BLÍŽÍCÍ SE SOBOTA BUDE VE ZLÍNĚ VE ZNAMENÍ ŽENSKÉ HÁZENÉ
ŽENY HOSTÍ V MOL LIZE MOST - LÍDRA MEZI ČESKÝMI CELKY

 

Sobotní program ve zlínské sportovní hale obstará tentokrát ženská složka Handball Clubu Zlín – od těch nejmladších, přes dorostenky, až po extraligové ženy.

ČASOVÝ PROGRAM HÁZENÉ VE SH DATART
                  SOBOTA 9.3.2024

 
Program zahájí svou soutěží ty nejmladší děvčata – v Olomoucko/Zlínské lize mladších žaček přivítá naše béčko soupeřky ze Zubří a Otrokovic.
Tabulku této krajské soutěže vedou děvčata Žeravic s 22 body, v závěsu za nimi jsou na 2. místě žačky Otrokovic, které mají na svém kontě 20 bodů a jsou ve zlínském klání favoritkami.
Naše béčko je zatím se 6-ti body deváté a děvčatům Lesany Zubří patří se ziskem 4 bodů desátá příčka tabulky.
 

7. kolo OL/ZL ligy mladších žaček

09,30 hod.    HC ZLÍN B – Lesana ZUBŘÍ
11,00 hod.    Lesana ZUBŘÍ – TJ Jiskra OTROKOVICE
12,30 hod.    TJ Jiskra OTROKOVICE – HC ZLÍN B

 §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 
Kategorii žaček po jejich třech utkáních vystřídá na hrací ploše rovnou ta nejvyšší soutěž – Mol liga žen, kdy naše ženy hostí třetí celek tabulky této mezinárodní česko/slovenské soutěže a lídra mezi českými družstvy – házenkářky Mostu.
Most může dosáhnout ještě na stříbrnou příčku v celkovém hodnocení Mol ligy a navíc bude určitě chtít udržet své vedení mezi českými celky a zajistit si tak nejvýhodnější vstup do českého play-off.
Naše děvčata mají naopak úplně jiné starosti. Mají sice před Porubou a Hodonínem náskok čtyř bodů, ale oba naši pronásledovatelé mají proti našemu celku utkání k dobru a navíc naše děvčata čekají v jejich posledních dvou utkáních základní části dva nejtěžší soupeři mezi českými týmy – současný zatím třetí Most a stejně tak zatím čtvrtý Kynžvart. Na vážnosti situace nic nemění ani fakt, že svá dvě poslední utkání základní části hraje naše družstvo na domácí půdě.
O to víc bude potřeba podpory zlínských fanoušků, kteří mohou být „tím dalším hráčem na hřišti“.

15,00 hodin - 20. kolo MOL ligy žen
      HC ZLÍN – DHK Baník MOST

 §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 
Sobotní program uzavřou zlínské dorostenky.
Hned po ženách se představí nejprve ve své nejvyšší celostátní soutěži mladší dorostenky proti pražské Slavii a úplně na konec, v posledním duelu celého dne, starší dorostenky rovněž v nejvyšší celostátní soutěži a rovněž proti pražské Slavii.
Naše mladší dorostenky jsou zatím v prvoligové tabulce, kterou vede třicetibodová Plzeň, na 6. místě se 14-ti body, s pětibodovým náskokem před Porubou a ztrátou dvou bodů na pátou Vekou nad Veličkou. Jejich sobotní soupeř, Slavia Praha, je společně s Mostem a 24 body na 2. a 3. místě. Do konce soutěže chybí odehrát ještě šest kol, ve kterých budou hrát naše děvčata 3x na domácí půdě a je předpoklad, že by mohla své tabulkové postavení ještě vylepšit.

17,00 hodin - 15. kolo 1. ligy mladších dorostenek
                 HC ZLÍN – DHC Slavia PRAHA

 §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 
Starším dorostenkám patří šest kol před koncem nejvyšší soutěže současná bronzová příčka za vybojovaných 23 bodů. Na stříbro Písku mají zatím ztrátu 5-ti bodů a musí bránit své postavení a jednobodový náskok před Plzní. Pražská Slavia, sobotní soupeř, je ve vedení tabulky se 30-ti body. V posledních šesti kolech letošního soutěžního ročníku hraje naše družstvo 3x na domácí palubovce a je velký předpoklad, že by to mohlo po loňskám bronzu letos opět „cinknout“.

19,00 hodin - 15. kolo 1. ligy starších dorostenek
                HC ZLÍN – DHC Slavia PRAHA

 §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 

O víkendu je příznivcům házené z čeho si vybrat a všechna družstva určitě uvítají fanoušky v co největším počtu, kteří vytvoří našim kolektivům opravdu domácí prostředí.
 
Přijďte si zafandit do Zlínské sportovní haly Datart a povzbudit naše družstva v jejich ligových utkáních.