Ženy potřebují restart doma se Šaľou, zatím se perou s užším kádrem

Zlínské házenkářky prohrály v 5. kole mezinárodní soutěže MOL liga na palubovce pražské Slavie, přesto už myslí na sobotního soupeře.

Ženy Zlína jsou se dvěma body na předposledním 11. místě v tabulce MOL ligy. Stejný počet bodů mají i Poruba se Šaľou. Posledně jmenovaný tým bude v sobotu 7. října soupeřem Zlína na domácí palubovce ve sportovní hale DATART od 18 hodin.
 

DHC Slavia Praha – Handball club Zlín 41:25 (22:16)

V utkání na Slavii nezopakovali hosté loňskou parádu v podobě zisku bodů.  I když do 15. minuty a stavu 11:9 se drželi na dostřel. Po zranění levé ruky Karolíny Ševčíkové se hra zbortila. Zkušená brankařka Slavie Petra Kudláčková si od začátku bravurně poradila se zlínskými střelami, z čehož těžil domácí tým a proměňoval šance z téměř všech pozic, když exceloval zakončením z rychlých útoků. V první půli měla tradiční tah na branku obávaná Adriana Míšová, postupně se k ní přidávaly všechny spoluhráčky.

Ve zlínské brance se vystřídalo trio Denisa Rafajová, Barbora Hanzalíková i Kristýna Stojarová a ani jim se společně s obranou nepodařilo rozjetou Slavii přibrzdit. Trenérské pokyny v podobě okamžitého návratu do obrany a pokrytí rychlých útoků nebyly vyslyšeny, Slavia z nich skórovala patnáctkrát a zaslouženě vyhrála. Navíc i druhá brankařka Slavie Michaela Malá vytáhla několik výborných zákroků
Nejlepší hráčkou hostů byla v tomto utkání vyhlášena stále se zlepšující univerzálka Lucie Polomíková.

„Utkání jsme nezvládli, byli jsme sice v okleštěné sestavě, ale nechceme se obhajovat a dělat si alibi. Mohou nás těšit pouze některé individuální posuny. Od většiny hráček a hlavně těch zkušenějších čekáme mnohem víc a i ony jsou si toho, věřím, vědomy. U Lucky je právě vidět, jak se jí vrací její pravidelnost a píle v trénincích, kdy je schopna to přenést na hřiště. Tentokrát se musela ujat mimo jiné i role útočící pravé spojky. Herně jde nahoru i spojka Verča  Štipčáková, tahounem je dosud neúnavná střelkyně Kája Ševčíková,“ vyzvedl individuální výkony trenér Zlína Jiří Mičola, který již po analýze a videu ze Slavie přemýšlí nad aktuálním soupeřem, stejně jako jeho hráčky.

„V posledním zápase na Slavii probíhal prvních patnáct minut vyrovnaný souboj, avšak poté nás zbrzdilo zranění Káji Ševčíkové. Následně se nám po vystřídání nepodařilo dostat do tempa a začaly jsme chybovat. Nejvíce nás mrzí neproměněné šance a narůstající rychlé útoky Slavie. To určilo konečnný výsledek,“ přidala svůj pohled zpět Lucie Polomíková a dodala odhodlaně:
„V sobotním zápase se Šaľou chceme bodovat, což se nám zatím povedlo pouze v prvním kole. Proto budeme muset podat týmový výkon, zlepšit útok proměňováním šancí a odstranit chyby v obranné fázi. Do všeho půjdeme na sto procent a necháme na hřišti všechno.“

Zlínu v utkání chyběly zraněné hráčky D. Šimková, V. Gabrhelová, M. Jagodič a pracovně byla vytížená P. Poznarová.

Sestava a branky DHC Slavia Praha: P. Kudláčková, M. Malá – A. Míšová 8, N. Švihnosová 7/2, V. Holečková 4, B. Doležalová 4, A. Koubová 3, N. Motejlová 3, D. Holeňáková 2, T. Vostárková 2, B. Vavroušková 2, J. Franková 2, K. Pejšová 2, A. Novotná 1, A. Zimová 1

Sestava a branky Handball club Zlín: D. Rafajová, B. Hanzalíková 1, K. Stojarová – V. Štipčáková 6, L. Polomíková 4, K. Ševčíková 4/3, M. Zaoralová 3, N. Herbočková 1, M. Kříčková 1, T. Filípková 1, T. Karlíková 1, L. Sekulová 1, A. Mizerová 1, S. Podškubková 1, K. Sedláčková

Sedmičky: 2/2 – 4/3, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: K. Fialová, M. Sovová

Ostatní utkání 5. kola MOL ligy: Sokol Poruba - TJ Sokol Písek 24:27 (9:14), HK Hodonín - Iuventa Michalovce 20:40 (7:18), DHK Zora Olomouc - DHK Baník Most 26:37 (13:23), HC DAC Dunajská Streda - DHC Plzeň 33:26 (14:8), HK Slovan Duslo Šaľa - Házená Kynžvart 28:33 (16:13)