MUŽI ZTRATILI V POSLEDNÍM DOMÁCÍM UTKÁNÍ JARNÍ DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST

JIČÍN SI ODVÁŽÍ ZE ZLÍNA OBA BODY

Až v posledním domácím utkání jarní odvetné části sezóny 2022/2023 poznali naši muži hořkost domácí porážky.
Družstvo JIČÍNA B sice přijelo do Zlína v menším počtu, ale se třemi hráči, kteří v letošním soutěžním ročníku pravidelně nastupují v extraligových utkáních jičínského áčka.
Také zlínský trenér Slovák měl určité problémy se sestavou, když nemohl nastoupit Jirák kvůli nedoléčenému zranění kolena, Kuzma posílil v druholigovém utkání sousední Holešov a pro doplnění kádru nemohl využít zuberského brankáře Dufka a ani zlínské starší dorostence, kteří ve stejnou dobu hráli své mistrovské utkání 1. ligy staršího dorostu právě na půdě lídra soutěže - v Zubří. Naopak plusem měl být Kolaříkův návrat z marodky.

Utkání ovšem nezastihlo naše házenkáře zrovna v té nejlepší formě.
První pětiminutovku jsme sice vyhráli 4:1 a o pár minut později jsme ještě vedli 5:2, ale potom se už průběh vyrovnal a po celý první poločas, který jsme nakonec prohráli 20:21, se ve vedení střídala obě družstva.
Nástup do druhé půle lépe vyšel Jičínu, který své vedení první brankou zvýšil na 22:20, ale další průběh byl shodný s prvním poločasem - vedení Jičína o branku nebo o dvě, plychta, vedení Zlína o branku nebo maximálně o dvě, plychta. Lepším závěrem celého utkání, kdy jsme nedali pět minut branku, si Jičín po zásluze ze Zlína odvezl oba body.

Zcela propadla naše obrana jako celek. Soupeř dostával mnoho času a místa na zakončení svých akcí. Tímto způsobem bránění jsme navíc vůbec nepomohli našim brankářům, kteří zůstávali sami proti střelcům soupeře.
Útok byl bez pohybu, statický, s minimem střelby spojek, jen snaha o hru jeden na jednoho nestačí. Navíc jsme byli horší i na ztráty míčů technickými chybami a nepřesnými přihrávkami. Prostě nepovedené utkání se vším všudy, které se divákům nemohlo líbit.

HC ZLÍN – HBC JIČÍN
                            36:38 (20:21)

SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer, Černocký – Švehlák, Novák 7/1, Tiller 9/3, Šáš 3, Vízner, Březovský 3, Zaoral 6, Jurka 6, Balun, Kolařík 2

Zlín                 3
Jičín                2

Zlín                 5/4
Jičín                5/3

Bylo to poslední utkání na domácí půdě, ale sezónu naši muži uzavřou za 14 dnů, na půdě soupeře.
Bude to první květnový víkend, v regionálním derby na půdě VSETÍNA, v neděli 7. května 2023, v 18,00 hodin.