DERBY S NEROZHODNÝM VÝSLEDKEM

PRVNÍ BODOVÁ ZTRÁTA NA DOMÁCÍ PALUBOVCE

 
V posledním domácím utkání v letošním roce čekalo naše házenkáře regionální derby s Bystřicí p/H. Po těsné porážce ve Strakonicích se chtěli naši hráči před skalními fanoušky vytáhnout a udržet si letošní domácí neporazitelnost, naopak hosté potřebovali body pro udržení se v klidném středu tabulky. Bojovná atmosféra na hřišti byla navíc podpořena fanoušky obou táborů a jejich bubeníky. Prostě derby se vším všudy.
 
Lepší vstup do utkání měli naši hráči, kteří byli do 9 minuty prvního poločasu stále ve vedení, i když maximálně o dvě branky (1:0, 3:1, 5:3, 6:4). Hosté příkladně zabojovali a třemi brankami otočili vedení na svou stranu (7:6). Od tohoto okamžiku se obě družstva „tahala“ maximálně o jednobrankové vedení, i když většinou o tu jednu branku vedlo naše družstvo. Pět minut před koncem první půle jsme vedli 14:13, když hosté zakončili v rozpětí dvou minut tři útoky třemi brankami, otočili na 16:14 a vedení po prvním poločase si už nenechali vzít. Těch posledních pět minut prohrálo naše družstvo 5:1 a celý první poločas 15:18.
Naopak nástup do druhé půle měli ve své moci naši hráči, kteří během prvních osmi minut tříbrankový náskok soupeře zlikvidovali a vyrovnali na 19:19. A opět nastala tahanice – hned vedla Bystřice 20:19, Zlín 21:20, Bystřice 23:21, Zlín 24:23, Bystřice 26:25, Zlín 29:28. V poslední minutě, pár vteřin před závěrečným hvizdem, nakonec hosté vyrovnali ze 7m hodu na konečných 29:29.
 
Bojovné utkání, které bylo otevřené pro oba celky po celých šedesát minut, se muselo divákům líbit. Ani jedno družstvo svému soupeři „neuteklo“ a oba celky se střídaly téměř pravidelně ve vedení. Do atmosféry utkání „zapadli“ i fanoušci obou táborů, kteří po celé utkání povzbuzovali ty své barvy.
 
Dělba bodů je nakonec spravedlivým vyjádřením průběhu celého utkání.
Hosté přijeli takticky velmi dobře připraveni na naši hru, kterou měli „přečtenou“. Naše družstvo se muselo vypořádat s absencí zraněného Kočího, který chyběl hlavně v obraně a se zraněním Kafky, který i přes tuto indispozici nakonec nastoupil, ale v útoku chybělo ve větší míře jeho střelecké nebezpečí, i když byl nakonec autorem tří branek.
Proti Strakonicím se poněkud zlepšila obrana, ale zase se střelecky trápila křídla.
Velmi dobře zachytal Šidlík, který měl 42% úspěšných zákroků.
 
Tímto utkáním se naše družstvo na dlouhou dobu – téměř čtyři měsíce – rozloučilo s domácím prostředím. Svým fanouškům se představí díky zimní přestávce, odstoupením Olomouce ze soutěže a komercím v naší hale, až koncem března – přesně 25. nebo 26.3.2017 v utkání s PLZNÍ B.   
 

                              HC ZLÍN – HK BYSTŘICE p/H
                                            29:29 (15:18)

 
SEDMIČKY:
Zlín 4/4
Bystřice 3/2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 3
Bystřice 4 + ČK za třetí vyloučení
 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Kafka 3, Buček 2, Vavrys 2, Šáš 2, Balun, Mahdal, Doležel 3, Kolařík 4, Tejzr 3, Lefan 6/3, Dobeš 4
 
Podzimní část prvoligové soutěže uzavřou naši muži příští týden v neděli 11. prosince v Jičíně s béčkem extraligového celku. Bude to těžké utkání se soupeřem, který bude určitě maximálně posílený extraligovými hráči áčka, které své utkání odehraje již v sobotu.
 
Odvetná část 1. ligy začíná v únoru 2017 a naše družstvo jede 18.2.2017 do Liberce.
Následující domácí utkání s Olomoucí se nehraje pro odstoupení soupeře ze soutěže a naše družstvo má volno.
Potom je Ostrava venku a po ní se bude hrát „domácí“ utkání s Chodovem Praha, díky komerci v naší hale, v Luhačovicích v neděli 12. března v 16,00 hodin.
S Náchodem hrajeme venku a konečně přijde první utkání před domácími fanoušky – Plzeň B, sobota 25. nebo neděle 26. března 2017.
 
To je stručný přehled mistrovských utkání našeho družstva do prvního domácího utkání v roce 2017. Takovou pauzu v domácích utkáních nikdo nepamatuje.
 
DRUŽSTVO MUŽŮ DĚKUJE SVÝM VĚRNÝM FANOUŠKŮM ZA PODZIMNÍ PŘÍZEŇ, PŘEJE VŠEM PŘÍZNIVCŮM MUŽSKÉ HÁZENÉ POHODOVÉ A KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A V ROCE 2017 PŘEJE HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A RADOSTI ZE SPORTOVNÍCH ÚSPĚCHŮ ZLÍNSKÝCH SPORTOVCŮ.