MUŽI ZAHÁJILI SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2023/2024 VÍTĚZSTVÍM V ČESKÉM POHÁRU
TENTO TÝDEN V SOBOTU ZAHAJUJÍ MUŽI PRVOLIGOVOU SOUTĚŽ UTKÁNÍM DOMÁCÍ PŮDĚ

Do Zlína přijede loňský vítěz KH BEECH VSETÍN

 
 
Minulý týden, v sobotu 9. září, zahájili zlínští házenkáři soutěže sezóny 2023/2024 prvním utkáním o body, když jako prvoligový celek vstoupili přímo do 2. kola nového ročníku Českého poháru. První kolo absolvují celky z nižších soutěží, do 2. kola nastupují prvoligová družstva a od 3. kola se tato soutěž rozšiřuje o celky extraligy.

Soupeřem našich mužů byly druholigové Nové Bránice, které z 1. kola postoupily přes druholigový Prostějov. 
Naše družstvo odjelo k utkání v neúplné sestavě, protože někteří hostující hráči přednostně startují v ČP za své mateřské kluby a ve zlínském dresu v této soutěži už startovat nemohou (M. Kolařík, Vízner, Cibulec, Randýsek, Gajdošík), v průběhu přípravy našeho družstva na novou sezónu nakonec Březovský přestoupil na limitovaný přestup do Holešova, VykoukalDufkem se v přípravě zranili a nebudou trenérovi Slovákovi delší dobu k dispozici, D. Kolařík chyběl pro nemoc, některým hráčům společně s trenérem Slovákem vystavily v tomto utkání stopku pracovní povinnosti (Šáš, Zaoral, Balun) a nová tvář v naší brance - Rybiař - neměl ještě vyřízené "papíry" na limitovaný přestup do Zlína.
V „okleštěné“ dvanáctičlenné sestavě nakonec byli dva zlínští odchovanci, kteří po loňské sezóně přešli z dorostu do mužů (Bednařík s Kalčíkem) a proto příležitost dostal stále ještě starší dorostenec Ordelt. Trenérské funkce se pro toto utkání ujal trenér našich starších dorostenců R. Hill, kterému s koučováním pomáhal nový technický vedoucí družstva mužů P. Kočí.
 
I v takto provizorní sestavě dokázalo naše družstvo po slušném výkonu na půdě soupeře zvítězit rozdílem deseti branek (39:29), když si vypracovalo rozhodující náskok už v prvním poločase (23:16) a postoupit do 3. kola, které je na pořadu ve středu 4. října 2023.
Do tohoto kola už nastupují extraligová družstva, dvojice soupeřů se losují a my máme naději, že v případě příznivého losu budeme hrát doma a navíc proti extraligovému soupeři.
 
Díky provizorní sestavě ne všichni hráči hráli na svých standartních postech. Jurka se z křídla přesunul na pravou spojku, kde si ho soupeř hlídal tak dokonale, že sice vyšel brankově naprázdno, ale stal se „dvorním nabíječem“ křídelníka Švehláka, který jeho uvolňování využil ke vstřelení 8 branek!!! A to už tady dlouho nebylo. Na opačném křídle „řádil“ Novák, rovněž autor 8 branek. Další dvě branky z křídla přidal Kuzma a součet 18-ti branek z křídel v jednom utkání je zřejmě novým týmovým rekordem.
Ve velmi dobrém světle se ukázal na spojce hrající dorostenec Ordelt a posila na pivotu Mikel (oba po 4 brankách). Kalčík, který má za sebou jako dorostenec loňskou sezónu v mužích a je od letošního ročníku prvním rokem „mužem“, oslavil tento přechod 3 brankami, které také nestřílí v každém utkání. Ostré spojky Tiller Jirákem byli úspěšní každý 5x a když si je obrana soupeře pohlídala, neměli problém uvolnit křídlo nebo pivota.
Celé utkání odchytal Černocký, který občas zůstával proti náskokům soupeře sám, když naše obrana „zaspala“. V této činnosti bude muset naše družstvo přidat, přitvrdit, zabojovat – obdržených 29 branek je trochu moc. Spoléhat se na to, že nedůslednost v obraně vyřeší golman, by se v prvoligových utkáních nemuselo vyplatit.

 
                               Sokol NOVÉ BRÁNICE – HC ZLÍN
                                          29:39 (16:23)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Černocký, Schwarzer – Kuzma 2, Švehlák 8, Novák 8, Tiller 5/1, Ordelt 4, Bednařík, Mikel 4, Jirák 5, Jurka, Kalčík 3
 
VYLOUČENÍ:
Nové Bránice  1
Zlín                    5
 
SEDMIČKY:
Nové Bránice  3/2
Zlín                    4/1
 
 
Generálka na 1. ligu se, až na jisté výhrady k obranné činnosti, celkem vydařila, naši muži v tomto utkání potvrdili roli favorita a postupují do dalšího kola.
Potěšitelné je, že ke dvěma zraněným hráčům z přípravy nepřibyl nikdo další a družstvo se může připravovat na premiérové utkání nového prvoligového ročníku s téměř kompletním širším kádrem.
Dlouho visel otazník nad termínem tohoto letošního prvního domácího soutěžního duelu kvůli komerční akci, která bude ve zlínské sportovní hale před utkáním probíhat.
Konečné rozhodnutí o dodržení naplánovaného a dopředu avizovaného termínu padlo až tento týden ve čtvrtek a z tohoto důvodu zveřejňujeme tuto pozvánku až těsně před vlastním utkáním.
 
K zahajovacímu utkání 1. kola mužské prvoligové soutěže přijede do zlínské sportovní haly velmi silný soupeř, loňský vítěz této soutěže a regionální rival – celek VSETÍNA.
Naši hosté mají velmi silný kádr s několika hráči s extraligovými zkušenostmi (Vavrys, Malina, Magrla, Orság), obhajují loňské první místo a naše hráče určitě nic lehkého nečeká.
 

                             1. kolo - 1. liga - MUŽI

                        HC ZLÍN – KH BEECH VSETÍN

                      sobota 16.9.2023, 20,00 hodin

 
Zlínští házenkáři se těší bohatou návštěvu a hlasitou diváckou kulisu, která je v regionálním derby podpoří.
Přijďte povzbudit naše muže tento týden v sobotu do Sportovní haly Datart
 
Neděle 17. září bude ve znamení dorostenecké házené – nejvyšší celostátní soutěž starších dorostenců 1. liga a druholigová soutěž mladších dorostenců
 
Neděle 17.9.2023, SH

16,00 hodin – 1. liga starších dorostenců HC ZLÍN – Lovci LOVOSICE    
18,00 hodin – 2. liga mladších dorostenců HC ZLÍN – HC NOVÝ JIČÍN