CELOSTÁTNÍ FINÁLE HÁZENKÁŘSKÉHO DESETIBOJE S MEDAILÍ PRO MLADŠÍ ŽAČKY

ÁČKO ZLÍNSKÝCH MLADŠÍCH ŽAČEK VEZE Z MOSTU STŘÍBRNÉ MEDAILE

 
ÁČKO našich MLADŠÍCH ŽAČEK získalo ZLATÉ MEDAILE za suverénní vítězství ve společné krajské soutěži Olomouckého a Zlínského kraje, ve které nepoznalo za celý soutěžní ročník 2022/2023 hořkost porážky a s plným bodovým ziskem 42 bodů a impozantním brankovým skórem 610:273 z 21 soutěžních utkání, jednoznačně opanovalo tabulku se šestibodovým náskokem před druhou Lesanou Zubří.
 
Podobně velmi úspěšně si naše děvčata vedla také ve druhé oficiální soutěži, ve které letos startovala - v HÁZENKÁŘSKÉM DESETIBOJI. Tuto soutěž pro kategorii mladšího žactva organizuje ČSH, skládá se z regionálních a krajských kvalifikací a nejlepší družstva se závěrem utkávají v CELOSTÁTNÍM FINÁLE. Letošní finálové kolo hostil začátkem června Most a ani tady naše áčko nechybělo.
 
Během tří dnů se hodnotilo deset disciplín:

  • hod míčkem do dálky
  • skok sounož do dálky
  • sprint na 2x15m
  • utkání s osobní obranou (každý s každým)
  • normální utkání (každý s každým)
  • překážková dráha
  • hod na razanci střelby
  • shot-out (trháky)
  • aktivita (čím víc autorů branek v obou utkáních, tím víc plusových bodů pro družstvo)
  • fair-play (mínus body za tresty - žluté karty, červené karty, vyloučení)

Naše děvčata zvládla tento třídenní desetibojařský maratón na jedničku, když v celkovém účtování získala celkem 51 bodů a obsadila krásné 2. místo mezi šesti nejlepšími družstvy z celé české republiky. Na vítěznou Plzeň chybělo našemu kolektivu v celkovém hodnocení pouhých pět bodů.
O „nadvládě“ Plzně a Zlína A v této soutěži svědčí i fakt, že třetí celek v pořadí měl na naše družstvo ztrátu již 12 bodů.
Po vítězství ve společné krajské soutěži a zisku zlatých medailí opět výrazný úspěch kolektivu trenéra M. Pospíšila a vedoucí družstva L. Hudákové-Poláčkové.
 
Házenkářský desetiboj v Mostě absolvovaly:
A. Kafková, V. Plevová, A. Elšíková, D. Krčková, N. Věchtová, V. Špalková, M. Lupačová, Ž. Mořkovská, V. Miklová, D. Štelcová, N. Kovaříková, M. Dolinová, V. Dobiášová
 
Konečná tabulka po bodování deseti disciplín:
1. DHC Plzeň                                   56 bodů
2. HC ZLÍN A                                   51 bodů
3. Sokol Písek                                  39 bodů
4. SK Kuřim                                      37 bodů
5. TJ Sokol Velké Meziříčí              23 bodů
6. DHK Baník Most                        18 bodů
 
VELKÁ GRATULACE CELÉMU KOLEKTIVU A DÍKY ZA VYDAŘENOU SPORTOVNÍ SEZÓNU 2022/2023.

A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ TAKÉ VELKÉ DÍKY RODIČŮM HRÁČEK, KTEŘÍ DRUŽSTVO V LETOŠNÍ SEZÓNĚ PODPOROVALI A NEBO ABSOLVOVALI LETOŠNÍ ROČNÍK V ROLÍCH „ŘIDIČŮ A PŘEPRAVCŮ“.