VE SPORTOVNÍ HALE DATART PROBĚHNE VÍKEND PLNÝ HÁZENÉ

 


 

SOBOTA 17. února 1. liga MUŽŮ + MOL liga ŽEN

NEDĚLE 18. února ligová utkání DOROSTENCŮ a DOROSTENEK

 
Nastávající víkend bude ve Zlínské sportovní hale Datart ve znamení házené.
Domácím fanouškům se postupně představí ve svých soutěžích všechna ligová družstva HANDBALL CLUBU ZLÍN, od mladšího dorostu až po dospělé.
Kromě bojů o ligové body, by mohl tento víkend být i propagační a náborovou akcí házené jako takové. Rodiče a fanoušci mohou přímo „v akci“ vidět, jakých házenkářských dovedností by mohly dosáhnout jejich děti, pokud začnou v žákovských kategoriích a přes dorost vydrží u tohoto sportu až do dospělosti.
 

               sobota 17.2.2024, 15,00 hodin
                     13. kolo 1. ligy mužů
              HC ZLÍN – TJ JM CHODOV Praha

Muži začali jarní odvety velmi dobře - ziskem jednoho bodu minulý týden na horké půdě třetího Vsetína.
V případě zisku bodů v sobotním utkání mají naději na vylepšení svého tabulkového postavení, kdy jsou před tímto kolem na 6. místě prvoligové tabulky, jeden bod právě před Chodovem, který je osmý. V podzimní části letošního soutěžního ročníku zvítězili naši muži na půdě Chodova 29:26.

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

               sobota 17.2.2024, 18,00 hodin
                     18. kolo MOL ligy žen
                   HC ZLÍN – HK HODONÍN

Ženám jde o hodně. Snaží se dostat do klidného středu tabulky, na vedoucí místo druhé čtveřice českých družstev, která v nadstavbě základní soutěže dál pokračuje o konečné umístění v letošním ročníku Mol ligy. Devátý celek po základní části z českých družstev už dál v soutěži nepokračuje a čeká na rozhodnutí ČSH, jak to bude se sestupem z Mol ligy a postupem družtev z 1. ligy žen.
Pět kol před koncem základní části je na tom zatím nejhůř právě náš sobotní soupeř z Hodonína, který ziskem pouhých dvou bodů uzavírá jak tabulku Mol ligy (12. místo), tak i tabulku mezi českými družstvy (9. místo). Paradoxem je, že doposud jediné dva body získalo družstvo Hodonína na domácí půdě v podzimním utkání právě s naším družstvem, kdy zvítězilo 21:16.
Naše děvčata mají tedy svému soupeři tedy co vracet.
V tabulce družstev, kterým hrozí nadstavba v podobě play-out jsou naše hráčky zatím na 3. místě (4 body před Porubou), se ztrátou jediného bodu na druhou Plzeň a se ztrátou 6-ti bodů na vedoucí Olomouc.

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

                   neděle 18.2.2024, 11,00 hodin
              15. kolo 1. ligy starších dorostenek
                    HC ZLÍN – 1. SC BOHUMÍN 98

Také v letošním soutěžním ročníku se naše starší dorostenky pohybují v popředí prvoligové tabulky. Ne vždy hraje naše družstvo v kompletní sestavě, protože některé hráčky střídavě startují jak v družstvu žen v Mol lize tak i v nejvyšší dorostenecké soutěži. To se také promítá na výsledcích dorostenecké soutěže, ale holky se drží statečně na 4. místě tabulky s 19-ti body, v „dostřelu“ bronzové příčky Plzně, na kterou v tuto chvíli ztrácí jediný bod. Před pátým Mostem má naše družstvo náskok tří bodů.
Bohumín je se ziskem dvou bodů na 11. místě dvanáctičlenné tabulky. Na podzim, na půdě Bohumína, zvítězila naše děvčata jednoznačně 40:27.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

                    neděle 18.2.2024, 13,00 hodin
              15. kolo 1. ligy mladších dorostenek
                     HC ZLÍN – 1. SC BOHUMÍN 98

