4.2024, 18,00 hodin
20. kolo 1. ligy MUŽŮ

HC ZLÍN – Sokol VRŠOVICE A

 
Muži si sice dlouhodobě drží střed tabulky, ale se svým stávajícím bodovým ziskem nemohou být tři kola před koncem soutěže až tak úplně v klidu. Ve hře je ještě šest bodů, dvě utkání doma a jedno u soupeře, ale tříbodový náskok na první sestupovou příčku není nic moc, protože letos přímo do 2. ligy sestupují tři družstva umístěná na 10. až 12. místě tabulky. Na místech po  třech sestupujících se v nové sezóně objeví přímo sestupující extraligový celek (umístěný na 13. místě extraligové tabulky) a dva celky z druholigových soutěží (dva nejlepší z baráže, kterou absolvují vítězové čtyř skupin 2. ligy).
Naše družstvo nesmí v posledních třech utkáních nic podcenit a nesmí se spoléhat na to, že všichni tři poslední soupeři jsou v tabulce až za nimi.
Po domácím utkání s Vršovicemi ve 20. kole (10. místo, 14 bodů), jedou naši muži příští týden k poslednímu utkání na hřišti soupeře do Dvora Králové (21. kolo, 12. místo, 6 bodů) a celou soutěž uzavřou 22. kolem na domácí půdě s Polankou n/O (11. místo, 14 bodů).
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

neděle 21.4.2024
7. kolo OL-ZL ligy starších žaček

11,00 hodin SK HFP PROSTĚJOV – HC ZLÍN A
12,30 hodin TJ HRANICE – SK HFP PROSTĚJOV
14,00 hodin HC ZLÍN A – TJ HRANICE

 
Po dvou sobotních duelech nastoupí naše áčko starších žaček k dalším dvěma utkáním hned druhý den v neděli.
Je to dohrávka 7. kola a v případě úspěšného víkendu mohou naše děvčata po sobotě a neděli přeskočit dosud vedoucí áčko Olomouce a stát se před posledními dvěma koly průběžným lídrem soutěže.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 
 
O víkendu mají příznivci zlínské házené z čeho vybírat – od žákovských soutěží až po 1. ligu mužů.
Věříme, že o víkendu zavítáte v hojném počtu do Zlínské sportovní haly Datart a svými hlasivkami pomůžete našim družstvům v bojích o soutěžní body.
 
Přijďte v sobotu i v neděli podpořit naše družstva do sportovní haly Datart.