JARNÍ NULOVÝ BODOVÝ ZISK Z UTKÁNÍ NA HŘIŠTI SOUPEŘE POKRAČUJE

MUŽI SE VRÁTILI ZE DVORA
KRÁLOVÉ BEZ BODŮ A BEZ JIRÁKA

 
 
Po podzimní výrazné domácí výhře o 12 branek (38:26) a podle dosavadního bodového zisku a postavení v tabulce, si zlínští házenkáři na svého soupeře ve Dvoře Králové věřili.
Odjížděli sice bez tří spojek (Kolařík už měsíc pokračuje se sádrou na ruce z domácího březnového utkání s Velkou Bystřicí,  Viznera neuvolnil Holešov a Šáše), pravého křídelníka Jurky, brankáře Dufka (plnil si své povinnosti v Zubří) a se čtyřmi dorostenci (Kalčík, Ján se čtyřmi starty v mužích, Hladil s jediným startem mezi dospělými a úplný novic v družstvu mužů Ordelt). Přesto všechno družstvo věřilo, že ze Dvora Králové doveze první jarní body z hřiště soupeře, i když bylo jasné, že soupeř nastoupí ve svém domácím prostředí v té nejsilnější sestavě.
Před utkáním ve Dvoře Králové dělilo obě družstva 6 bodů a pět míst v prvoligové tabulce ve prospěch našeho družstva.
 
Předpoklad se potvrdil, domácí nastoupili kompletní a hned od první minuty bylo jasné, že naši hráči mohou na domácí podzimní dvanáctibrankové vítězství rychle zapomenout a že aktuální realita je úplně jiná.
Od první minuty se obě družstva střídala ve vedení o jednu nebo dvě branky, žádnému z družstev se nepodařilo odskočit na vyšší brankový rozdíl. Naši handicapem bylo, že jsme měli jen dvě standartní spojky TilleraJirákem, střední spojka nebyla žádná a jako alternace byli připraveni tři dorostenci Hladil, Ordelt, Ján. Tento stav trval přesně prvních deset minut utkání. Po zákroku domácí obrany s následným dvouminutovým trestem skončilo utkání pro Jiráka, který si zranil koleno a do utkání už nenastoupil a je otázka, jestli mu pomůže velikonoční přestávka k uzdravení. Jedinou naši ostrou spojku, Tillera, domácí potom už jednoduše uhlídali. Všichni dorostenci se sice snažili, dohromady nastříleli 6 branek, ale přece jen byli pro domácí obranu snažším „soustem“ než podstatně zkušenější Jirák. A dorosti se neztratili ani v obraně, i když mužská soutěž je proti dorostenecké poněkud silovější.
Ztráta Jiráka nám sice nedovolila odskočit ve vedení na větší brankový rozdíl, ale naše obrana zase naopak nedovolila domácím využít našeho oslabení k nějakému jejich rozhodujícímu náskoku. Dál pokračovala přetahovaná obou soupeřů o každou branku.
Závěr prvního poločasu vyšel lépe našemu družstvu, když se v posledních dvou minutách podařilo skórovat nejprve Zaoralovi a po něm Hladilovi a do šaten šlo naše družstvo za poločasového nadějného vedení 16:14.
 
Do druhého poločasu naše družstvo nastoupilo bez vyloučeného Březovského, který dostal trest pár vteřin před koncem první půle a domácím to pomohlo ke smazání našeho dvoubrankového náskoku hned v prvních minutách druhé fáze hry a vyrovnání na 16:16. Ale naše hráče toto vyrovnání nezlomilo a jako přes kopírák se opakoval ve druhé části utkání průběh z prvního poločasu. V průběžném vedení se střídala obě družstva a opět maximálně o dvě branky. Vypadalo to na závěrečný „nervák“, ale kolem padesáté minuty utkání se to zlomilo - bohužel v náš neprospěch. Závěrečnou desetiminutovku jsme prohráli 7:2 a naše vedení, v té době 25:24, se najednou změnilo na 25:28, 26:30 a závěrečných 27:31 ve prospěch domácích.
Škoda, ale v posledních deseti minutách se některým našim hráčům, kteří táhli náš kolektiv a za celé utkání téměř „neslezli“ z hřiště, už nedostávalo sil na obrat.

I přes porážku zaslouží družstvo pochvalu za bojovnost, nepodlehlo panice při velmi oslabené sestavě, mladíci v našem družstvu se vůbec neztratili a naopak byli hodně vidět.
Tiller, jako jediný střelec bráněný domácí obranou všemi prostředky, se prosazoval hlavně jako „nabíječ“ svým spoluhráčům a který ke 100% proměňování 7m hodů přidal sice jen dvě branky ze hry, ale přímými asistencemi se podílel na dalších osmi brankách. Březovský, především obranář, si vyzkoušel „radosti“ pivota a byl se třemi brankami z tohoto postu hodně vidět.
Mladíci Ján a Hladil se soupeře vůbec nezalekli, oba si zapsali po třech trefách a Ján navíc ještě 2x „udělal“ Březovského na pivotu.
Novák potvrdil po posledním domácím utkání proti Bystřici p/H i tomto duelu návrat střelecké formy šesti brankami.
Obranu odedřel Zaoral (který se 5x prosadil i v útočné fázi) s Tillerem a Březovským a pokud byl na hřišti  mladý Ordelt, tak soupeři taky nic nedaroval zadarmo.
 
Všechno zlé je na něco dobré.
Sice jsme prohráli, ztratili dva body a stále nepřerušili jarní venkovní porážky, ale body jsme ztratili se vztyčenou hlavou a situace donutila trenéra Slováka k vyzkoušení dalších mladíků z kádru starších dorostenců. A ti rozhodně nezklamali.
 
Po Velikonočních svátcích čekají naše muže dvě utkání na domácí půdě s BOHUNICEMI a JIČÍNEM, ve kterých může naše družstvo zpečetit svou prvoligovou příslušnost i pro další soutěžní ročník a vyhnout se tak katastrofickým prognózám, co by se stalo, kdyby ...................... všichni soupeři, kteří jsou v tabulce  za našim družstvem, všechna tři zbývající utkání vyhráli a naopak naše družstvo v nich nezískalo ani bod, nebo .............. hrozí ještě našemu družstvu sestupové starosti i když je v současné době ve středu tabulky atd.
 
No a poslední kolo, které je na pořadu první květnový víkend, bude pro naše družstvo po Bystřici p/H opět v duchu regionálního derby, tentokrát se VSETÍNEM a navíc na hřišti soupeře.
 

          I. HK DVŮR KRÁLOVÉ – HC ZLÍN
                     31:27 (14:16)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer, Černocký – Kuzma, Švehlák, Ján 3, Novák 6, Tiller 4/2, Ordelt, Březovský 4, Hladil 3, Zaoral 5, Jirák 1, Balun 1, Kalčík
 
VYLOUČENÍ:
Dvůr Králové    4
Zlín                     7
 
SEDMIČKY:
Dvůr Králové    5/4
Zlín                     2/2

 

Příjemné prožití Velikonočních svátků přeje svým fanouškům
Handball Club Zlín.