Poslední zápas podzimní části soutěže muži zakončili výhrou

Poslední zápas podzimní části muži zakončili jasnou výhrou

 V neděli přivítali muži na své palubovce k dohrávce 10.kola Dvůr Králové. Byl to poslední soutěžní zápas mužů v tomto kalendářním roce. Pro naše družstvo se jednalo o důležité utkání, jelikož série tří porážek v řadě byla hrozivá a bylo potřeba se vrátit zpět na vítěznou vlnu.

Od prvních minut zápasu se šlo odhodlaně za vítězstvím a muži diktovali ráz utkání. Díky zlepšené obraně oproti minulým zápasům a rychlým útokům se naše družstvo postupně dostávalo do vícebrankového vedení. Do kabin se tak šlo s poločasovým vedením 20:13.
V druhém poločase muži nepolevili a brankový náskok neustále navyšovali až na konečný 16ti brankový rozdíl ve skóre. V zápase se protočili všchni hráči a společně dotáhli zápas do vítězného konce s výsledkem 42:26. Hlavním střeleckým tahounem v tomto utkáni byl nestárnoucí Mira Jurka 10 branek. V závěsu za ním byli Zaoral 7 s Tillerem 6. V domáci brance kryli záda naší obraně všichni 3 naši bránkáři, kteří si připsali několik důležitých zákroků. Tomáš Rybiař se dokonce zapsal do střelecké listiny, kdy zaznamenal branku přes celé hřistě do odkryté soupeřovi brány. 

V polovině soutěže se muži nachází s 10 body na 6.místě prvoligové tabulky. V 11 zápasech podzimní části naše družstvo nastřílelo 349 branek ( 3. nejvyšší počet vstřelených branek v soutěži ), což dokazuje že v útočné fázi hry nebyl problém. Kde se ovšem zaostávalo, byla obranná činnost a to i přes spoustu zákroků našich brankářů. Obdržených 344 branek ( 3. nejvyšší počet ) stálo naše družstvo lepší umístění v tabulce. Během zimní přestávky se bude pracovat na zlepšení obranné činnosti, aby si v jarní části muži připsali další výhry a vystoupali tabulkou.                     

   

                              HC Zlín - I. HK Dvůr Králové 
                                      42:26 (20:13)


SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Rybiař 1, Schwarzer, Černocký –  Švehlák 1, Novák 5, Tiller 6/3, Šáš 3, Vízner 4, Jurka 10, Zaoral 7, Jirák 2, Balun 3, Kolařík Michal   
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                     3
Dvůr Králové      4
 
SEDMIČKY:
Zlín                    3/3
Dvůr Králové     4/3K prvnímu jarnímu utkání zamíří muži 11.2.2024 k zápasu do sousedního Vsetína. Ve valašském derby bude naše družstvo chtít vrátit soupeři domácí porážku z úvodu soutěže.