ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI JSOU ÚSPĚŠNÍ I V REGIONÁLNÍ ODVETĚ


DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST V JARNÍCH ODVETÁCH POKRAČUJE

 
 
S netrpělivostí očekávanou jarní odvetu s regionálním soupeřem z Bystřice p/H mají zlínští házenkáři úspěšně za sebou. Po velmi dobrém výkonu v podzimní části soutěže na půdě soupeře a vítězství 33:27, zvítězili i v nedělní jarní odvetě 30:26.
V nedělní odvetě se našemu družstvu už tak nedařilo, možná působil respekt k soupeři, možná přemotivovanost našich hráčů - prostě výkon nebyl ideální, ale historie se neptá a dva body jsou dva body.
 
První poločas byl v režii hostů, kteří místy vedli o dvě až tři branky (5:2, 6:4, 11:9). Lepším závěrem nakonec naše družstvo otočilo skóre na svou stranu a do druhé půle šlo s vedením 15:14. V této fázi hry se našim hráčům nedařila obrana a proměňování brankových příležitostí, především u spojek. Brankář Dufek v naší brance dělal, co mohl, měl vysoké procento úspěšnosti, ale podporu svých spoluhráčů příliš nenacházel.
 
Našim hráčům se podařil vstup do druhých třiceti minut, kdy prvními dvěma brankami po zahájení hry zvýšili své vedení na rozdíl tří branek (17:14) a v dalším průběhu druhé části hry potom na pět až sedm branek (22:17, 25:19, 27:20). Naše družstvo ve druhém poločase už nedovolilo soupeři nějakou větší korekci ve skóre, ve vedení bylo od první do poslední minuty, jen v poslední pětiminutovce, asi sníženou koncentrací, dovolilo soupeři kosmeticky upravit konečný brankový rozdíl na čtyři branky.
Druhý poločas byl z naší strany přece jen lepší, i když díky většímu počtu vyloučení na obou stranách (po pěti v obou družstvech), působila tato část hry poněkud rozháraně.
 
Velmi dobrý výkon v obou poločasech odvedli oba naši brankáři Dufek a Černocký, když se oba dva dostali v procentuální úspěšnosti zákroků přes 40% a oba soupeři zlikvidovali po jedné sedmičce.
Své zkušenosti z extraligy v dresu Kopřivnice využíval hlavně v obraně Doležel, Tiller byl 100% na sedmičkách a velice aktivní při asistencích na brankách svých spoluhráčů. Svůj standart, tj. téměř stoprocentní střelbu z pivota a nekompromisnost v obraně předváděl Zaoral. Zřejmě nejvíce potěšil trenéra Slováka návrat střelecké formy Nováka, který se v několika posledních utkáních střelecky doslova trápil. Doufejme, že nedělních 7 branek vrací Filipa do jeho nedávné pohody.
Hra v útoku poněkud trpěla neúčastí jejího dirigenta Kolaříka, který stále marodí se sádrou na ruce a pro nemoc nemohli nastoupit obranář Březovský a brankář Schwarzer.
 
Ne moc zdařilý první poločas, kompenzovaný lepším výkonem celého týmu ve druhé půli, čtvrté vítězství v domácím utkání v řadě, 100% úspěšnost v jarních domácích odvetách - to vše přinesla zlínským házenkářům neděle 26. března ve sportovní hale Datart.

              HC ZLÍN – HK BYSTŘICE pod HOSTÝNEM
                                    30:26 (15:14)

 
 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Dufek, Černocký – Švehlák, Novák 7, Tiller 6/3, Šáš 2, Vízner 2, Zaoral 4, Jirák 1, Jurka 2, Doležel 4, Balun 1, Kalčík 1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                  6
Bystřice p/H  6
 
SEDMIČKY:
Zlín                  3/3
Bystřice p/H  4/2
 
 
V dalším, 19. kole druhé nejvyšší soutěže mužů, čeká zlínské házenkáře utkání na hřišti soupeře, v sobotu 1. dubna ve Dvoře Králové. A právě statistiku letošních „venkovních“ utkání by chtěli a měli naši muži vylepšit.
V letošním ročníku ztratili na domácí půdě jen tři body (v podzimní části soutěže remízou s Litovlí a prohrou s Vršovicemi).
Z utkání na hřištích soupeře má naše družstvo statistiku obrácenou - jen dvě podzimní vítězství z utkání ve Velké Bystřici a v Bystřici p/H.
 
Věřme, že po první dubnové sobotě se zisk z venkovních utkání rozšíří o dva body a že to bude první jarní venkovní bodový zisk.
Podle postavení obou družstev ve stávající tabulce a podle bodových zisků (Zlín 6. místo, 19 bodů - Dvůr Králové 11. místo, 13 bodů), by to neměl být až tak nereálný úkol, ale …….
Hra čísel je jedna věc, realita přímo na hřišti druhá (v podzimním utkání ve Zlíně zvítězilo naše družstvo vysoko 38:26).
 
Doma se zlínští házenkáři představí v neděli 15. dubna, kdy budou od 18,00 hodin hostit brněnské Bohunice.