MUŽI BYLI OD PRVNÍ MINUTY LEPŠÍ


DVA BODY PŘINESLY POSTUP V TABULCE

 
O víkendu se svým fanouškům představili zlínští házenkáři v domácím utkání v rámci 16. kola prvoligové soutěže, v duelu s tabulkovým sousedem, Házenou VELKÁ BYSTŘICE. Oba soupeře dělily v tabulce před utkáním pouhé dva body.
 
Podzimní duel ve Velké Bystřici skončil po dvou zcela rozdílných poločasech nakonec našim vydřeným a šťastným jednobrankovým vítězstvím 30:29, když naši vítěznou branku vstřelil Jurka 8 vteřin před závěrečnou sirénou. Celkem bezproblémový a o pět branek vítězný první poločas (16:11), dokázalo naše družstvo ve druhé části utkání dokonale prohospodařit, prohrávalo už 22:19, aby v závěru doslova vydřelo jednobrankovou výhru 30:29.
 
Na jarní odvetu se naše družstvo pečlivě připravovalo, protože čekalo soupeřův velký tlak se snahou o „pomstu“ za podzim. Navíc těsně před utkáním oznámil Šáš trenérovi Slovákovi, že z důvodu střevních problémů zůstává doma a na utkání nepřijede.
Druhá „jobovka“ přišla hned po zahájení utkání s prvním útokem hostů, kdy si při obranném zákroku vykloubil prsteníček na odhodové ruce Kolařík a musel na ošetření do nemocnice. Bylo odehraných cca 30 vteřin utkání a my jsme přišli o tvůrce hry.
S tímto oslabením se naštěstí družstvo ihned vypořádalo tím nejlepším způsobem, jakým jen mohlo - čtyři útoky, čtyři branky a na tabuli svítilo domácí 4 - hosté 0. Lepší začátek jsme si snad ani nemohli přát. Hosté sice snížili na 2:4 a nějakou dobu se naše vedení pohybovalo mezi dvěma až třemi brankami (5:2, 5:3, 6:3, 6:4) ale v polovině prvního poločasu už bylo naše vedení šestibrankové (11:5) a v dalším průběhu první půle narostlo až na rozdíl osmi branek (14:6, 16:8, 19:11 a poločasových 20:12).
První poločas zvládlo naše družstvo opravdu velmi dobře a vyrovnalo se s nečekanou absencí dvou hráčů. Naši střelci byli zodpovědní při proměňování střeleckých příležitostí, „leťelo to“ Tillerovi a Jirákovi, jistotou byl Jurka na křídle a Zaoral na pivotu.
Obrana si svou důsledností a zdravou agresivitou zajistila patřičný respekt před střelci soupeře, vysoké procento úspěšnosti (40%) měli v první polovině utkání i oba naši brankáři Schwarzer a Černoský, kteří se střídali v polovině poločasu.
 
Druhý poločas začal poněkud „vlažněji“, hlavně z naší strany (jakoby si naši hráči chtěli zopakovat podzim na hřišti soupeře). V útoku ubylo pohybu, vytratila se kombinace, hráči začali sólovat, obrana „to nechávala na golmanech“, kterým díky tomu poněkud poklesla úspěšnost a z poločasového brankového náskoku začalo ubývat. Tento pokles výkonnosti trval našemu družstvu naštěstí jen několik minut po zahájení druhé půle a poklesu koncentrace hosté až tak moc nevyužili. Do desáté minuty druhého poločasu se naši hráči vrátili na svůj poločasový náskok, který do konce utkání ještě zvedli na rozdíl deseti branek (37:27).
Ve druhém poločase pokračoval ve střelecké pohodě Tiller, sekundoval mu Jurka, ale všechny překonal svou 100% střelbou v této části hry Vizner. Obrana se po určitém „odpočinku“ vrátila zpět ke své pozornosti a důslednosti a to se projevilo nejen na zastavení klesajícího brankového náskoku z prvního poločasu, ale také na úspěšnosti útočné činnosti soupeře, která byla za celé utkání pouze 45% proti našim 62%. A to je dost velký rozdíl.
 
Nakonec utkání našemu celku vyšlo docela dobře, k nějaké „pomstě“ za podzim naše družstvo soupeře nepustilo a vůbec si nepřipustilo nepříjemné starosti těsně před a v úvodu utkání (zdravotní problémy Šáše a zranění Kolaříka, kterým přejeme rychlé uzdravení).
Zasloužené dva body, solidní výkon, postup na 5. příčku tabulky - to vše před nastávající repre přestávkou, která prvoligovou soutěž přeruší na jeden následující týden.
 
Po reprezentační přestávce hrají naši muži v sobotu 18. března v Praze ve Vršovicích, kterým mají vracet jednobrankovou porážku 24:25 ze Zlína, z října loňského roku.
 
No a v závěru března, v neděli 26.3.2023, v 15,30 hodin čeká naše družstvo a samozřejmě také zlínské fanoušky regionální derby s Bystřicí pod Hostýnem.
 

                         HC ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE
                                          37:27 (20:12)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer, Černocký – Kuzma, Švehlák 1, Novák 2, Tiller 10/2, Vízner 6, Březovský, Zaoral 5, Jirák 5, Jurka 6, Balun 2, Kolařík
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                      4
Velká Bystřice   2
 
SEDMIČKY:
Zlín                      2/2
Velká Bystřice   2/1
 
 

PŘEDZÁPASY:

                                       1. liga starších dorostenců

                            HC ZLÍN – TJ Sokol NOVÉ VESELÍ
                                            27:36 (16:17)

I přes porážku s lídrem nejvyšší soutěže starších dorostenců, si naše družstvo drží klidný střed tabulky.
 

                                       2. liga mladších dorostenců

                           HC ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE
                                              29:24 (15:17)

Mladší dorostenci „zle“ dotírají na čelo tabulky, mají soutěž velmi dobře rozehranou, jsou zatím na 3. místě tabulky, pouhé dva body za vedoucí Litovlí.