házená v základních školách - duben na Lukově

Ve čtvrtek 20.dubna 2023 jsme opět navštívili ZŠ Lukov.

V rámci projektu ČSH "Házená pro všechny", který se zaměřuje na další rozvoj úspěšného projektu Školních lig (ŠL), jsme opět navštívili Základní školu v Lukově u Zlína.

Hlavním cílem tohoto projektu je zvýšení počtu dětí, které se v rámci povinné školní docházky seznámí s házenou, resp. miniházenou, a s tím spojené rozšíření počtu Školních lig a základních škol do tohoto projektu zapojených.

Trenér Mgr. Milan Buday přizval dvě asistentky - hráčky družstva dorostenek Handball club Zlín, studentky "sportovního gymnázia" ve Zlíně Johanku Klhůfkovou a Terezu Stránskou.
Pod dohledem pana učitele Mgr. Lubomíra Horňáčka a za asistence krajského manažera ZKSH se uskutečnily dvě ukázkové tréninkové jednotky a to zvlášť pro žáky 1.-3.třídy a 4.-5.třídy.
Mladší děti se po rozvičce s hudbou věnovaly získávání základních dovedností s míčem, koordinačním cvičením a hrám. Starší spolužáci, účastníci už fungující Školní ligy, pak už "pilovali" jednotlivé základní tréninkové prvky, např. obranu.Video a fotogalerie ZDE.
KP