Mladší dorostenky se pohybují v bezpečném středu své prvoligové tabulky, když zatím „nasbíraly“ 10 bodů, které je řadí na 6. místo, 4 body za pátým Pískem a jeden bod před šestou Porubou.
Soupeř z Bohumína je zatím na 11. místě jedenáctičlenné tabulky se ziskem tří bodů.
V podzimní části soutěže zvítězila zlínská děvčata v Bohumíně těsně 29:27, když s přehledem vyhrála první poločas 14:9, ale naopak druhý poločas byl ve znamení podstatně zlepšené hry domácích, který naopak vyhrál Bohumín18:15.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

                    neděle 18.2.2024, 15,00 hodin
                13. kolo 1. ligy starších dorostenců
                   HC ZLÍN – TJ Sokol NOVÉ VESELÍ

Jarní odvety začínali naši starší dorostenci minulý týden na půdě jednoho z kandidátů na čelní umístění, zatím čtvrtých Lovosic. Po velmi dobrém výkonu nakonec nešťastně prohráli o jedinou branku 30:29. Věřme, že si dobrou formu naši hráči přinesou i do nedělního duelu s Novým Veselím, dalším celkem z předních míst tabulky nejvyšší soutěže starších dorostenců, který je zatím na 3. místě.
Našim dorostencům jde o hodně, protože jsou zatím se šesti body na 10. místě tabulky, jeden bod před Jičínem, který je na prvním sestupovém, 11. místě. Do druholigové soutěže letos přímo sestupují celky na 11. a 12. místě tabulky.
Podzimní utkání v Novém Veselí prohráli naši starší dorostenci 31:22.
 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

                   neděle 18.2.2024, 17,00 hodin
              13. kolo 2. ligy mladších dorostenců
                   HC ZLÍN – TJ Cement HRANICE

Naši mladší dorostenci dělají vedení klubu v letošní sezóně asi největší radost.
Startují sice ve druholigové soutěži, hrají jednu ze čtyř druholigových skupin, ze kterých pouze jejich vítězové mají nárok na nadstavbové barážové klání o postup do nejvyšší celorepublikové 1. ligy mladších dorostenců, ale vedou si velice zdatně.
Se ztrátou pouhých dvou bodů jsou zatím na 2. místě tabulky a od prvního místa Žeravic je dělí pouze horší celkové skóre. Vzájemný podzimní duel Zlína a Žeravic vyzněl lépe pro naše družstvo, které svého soupeře porazilo na jeho hřišti 38:34 a v odvetě ho přivítá na domácí palubovce. To by mohla být velká výhoda pro naše borce v boji o první příčku se snahou dostat se do baráže o postup do nejvyšší celorepublikové soutěže mladších dorostenců. Do konce soutěže je ještě daleko a samozřejmě, že výhled na první místo je podmíněn úspěšným zvládnutím všech dalších kol soutěže.
Oba vedoucí celky soutěže ztratily své jediné dva body na domácí půdě – vedoucí Žeravice nestačily doma na druhý Zlín a druhý Zlín nestačil ve 3. kole doma na zatím čtvrtý Frýdek-Místek.
Nedělní soupeř našich mladší dorostenců, celek Hranic, je zatím v letošní soutěži bez bodového zisku na posledním, 12. místě tabulky. Vzájemný podzimní duel v Hranicích vyhrálo naše družstvo 34:29.
 

O víkendu je příznivcům házené z čeho si vybrat a všechna družstva určitě uvítají fanoušky v co největším počtu, kteří vytvoří našim kolektivům opravdu domácí prostředí.
 
Přijďte si zafandit do Zlínské sportovní haly Datart a povzbudit naše družstva v jejich ligových utkáních.