ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI ZAKONČILI SEZÓNU PORÁŽKOU NA PALUBOVCE VÍTĚZE 1. LIGY

V REGIONÁLNÍM DERBY BYL LEPŠÍ VSETÍN A POTVRDIL „MISTROVSKÝ TITUL“ - VÍTĚZ 1. LIGY MUŽŮ 2022/2023

V posledním prvoligovém kole letošního soutěžního ročníku oběma soupeřům už vlastně o nic nešlo. VSETÍN už byl jistým „prvoligovým mistrem“ a naše družstvo mělo jistý střed tabulky.
V neděli šlo vlastně jen o regionální derby mezi dvěma krajskými sousedy a Vsetínu o vrácení porážky z podzimního kola ve Zlíně, které prohrál ve Sportovní hale Datart 23:29.

Obě družstva nastoupila v téměř kompletních sestavách - u Vsetína chyběl bývalý hráč Zlína Vavrys a našemu družstvu Jurka se Šášem.
Lepší nástup do utkání měl domácí Vsetín, který během prvních dvou minut vedl 2:0. V dalších třech minutách se našemu družstvu podařilo otočit skóre na svou stranu brankami Tillera, Zaorala, Jiráka a Švehláka v řadě za sebou a na konci páté minuty utkání jsme vedli 4:2. Naše vedení pokračovalo dál až do čtrnácté minuty prvního poločasu, kdy domácí vyrovnali na 7:7. Od tohoto okamžiku jakoby Vsetínu narostla křídla, domácí převzali iniciativu a výsledkem bylo narůstání skóre a brankového rozdílu ve prospěch vsetínského družstva až na konečný poločasový výsledek 19:12 pro domácí.
V této fázi hry se našemu družstvu nedařilo v obraně, když jsme nechávali příliš často našeho golmana samotného proti náskokům vsetínkých útočníků z hranice brankoviště.
V útoku se naši střelci nemohli prosadit z větší vzdálenosti, mnoho střel buď pochytal domácí brankář, nebo střely šly mimo branku.

Začátek druhého poločasu naopak vyšel lépe našemu družstvu, když se mu podařilo sedmibrankové manko z prvního poločasu několikrát snížit na 5 branek (20:15, 22:17). Naše neproměněné dvě sedmičky ale opět posadily na koně domácí družstvo a to se postupně dostávalo na poločasový brankový rozdíl, který ke konci utkání ještě o jednu branku vylepšilo na konečný výsledek 34:26.

Bylo to zasloužené vítězství Vsetína, které potvrdilo postavení lídra prvoligové soutěže v sezóně 2022/2023.

V baráži o postup do extraligy proti poslednímu celku extraligové soutěže Hranicím, přejeme vsetínským házenkářům hodně sportovního štěstí a držíme palce.

KH BEECH VSETÍN – HC ZLÍN
                           34:26 (19:12)

SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Černocký, Schwarzer – Kuzma, Švehlák 3, Novák 2, Tiller 6/2, Vizner 2, Březovský, Zaoral 4, Jirák 3, Vykoukal, Balun 1, Kolařík 4, Ján 1

VYLOUČENÍ:
Vsetín   3
Zlín       6

SEDMIČKY:
Vsetín   4/3
Zlín       4/2

Po loňském třetím místě si naši muži v právě skončeném ročníku poněkud pohoršili, když letos skončili na 7. místě prvoligové tabulky.
Naopak Vsetín, po loňské čtvrté příčce, letos vyskočil až na tu nejvyšší. Gratulujeme.

V nejbližších týdnech dokončí naši muži sezónu 2022/2023 ve standartním tréninkovém režimu, v červnu potom přejdou na udržovací tréninkový proces před červencovou dovolenou.

Příprava na novou sezónu 2023/2024 začne týdenní fyzickou přípravou začátkem srpna a dál bude pokračovat herní přípravou až do poloviny září, kdy bude prvním kolem zahájen nový prvoligový soutěžní ročník.

Dobrou zprávou je, že na první informativní schůzce vedení klubu s kádrem mužů po právě skončené sezóně, která proběhla tento týden, většina stávajících hráčů potvrdila zájem startovat ve zlínském dresu i v nadcházející sezóně.
Nějaké změny samozřejmě v průběhu dalších týdnů mohou nastat a určitě nastanou, ale základní kádr družstva by měl zůstat pohromadě.

SEZÓNA 2022/2023 SKONČILA - AŤ ŽIJE SEZÓNA 2023/2024!!!!!!!!!!!!