Družstvo žáků slaví mezinárodní úspěch – 3.místo na Lloret cupu 2024 ve Španělsku

Družstvo chlapců složené z mladších a starších žáků se vydalo v sobotu 23.března na dlouhou a náročnou cestu do Španělska, kde se ve městě Lloret de Mar, ležícího na pobřeží Costy Bravy, zúčastnilo prestižního mezinárodního turnaje mládeže – Lloret cup 2024.

V kategorii BU14 nám rozlosování turnaje přiřadilo ve skupině D družstva H Banyoles, AEH Les Franqueses, Handbol Cooperativa Sant Boi B.

Po vítězství ve skupině postoupily chlapci do osmifinále. Soupeřem v tomto utkání byl Handbol Igualada, se kterým si naši hráči dokázali poradit v poměru 26:13. Propukla velká radost z postupu do čtvrtfinále, ve kterém jsme se utkali s Handbol Garbí. Jasnou výhrou 27:21 si zajistili postup do semifinálového klání a možnost zahrát si o medaile.
Chuť a vůle dosáhnout na medaili byla ohromná. Kluci dali do semifinálového utkání s Clubem Handbol Vila-Real naprosté maximum, avšak silnější, statnější a větší hráči tohoto věhlasného klubu byly nad jejich síly. Museli jsme ve výsledku 23:13 sklonit a uznat neskutečnou sílu soupeře, který postoupil do finále.
Rozlosování turnaje bylo nemilostivé a hned v zápětí čekalo naše hráče utkání o 3.místo proti Papa Johns Imperial. Družstvo se dokázalo zformovat a vidina medaile je táhla za tímto velkým úspěchem hned od první minuty. Na hráčích bylo vidět, že jsou na pokraji fyzických sil, ale myšlenka na bronzovou „placku“ byla silnější. Vše bylo stvrzeno konečnou sirénou na konci zápasu ve výsledku 29:22.

 
Všem hráčům a realizačnímu týmu děkujeme za vynikající zahraniční reprezentaci. VELKÉ dík patří všem rodičům, kteří své děti podporovali jakoukoliv formou, a v neposlední řadě také těm, kteří drželi napříč celým naším klubem hráčům palce.

Účast na takovém mezinárodním turnaji by se nemohla uskutečnit bez podpory sponzorů z řad firem i fyzických osob a samozřejmě i za spoluúčasti na nákladech samotných rodičů hráčů.
Všem, kteří jakýmkoliv způsobem podpořili naše družstvo v účasti na turnaji ve Španělsku, patří uznání a vřelé poděkování.
Hlavním sponzorem družstva na tomto turnaji byla společnost SOLAR-TECHNIK s.r.o., svými příspěvky dále pomohly firmy INBRUS s.r.o., KAPITOL, MORAVIA CONTAINERS, a.s., STAVEBNÍ IZOLACE, s.r.o., fyzické osoby P. FRANĚK a D. HAUSNER.

Žákovské družstvo Handball Clubu Zlín ještě jednou moc děkuje všem, kteří se podíleli na jejich nezapomenutelném zážitku z mezinárodního turnaje ve Španělsku.


Náš klub reprezentovali:
Bartoň Adam
Bělíček Jan  
Franěk Anthony
Choleček Jan
Kubiš Filip
Kučerka Jakub
Marek David
Parkán Kryštof
Prandorfi Lukas
Surý Eduard  
Šeděnka Filip
Šimek Radim
Šimurda Václav
Trunkát Damián
Trýska Adam
Vaculík Vojtěch
Zasadil Vojtěch
 
Realizační tým:
Marek František
Kočí Petr
Parkánová Amálie