MUŽI VEZOU Z JIČÍNA DVA BODY

PRVNÍ PORÁŽKU JIČÍNA V LETOŠNÍ SEZÓNĚ NA JEHO PALUBOVCE „ZAVINILI“ ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI

 Příprava družstva na poslední kolo prvoligové soutěže, byla kromě vlastního tréninku na palubovce, více zaměřena na video. Trenér Buday jednak rozebíral ne příliš vydařená utkání z posledních dvou kol, ve kterých jsme získali jen jeden bod a jednak rozebíral hru nedělního soupeře v posledním kole podzimu. K dispozici měl jen utkání Jičína na soupeřově hřišti a v případě Jičína to je trochu problém – Jičín totiž hraje venku v jiné sestavě než doma, kdy kádr doplňují fluktuanti z extraligového áčka.
A z toho plynuly také obavy, které ještě navýšily problémy s naší sestavou – z rodinných důvodů nejel Šáš, v sobotu onemocněl Vavrys, utkání v Jičíně se krylo s utkáním Luhačovic a proto nebyl uvolněn Březovský s Černockým, ze stejného důvodu napajedelský Závodník a rovněž ze stejného důvodu náš dorostenec Mahdal, pracovní povinnosti nepustily Mostýna. Kočí sice už do Jičína odjel, ale byl po zranění a čtrnáct dnů bez tréninku.
Takže nakonec odjelo jen 11 „statečných“. Pohled na naši střídačku byl opravdu prapodivný – „tlačili“ se tam tři hráči a jeden brankář. Domácí nastoupili sice s mladíky, ale tak jak jsme předpokládali, pět z nich obléká také dres jičínského áčka.
 
Úvod utkání patřil našemu družstvu – 2:0, 5:1, 7:3. Potom si naše družstvo vybralo slabší chvilku, když ve dvacáté minutě prvního poločasu bylo vyrovnáno na 7:7 a o dvě minuty později dokonce vedli domácí 9:8. A tady se ukázala připravenost našeho družstva a pohoda, s jakou do Jičína přijelo. Tři branky v řadě za sebou a bylo z toho opět naše vedení (11:9). Domácí sice vyrovnali na 9:9, ale závěr první půle zvládli lépe naši hráči, kteří šli do šaten s náskokem dvou branek (13:11).
Druhý poločas začal naším náporem. Třemi brankami v síti domácích se náš náskok zvýšil na 5 branek (16:11), o chvíli později to bylo už o šest (18:12) – prvních deset minut druhé půle jsme vyhráli 5:1. A jak se později ukázalo, byly to rozhodující chvíle. Po celý druhý poločas se naše vedení pohybovalo mezi čtyřmi až sedmi brankami, naši hráči kontrolovali hru a hlavně nenechali nic náhodě, prostě nedovolili svému soupeři, aby se dostal „na dostřel“.
 
K vítězství v Jičíně vedla vynikající obrana (trojice Kočí, Kafka, Dobeš měla dohromady 19 bloků !!!!!!!!!!!!!!!!! a sám Kočí jich nasbíral 9 !!!!!!!!!!!!!!!!!). Blokaře podporoval svou poziční a tvrdou obranou Doležel, no a v brance čarovali oba naši brankáři, když Šidlík do dotáhl až na neskutečných 52 % a střídající Hrdina obranu podpořil téměř čtyřiceti procenty.
V útoku se střelci nijak nepředváděli a nesnažili se rozhodnout sami – prostě kolektivní a maximálně zodpovědný přístup všech, kteří byli zrovna na hřišti. A vzhledem k počtu hráčů, se kterým jsme do Jičína přijeli, se na hřiště dostali všichni. Tréninková absence Kočímu jakoby prospěla, hrál s chutí v obraně a s chutí si také zastřílel díky přesným přihrávkám spoluhráčů, hlavně pak Dobeše, kterého místní hlasatel tituloval jako nestárnoucího Rosťu, nebo kulišárny Dobeše. Lefanovi střelecky moc začátek utkání nevyšel, když neproměnil tři jasné šance, ale potom mu to už tam začalo padat až na jednu „vadnou“ sedmičku.
 
