PO TÝDENNÍ PAUZE OPĚT VE SPORTOVNÍ HALE PLNÁ NEDĚLE HÁZENÉ

MUŽI ZVOU NA 17. KOLO 1. LIGY, DOROSTENECKÉ KATEGORIE OBOU SLOŽEK NA SVÁ LIGOVÁ UTKÁNÍ

 
Sportovní hala Datart měla minulý týden od házené pokoj, ale tato neděle už bude opět plná ligových házenkářských utkání.
V neděli 24. března se ve zlínské sportovní hale představí všechna naše dorostenecká družstva obou kategorií a celodenní házenkářský program zakončí muži svým prvoligovým duelem s LITOVLÍ.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 

    neděle 24.3.2024, 10,00 hodin
19. kolo 1. ligy starších dorostenek
   HC ZLÍN – DHK Zora OLOMOUC

 
Naše starší dorostenky, po loňském bronzu, útočí na „bednu“ i letos. Svou současnou „bronzovou“ příčku prvoligové soutěže musí ale urputně bránit před dotírající Plzní, která je čtvrtá jen horším skórem a proto nesmí naše družstvo v žádném utkání nic podcenit, protože každý bodový zisk má cenu „zlata“. Navíc může do konečného pořadí na čelních místech promluvit ještě Most, který ztrácí na naše děvčata jediný bod.
Na letošní vzájemná utkání s Plzní jsou na tom lépe naše děvčata (v Plzni výhra, doma remíza). Odveta v Mostě naše družstvo teprve čeká hned ve 20. kole (na podzim ve Zlíně náš celek zvítězil o jednu branku).
Utkání 19. kola je ale posledním utkáním našich starších dorostenek na palubovce zlínské sportovní haly v letošní sezóně. V příštím kole jedou do Mostu, ve 21. kole proti Kunovicím jsme sice pořadateli, ale kvůli komerci budeme hrát v Otrokovicích, no a závěrečné 22. kolo letošního ročníku odehrají naše děvčata v Kynžvartě.
Takže zdaleka není nic rozhodnuto a v závěrečných čtyřech kolech letošního ročníku 1. ligy starších dorostenek se naše hráčky ještě hodně zapotí.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 

    neděle 24.3.2024, 12,00 hodin
19. kolo 1. ligy mladších dorostenek
   HC ZLÍN – DHK Zora OLOMOUC

 
Mladším dorostenkám schází do konce sezóny rovněž 4 kola a také pro ně je utkání 19. kola posledním na palubovce SH Datart. Stejně jako jejich starší kolegyně, i mladší dorostenky musí pro své „domácí“ utkání ve 21. kole využít otrokovického azylu.
Oproti loňské sezóně mají naše děvčata na 6. místě letos zatím o jedno místo horší tabulkové postavení, ale ani ztráta tří bodů na pátou Velkou nad Veličkou není nehratelná, zvlášť, když ve 21. kole hrají mladší dorostenky s Velkou n/V doma, ale bohužel na „domácí“ palubovce v Otrokovicích. Závěrečná kola na hřištích soupeřek mají mladší dorostenky stejné jako jejich starší kolegyně – 20. kolo venku Most a 22. kolo venku Kynžvart.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 

    neděle 24.3.2024, 14,00 hodin
17. kolo 1. ligy starších dorostenců
            HC ZLÍN – HC ZUBŘÍ

 
Starší dorostenci si závěr soutěže zkomplikovali nešťastnou prohrou v minulém kole na půdě Házenkářské akademie Olomouc, kde prohráli o jedinou branku, i když po prvním poločase vedli pětibrankovým rozdílem. Zatím jsou na setupovém 11. místě tabulky a na desátý Jičín ztrácí tři body, které by se v posledních 6-ti utkáních soutěže daly snad i dohnat, ale teď už bez žádného výpadku a za předpokladu nějakého příjemného překvapení se silnějším soupeřem.
Držme našim starším dorostencům palce, ať jim to vyjde a svou prvoligovou příslušnost udrží i do další sezóny.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 

     neděle 24.3.2024, 16,00 hodin
17. kolo 2. ligy mladších dorostenců
  HC ZLÍN – Fatra-Slavia NAPAJEDLA

 
Mladší dorostenci úspěšně bojují o čelo tabulky. Mají stejný počet bodů jako dosavadní lídr této druholigové skupiny, celek Žeravic, ale jen o málo horší celkové skóre a navíc ještě výhodu na své straně v podobě jarní odvety na domácí palubovce. Na podzim v Žeravicích naši kluci svého soupeře porazili o čtyři branky.
Takže pokud kluci nic nepokazí a některého se soupeřů v závěrečných šesti kolech nepodcení, mělo by to vyjít s postupem do baráže, ve které se utkají všichni čtyři vítězové čtyř skupin druholigové soutěže. První dvě družstva z baráže mají zajištěný postup do nejvyšší celostání 1. ligy mladších dorostenců. Věříme, že to vyjde.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 

neděle 24.3.2024, 18,00 hodin
      17. kolo 1. ligy mužů
  HC ZLÍN – Tatran LITOVEL

 
Finále celé házenkářské neděle obstarají opět muži svým duelem se zatím třetí Litovlí. Svému soupeři mají vracet podzimní těsnou porážku z Litovle, kde prohráli o dvě branky 36:34, po vyrovnaném průběhu celého utkání.
Naši muži mají sice na 8. místě tabulky pětibodový náskok od první sestupové příčky, ale nesmí si v posledních šesti kolech dovolit žádné podcenění soupeřů a překvapivé prohry, protože v letošní sezóně přímo sestupují z prvoligové soutěže poslední tři družstva. Závěr soutěže bude pro naše družstvo vlivem zranění některých hráčů základního kádru o to náročnější, že některé z nich čekají chyrurgické zákroky a v letošním soutěžním ročníku je už na hrací ploše neuvidíme.
O to víc musí v této době zapůsobit týmový duch a bojovnost.
Družstvo také věří v podporu svých nejvěrnějších fanoušků, kteří našim hráčům vytvoří ve Zlínské sportovní hale Datart opravdu domácí prostředí.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 

O víkendu je příznivcům házené z čeho si vybrat a všechna družstva určitě uvítají fanoušky v co největším počtu, kteří vytvoří našim kolektivům opravdu domácí prostředí.

Přijďte si zafandit do Zlínské sportovní haly Datart a povzbudit naše družstva v jejich ligových utkáních.