ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI ZAHÁJILI JARNÍ ODVETY 2024 REMÍZOU

REGIONÁLNÍ DERBY VE VSETÍNĚ NEPOZNALO VÍTĚZE

 


Minulý víkend zahájila svou odvetnou část soutěže mužská 1. liga svým 12. kolem.
 
Hned první kolo svedlo k vzájemnému souboji dva regionální soupeře  - domácí VSETÍN a hosty ZLÍN.
Podzimní vzájemný duel ve Zlíně zvládnul lépe Vsetín, který zvítězil ve zlínské sportovní hale poměrně jednoznačně 34:28, po nadějném prvním poločase pro naše družstvo, který naši muži prohráli těsně 13:14.
 
K jarní odvetě odjíždělo naše družstvo do Vsetína s rozporuplnými pocity a s obavami o výsledek.
Kádr nebyl totiž ani zdaleka kompletní a na jeho složení se podepsala různá zranění a zdravotní problémy. Pouze v roli člena realizačního týmu odjel do Vsetína Honza ŠÁŠ, kterého trápí rameno na odhodové ruce, na delší dobu je ze sportování vyřazený Radovan VIZNER, který si poranil koleno v Kuřimi na přípravném turnaji, Ivan JIRÁK sice ve Vsetíně na hrací plochu nastoupil, ale nedobrý stav jeho ramene mu nedovoluje jakoukoliv střelbu a do hry zasahoval převážně jako obránce, a navíc ve své kůži se necítil ani David KOLAŘÍK, který se před nedávnem vrátil na hrací plochu po dlouhodobém zranění kolene. Určitou kompenzací zlínských zdravotních problémů byla absence pro nemoc domácího Lukáše WEINTRITTA, který tvoří a organizuje hru vsetínského družstva.
 
A hned od prvního hvizdu rozhodčích se potvrdilo, že obavy z oslabení našeho družstva nebyly plané. Domácím stačily dva útoky na dvoubrankové vedení a naše družstvo během tří svých útoků 2x odevzdalo míč soupeři.
Naštěstí tato naše „mizérie“ trvala jen pár minut a vývoj se začal pomalu obracet. Na konci páté minuty už bylo vyrovnáno na 2:2 a o další tři minuty později jsme už vedli díky hattricku Tillera 5:3.
Naše družstvo příkladně bojovalo, obrana byla patřičně nekompromisní a pomáhala brankáři Schwarzerovi, který několikrát zlikvidoval jasnou brankovou příležitost soupeře. Naše vedení o jednu až tři branky trvalo téměř po celý první poločas a Vsetínu se podařilo pouze 3x v závěru první půle vyrovnat (14:14, 15:15 a na konečný poločasový výsledek 16:16).
Po několikaminutovém nepovedeném začátku utkání nakonec v prvním poločase velmi slušný výkon celého družstva.
Vstup do druhého poločasu se sice vydařil lépe domácím, kteří se hned v první minutě ujali vedení 17:16, ale na to ihned odpověděl dvěma brankami Zaoral. Bylo z toho opět naše vedení 18:17 a začala přetahovaná o každou branku – až do 55 minuty utkání jsme vedli maximálně o dvě branky, domácí několikrát vyrovnali na nerozhodný stav (18:18, 19:19, 23:23, 24:24, 27:27, 28:28). Pět minut před koncem se domácí dokonce ujali vedení 29:28, které zopakovali o další tři minuty později (30:29). Nervózní závěr celého utkání ale vyzněl lépe pro naše družstvo, kdy domácí obdrželi za nesportovní chování v poslední vteřině utkání přímou červenou kartu a nařízenou sedmičku bezpečně proměnil D. Kolařík ve vyrovnávací branku.
Naši muži přivezli ze Vsetína jeden bod, ve který před utkáním věřil málokdo a všichni by jej brali všemi deseti. Proto o to víc mrzí tři neproměněné sedmičky (Vsetín neproměnil jednu). Nakonec to byl Vsetín, který po většinu utkání dotahoval naše vedení, byl ještě vteřinu před závěrečným hvizdem v jednobrankovém vedení 30:29 a o vítězství přišel díky naší proměněné sedmičce až po skončení utkání.

Velká pochvala celému družstvu, za přístup, bojovnost a odvedený výkon. Obrana se vyvarovala zbytečných „okének“, byla patřičně důrazná (Zaoral, Jirák, M. Kolařík, Tiller), za ní se dařilo především Schwarzerovi, několika pěknými zákroky se blýsknul i Rybiař, který do branky nastoupil ke konci utkání. Střelcům lze vyčíst snad jen ty neproměněné sedmičky.
 
Jednobodový zisk ze Vsetína je plusem, ale mínusem jsou další dvě zranění, které si naše družstvo do Zlína přivezlo.
Utkání nedohráli M. Kolařík (rameno) a Jurka (žebra), oba byli zraněni zhruba pět minut před koncem utkání.
 

                          KH BEECH VSETÍN – HC ZLÍN
                                      30:30 (16:16)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer, Rybiař, Černocký – Švehlák 1, Čikota, Novák 3/1, Tiller 9/2, Hill, M. Kolařík 3, Zaoral 5, Jirák, Jurka 5, Balun, D. Kolařík 4/1
 
VYLOUČENÍ:
Vsetín   4 + přímá ČK
Zlín       4
 
SEDMIČKY:
Vsetín   7/6
Zlín       7/4

Další kolo prvoligové soutěže odehrají naši muži na domácí půdě, ve sportovní hale Datart v sobotu 17. února, kdy od 15,00 hodin hostí pražský CHODOV.