Ženy dnes vyzkouší palubovku horkého favorita, křestem projdou dorostenky

Zlínské házenkářky dnes sehrají 3. utkání MOL ligy v Dunajské Stredě.

HC DAC Dunajská Streda - Handball club Zlín


Hostující tým byl v týdnu limitován nemocemi a zraněními, proto tréninky probíhaly dle aktuálního stavu a počtu hráček. Vzhledem k vyšší absenci byly dnes uvolněny z mládežnického utkání tři dorostenky. Karolína Machalová, Tereza Brabcová a Tereza Filípková si projdou křestem v nejvyšší ženské soutěži na palubovce horkého favorita. 

"Chceme uhrát co nejlepší výsledek, nejedeme se skleslou náladou. V týdnu jsme řešili více variant, bohužel se nepodařily uskutečnit, trénovali jsme každý den v omezeném počtu. Mladé holky jsou šikovné, Kája Machalová a Terka Brabcová s náma již byly v přípravě a v konkurenci starších zkušenějších hráček se neztratily. Terka Filípková měla díly reprezentačním povinnostem sezonu prodlouženou a chodila s náma potom na některé tréninky. Pro všechny tři je to idelání příležitost a motivace okusit velkou házenou," řekl před utkáním trenér Jiří Mičola

Kapitánka zlínského týmu Monika Kříčková je před startem plná odhodlání.  "Od minulého utkání bychom určitě měly zlepšit obranu, více kouskovat útok soupeře. Do Dunajské jedeme sice v oslabené sestavě, ale pokusíme se poprat o body. Musíme se rvát o každý míč a proměňovat vyložené šance, které si na půdě soupeře vytvoříme, jelikož s tímto soupeřem se každý nedaný gól trestá."