Velice podařený zápas na závěr podzimní části soutěže, navíc u nevyzpytatelného soupeře, který doma porazil vedoucí Strakonice 36:26 a který doma doposud neztratil ani bod. A také potvrzení druhého místa v tabulce před jarními odvetami.
 
 
A jak se v Jičíně líbilo trenérovi družstva Milanovi Budayovi:
 
„Utkání v Jičíně nebylo vůbec jednoduché. Soupeř měl ve svých řadách několik zkušenějších hráčů a také mladé  technické kluky, kteří byli velmi běhaví a výborní ve hře jeden na jednoho. Navíc byl tady fakt, že doma ještě Jičín neprohrál a také porazil vedoucí tým soutěže Strakonice o 10 branek. My jsme se na toto utkání velmi důkladně připravovali ať už čtvrtečním videorozborem našich nedostatků v utkáních ve  Strakonicích a doma s Bystřicí p. H. nebo pátečním videorozborem hry Jičína.
V utkání bylo vidět, že si to kluci vzali k srdci a vrátili  se k disciplinovanému výkonu, který  nás zdobil a slavil úspěch doma s Velkou Bystřicí.
Utkání rozhodla naše důsledná a organizovaná obrana, trpělivá hra v postupném útoku především dohrávky na pivota a slušný výkon golmanů.
Soupeř byl velmi houževnatý. První poločas byl  velmi vyrovnaný. I přes naše počáteční vedení o 5 branek se soupeři podařilo dostat do jednobrankového vedení 9:8, které se nám  v závěru 1. poločasu podařilo zvrátit na dvoubrankové vedení.
Ve druhé půli se nám podařilo odskočit soupeři o pět branek a disciplinovanou hrou udržovat soupeře na dostatečný brankový odstup. Jsem rád, že se v tomto utkání potvrdil fakt, že předpoklad k úspěchu je v důsledné přípravě, síle kolektivu, pokoře a v přesném dodržování taktických pokynů.
Tímto počínáním jsme si nadělili dárek pod stromeček ve formě 2 získaných bodů z venku.
Za předvedený výkon a pokoru děkuji celému týmu“.
 
 
Z branky to viděl Honza Šidlík takto:
 
„Na zápas jsme jeli v užším kádru bez středních spojek Ondry Vavryse a Honzy Šáše. Nastupovali jsme proti týmu, kterého jsme až tak neznali. Hráli proti nám mladí kluci, kteří hráli rychlou házenou. Dobrou obranou a rychlými brejky jsme začali přehrávat Jičín a nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. Z kolektivu nelze vyzdvihnout nikoho, protože všichni dělali co měli. Jsou to cenné dva body, které nám pomohou přezimovat na 2. místě“.
 

                                            HBC Ronal JIČÍN B – HC ZLÍN
                                                          19:24 (11:13)

 SEDMIČKY:
Jičín 1/1, Zlín 2/1
 
VYLOUČENÍ:
Jičín 2
Zlín 1
 
SESTAVA a BRANKY:
Šidlík, Hrdina – Kafka 3, Buček 1, Kočí 5, Balun, Doležel 2, Kolařík 2, Tejzr, Lefan 7/1, Dobeš 4
 
 
Teď se házenkářské soutěže na nějakou dobu odmlčí, konkrétně prvoligová soutěž mužů až do února 2017, kdy jedeme v sobotu 18. února k první odvetě do LIBERCE.
 
Díky odstoupení Olomouce ze soutěže a také díky vedení zlínské sportovní haly, které poslalo z důvodu komerce naše muže do azylu v Luhačovicích, kde budou hrát „domácí“ utkání s CHODOVEM, uvidíme naše házenkáře na domácí palubovce až 25. nebo 26. března v utkání s PLZNÍ B.