MUŽI FINIŠUJÍ S PŘIPRAVOU NA ZAHÁJENÍ NOVÉHO ROČNÍKU PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽE
DO PŘÍPRAVY SE ZAPOJIL TÉMĚŘ CELÝ LOŇSKÝ KÁDR, ROZŠÍŘENÝ O NOVÉ TVÁŘE

 
Zlínští házenkáři nastoupili do přípravy s kompletním kádrem, který ukončil na 8. místě tabulky poslední soutěžní prvoligový ročník. A to tady už dlouho nebylo, aby někdo z kmenových hráčů po sezóně neskončil s aktivní sportovní činností, nebo neodešel ze Zlína ze studijních důvodů a nebo aby  někdo nezměnil v nové sezóně barvu dresu.
Naopak kádr se rozšířil o staronové nebo úplně nové tváře a do přípravy „naskočil“ začátkem srpna dlouho nevídaný počet 25 hráčů.
Limitovaný přestup skončil pro Sebastiana Jána, který se vrátil zpět do Litovle a který v minulé sezóně nastupoval ve Zlíně jak ve starším dorostu, tak i v mužích. Starší dorostenec  Adam Hill, který se představil v loňské sezóně i prvoligovém utkání mužů a od letošní sezóny už měl být v kádru mužů, odchází za studiem do Brna, kde by měl oblékat dres extraligových Maloměřic.
V průběhu loňské sezóny se zranil u nás hostující brankář z Napajedel Honza Šidlík, sezónu nedokončil a letošní podzim zřejmě ani nezačne. Možná až jarní část letošní soutěže. A sportovní činnost ještě v průběhu loňské sezóny ukončil další brankář, Jakub Křivák. To jsou všechny „ztráty“, které v průběhu nebo po sezóně 2022/2023 postihly zlínský kádr.
 
Staronovou tváří ve Zlíně je juniorský reprezentační brankář ze Zubří Pavel DUFEK, který bude v našem dresu hostovat i v letošní sezóně, ale jeho prvoligový start se opozdí kvůli zranění z přípravného utkání mužů Zubří.
Po roce se do zlínských barev vrací zkušená šestadvacetiletá pravá spojka Michal KOLAŘÍK, který loňskou sezónu odehrál v dresu prvoligové Bystřice p/H. Po jejím sestupu do nižší soutěže bude dál startovat v bystřickém dresu a do Zlína přichází jako hostující hráč.
V loňské sezóně, po několikaleté přestávce, na hrací plochu opět „naskočil“ čtyřiadvacetiletý gólman a zlínský odchovanec Honza GAJDOŠÍK, který ale rovnou přestoupil do Holešova. Pro letošní sezónu se do Zlína vrací jako hostující hráč.
 
Úplně novými tvářemi v našich barvách by měli být tři mladíci ze Zubří, kteří v loňské sezóně startovali v dresu prvoligové Bystřice p/H.
Prvním je střední spojka, dvacetiletý Tomáš RANDÝSEK a přichází na hostování a o startu devatenáctiletého levého křídla Jakuba CIBULCE se zatím ještě jedná. Oba dva s družstvem mužů Zubří absolvovali celou loňskou extraligovou soutěž a navíc jako hostující hráči v dresu Bystřice p/H odehráli celou prvoligovou soutěž mužů, ve které patřili k nejlepším střelcům bystřického družstva.
Tím posledním z této trojice je devatenáctiletý brankář Tomáš RYBIAŘ, který přichází ze Zubří do Zlína na jednoroční limitovaný přestup.
Dalším novicem ve zlínských barvách je dvacetipětiletý pivot Jiří MIKEL, který v našem dresu hostuje z druholigové Kuřimi.
Dva hráči, kteří v loňské sezóně ve Zlíně hostovali, v letošním ročníku do našeho klubu přestoupili. Z Kuřimi je to brankář Karel SCHWARZER a z Napajedel se vrací zlínský odchovanec Honza ŠÁŠ.
Z našeho staršího dorostu přestupují do kategorie mužů Šimon VYKOUKAL (spojka), který si už mužskou soutěž vyzkoušel v loňské sezóně a Sebastian BEDNAŘÍK (křídlo).
 
Současný kádr družstva tvoří celkem 20 hráčů a 5 brankářů, ze kterého na delší dobu ještě před soutěží vypadnul Šimon Vykoukal, který se nepříjemně zranil na jednom z tréninků.
Je to sice velmi slušný počet, ze kterého si může trenér vybírat, ale na druhé straně je hodně limitovaný vysokým počtem hostujících hráčů, kterých je celkem 7. Do soutěžního utkání může být nominováno maximálně 16 hráčů včetně tří brankářů a z tohoto počtu mohou být pouze tři hostující hráči.  
 
Stejně jako v minulé sezóně, zůstává v kádru družstva také Radek DOLEŽEL, který bude i letos hostovat v extraligové Kopřivnici. Po vzájemné dohodě bude Radek preferovat extraligovou soutěž a utkání Kopřivnice. V dresu Zlína se může objevit jen vyjímečně.
 
