MUŽI VRÁTILI BOHUNICÍM PODZIMNÍ PORÁŽKU


JARNÍ DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST POKRAČUJE
Bez čtyř stabilních hráčů kádru (Kolaříka, Jiráka, Baluna a Kuzmy) se musel trenér Slovák obejít v sobotním domácím 20. kole 1. ligy mužů proti silným BOHUNICÍM, kterým chtělo naše družstvo vrátit podzimní porážku z Bohunic 23:31. Sestava, která se představila zlínským fanouškům, byla poměrně nestandardní, protože trenér musel opět trochu hlouběji sáhnout do starších dorostenců. Ke Kalčíkovi, který nastupuje v družstvu mužů pravidelně, si „vytáhnul“ další tři dorostence - Hilla, Ordelta a Hladila. A protože se utkání našich mužů nekřížilo s utkáním starších dorostenců Zubří, mohl se v dresu Zlína objevit ještě další starší dorostenec - brankář Dufek.

Utkání dvou sousedů v tabulce, které před sobotou dělily dva body, slibovalo bojovnou a vyrovnanou házenou.
Na podzim v Bohunicích vychytal naše družstvo domácí brankář Bavlnka a respekt z něho měli naši hráči ještě před příjezdem hostů do Zlína. Velkou úlevou pro naše družstvo bylo zjištění, že tento zkušený golman není tentokrát v sestavě, ale naopak velkým „strašákem“ se stal 38 letý Hastík, který se v sestavě Bohunic objevil až pro jarní odvety. Tato velmi zkušená střední spojka má za sebou dlouhou extraligovou kariéru a v nejvyšší soutěži vystřídala několik extraligových klubů. Ještě vloni odehrál Hastík celou extraligovou sezónu ve Frýdku-Místku a v Maloměřicích, rok před tím celou sezónu v Brně atd. Zkušeností má na rozdávání a to také v sobotu ve Zlíně potvrdil. I ve svých 38 letech stačil na podstatně mladší protihráče, většina míčů chodila přes něho, míče nejen rozděloval svým spoluhráčům, ale stačil také střílet branky - prostě naší obraně dělal velké starosti. Hlavně díky němu byl průběh téměř celého utkání velmi vyrovnaný, vedení se střídalo na obou stranách, ale ani jeden soupeř nevedl víc jak o dvě branky.
Tento vývoj mělo utkání až do 23. minuty druhého poločasu, kdy se podařilo hostům srovnat náš dvoubrankový náskok na „plychtu“ 25:25. Pár vteřin po vyrovnávací brance hostů ale zavelel k závěrečnému náporu svou 9 brankou v utkání Novák (který byl po celý zápas doslova k neudržení), k němu se v těchto závěrečných minutách střelecky přidali ještě ŠášTillerem, naše družstvo vyhrálo posledních 7 minut 7:3 a celé utkání 32:28, po poločasovém jednobrankovém vedení 17:16.
Tímto bodovým ziskem naši muži svého soupeře jednak lepším skórem v tabulce přeskočili a postoupili na 5. místo a jednak potvrdili domácí jarní neporazitelnost ve sportovní hale Datart.
 
V takto vyrovnaném utkání se pochopitelně na hřiště nedostali všichni hráči ze střídačky. Ti, kteří „odtáhli“ většinu hracího času, zaslouží velkou pochvalu. V útoku doslova zářil Novák, který měl 100% střelbu ze hry i ze sedmiček (10 střel = 10 branek) a byl velmi platný i v obraně. S velkou chutí hrál Šáš, kterého bylo vidět jak v obraně, tak především v útoku (na 8 branek potřeboval jen 10 pokusů + jeho tradiční souhra se Zaoralem na pivotu). Tillera si soupeř pečlivě hlídal, ale jeho 5-ti brankám a několika přímým asistencím na brankách spoluhráčů stejně nezabránil a v obraně byl pro soupeře taky tvrdým oříškem. Tradičně spolehlivý byl Zaoral jak v obraně, tak i v útoku, kdy těžil z přihrávek Šáše, Tillera a Jurky. Víznerovi se střelecky až tak nedařilo, ale byl hodně vidět v obraně, stejně jako Březovský. Střelbu a jistotu branek z křídla většinou obstará v utkáních z pravé strany Jurka. Tentokrát měl ale trochu „smůlu“, protože hra našeho útoku šla především levou stranou, kde se dařilo Novákovi.
Naši brankáři měli celkem velmi slušných 16 zákroků, které si stejným dílem rozdělili na oba poločasy. Utkání vyšlo hlavně Schwarzerovi, který se v úspěšností zákroků dostal přes 40%.

                HC ZLÍN – Tatran BOHUNICE
                             32:28 (17:16)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Dufek, Schwarzer, Černocký – Švehlák, Novák 10/4, Tiller 5, Šáš 8, Ordelt, Vízner 1, Hill, Březovský 1, Hladil, Zaoral 5, Jurka 2, Kalčík
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 4
Bohunice      4
 
SEDMIČKY:
Zlín                 4/4
Bohunice      2/1
 
 
Poslední domácí utkání této sezóny odehrají naši muži hned následující víkend, v neděli 23. dubna 2023, kdy budou hostit od 18,00 hodin celek JIČÍNA.
 
Sezónu 2022/2023 ukončí naši muži první květnový víkend regionálním derby na půdě VSETÍNA, v neděli 7. května 2023, v 18,00 hodin.