Ženy hostí v předehrávce Iuventu

Zlínské házenkářky čeká po pauze čtvrteční předehrávka (9. března od 18 hodin) 20. kola MOL ligy s Iuventou Michalovce.

Handball club Zlín - Iuventa Michalovce

Domácí tým naladěn těsnou výhrou nad Porubou (23:22) měl v reprezentační pauze možnost v trénincích zdokonalovat fyzickou sílu i hru a připravoval se na dva silné celky. Dnešní utkání napoví, kam se zlínský tým posunul. Michalovce jsou aktuákně v tabulce zatím páté s dvaadvaceti body, což u nich v minulých ročnících mezinárodní soutěže nebývalo zvykem a pravidelně okupovaly nejvyšší příčky. Jejich nejlepší střelkyní je Alena Dvorščáková (62 branek).

Zlín je zatím desátý v tabulce s 13 body. Táhnou jej střelecky spojky Michaela Daňková (81 branek), Karolína Ševčíková (60 branek) a Veronika Gabrhelová (56 branek). Posledně jmenované zlínské hráčce bohužel zatím zranění lokte nedovoluje trénovat naplno a do hry ještě zasáhnout nemůže. Podobně je na tom stálice na levém křídle Natálie Herbočková, která však již zkouší v tréninku přidávat na intenzitě.

Na lavičku by se již po operaci kolena měl vrátit hlavní kouč Jiří Mičola, který v utkání s Porubou chyběl. " Bylo to zvláštní, sledovat holky jen na dálku. Dnes ráno mě v Praze pustili z nemocnice a už se nemohu dočkat. Nejprve jsem myslel, že se posadím za střídačku do hlediště, ale tam bych asi dlouho nevydržel. Věřím, že děvčata v pauze zamakala, čekají nás dva náročné zápasy. Hned v sobotu je na programu další utkání v Šale," těší se na porovnání výkonnosti zlínský kouč.