Realizační tým doznal pro nastávající sezónu jediné změny a to na postu technického vedoucícho družstva. Od nové sezóny se bude o družstvo starat Petr KOČÍ, bývalý hráč Zlína a ještě v loňské sezóně jeden z trenérů zlínských mladších žáků. Trenérem zůstává Miroslav SLOVÁK.
 

KÁDR DRUŽSTVA MUŽŮ HC ZLÍN PRO SEZÓNU 2023/2024

BRANKÁŘI

Karel SCHWARZER (37), Petr ČERNOCKÝ (23), Pavel DUFEK (18), Tomáš RYBIAŘ (20), Jan GAJDOŠÍK (24)

SPOJKY

Jiří TILLER (35), Jan ŠÁŠ (29), Ivan JIRÁK (22), David KOLAŘÍK (24), Radovan VÍZNER (22), Tomáš RANDÝSEK (20), Michal KOLAŘÍK (26), David BŘEZOVSKÝ (26), Šimon VYKOUKAL (19), Radek DOLEŽEL (29)

PIVOTI

Jan ZAORAL (29), Jakub KALČÍK (19), Jiří MIKEL (25)

KŘÍDLA

Miroslav JURKA (37), David ŠVEHLÁK (20), Jan KUZMA (24), Filip NOVÁK (22), Oliver BALUN (28), Sebastián BEDNAŘÍK (19), Jakub CIBULEC (19)
 
Družtsvo začalo přípravu na novou sezónu začátkem srpna týdenním soustředěním ve Zlíně, kdy nabíralo fyzičku. Po přechodu na palubovku měli muži v rámci herní přípravy naplánovaných šest přípravných utkání, z nichž byly ale nakonec tři odvolány. Družstvo absolvovalo jen dvoudenní turnaj na Slovensku v Topolčanech za účasti dvou slovenských extraligových celků (TOPOLČANY a HLOHOVEC) a jednoho druholigového družstva z Maďarska (SZIGETSZENTMIKLÓSI), kde trenér zkoušel zlínského také staršího dorostence Dana ORDELTA.

ZLÍN – SZIGETSZENTMIKLÓSI           36:33 (19:17)

Schwarzer, Černocký – Švehlák 2, Novák 3, Tiller 8, Šáš, Vízner 1, D. Kolařík, Mikel 3, Zaoral 8, Jirák 5, Jurka 2, Balun 2, Kalčík 1, Březovský, Ordelt 1

ZLÍN – HLOHOVEC                            30:34 (12:20)

Schwarzer, Černocký – Švehlák, Novák 3, Tiller 4, Šáš 3, Vízner 6, D. Kolařík 2, Mikel 1, Zaoral 3, Jirák 3, Jurka 2, Balun 1, Kalčík, Březovský, Ordelt 2

ZLÍN – TOPOLČANY                           31:30 (13:14)

Schwarzer, Černocký – Švehlák 1, Novák 2, Tiller 4, Šáš 3, Vízner 1, D. Kolařík 6, Mikel, Zaoral 2, Jirák 7, Jurka 1, Balun 3, Kalčík, Březovský, Ordelt 1

Naši muži se na turnaji předvedli slušným výkonem, když ziskem čtyř bodů obsadili pěkné 2. místo oceněné pohárem.
V individuálních oceněních se naši hráči taky neztratili, když si Karel SCHWARZER odnesl cenu pro nejlepšího brankáře turnaje.
 
 
V současné době se družstvo pilně připravuje na první soutěžní kolo prvoligové soutěže, ve kterém bude na domácí půdě hostit loňského vítěze této soutěže a regionálního rivala – celek VSETÍNA.
 
Jako další herní příprava na letošní premiérové prvoligové kolo našim mužům poslouží utkání 2. kola Českého poháru.
První kolo absolvují družstva nižších soutěží, do druhého kola vstupují prvoligová družstva, která hostují na hřištích soupeřů z nižší soutěže a od třetího kolo potom vstupuje do soutěže extraliga.
 
Našim mužům byl do druhého kola nalosován vítěz dvojice Nové Bránice – Prostějov a tím se stal celek Sokola NOVÉ BRÁNICE.

Utkání 2. kola ČP s Novými Bránicemi hrají naši muži v sobotu 9.9.2023 od 14,30 hodin, ve sportovní hale v Ivančicích.

                                    

                                       1. KOLO 1. LIGY MUŽŮ

                                       sobota 16. září 2023, 20,00 hodin

                                   HC ZLÍN – KH BEECH VSETÍN

 

Přijďte povzbudit zlínské házenkáře do Sportovní haly Datart v derby utkání s loňským „mistrem“ 1. ligy mužů.

 

PŘED KAŽDÝM UTKÁNÍM MOL LIGY ŽEN A 1. LIGY MUŽŮ BUDOU U VSTUPU DO SPORTOVNÍ HALY PRODÁVÁNY CELOROČNÍ PERMANENTKY, KTERÉ PLATÍ NA VŠECHNA DOMÁCÍ UTKÁNÍ ŽEN I MUŽŮ V SEZÓNĚ 2023/2024 (I VČETNĚ ČESKÉHO POHÁRU OBOU SOUTĚŽÍ)