významné ocenění Františka Nesrsty

Dlouholetý rozhodčí František Nesrsta byl oceněn.

Úvod utkání 18.kola MOL Ligy žen mezi Handball clubem Zlín a DHC Sokol Poruba v sobotu 25.02.2023 měl hodně slavnostní úvod.

Český svaz házené se rozhodl ocenit rozhodčí, kteří ukončili svoji kariéru.
Pánové Jiří Bubeníček, dr. Jiří Prudký, Ing. Břetislav Kotulán a Oldřich Jelínek byli k převzetí ocenění přizváni před vybraným lednovým utkáním mužů v Brně.

Nyní přišla řada na bývalého rozhodčího - osobnost ze Zlína. Narodil se v březnu 1944, s házenou začínal právě ve Zlíně, extraligu hrál za Zlín a Červenou hviezdu Bratislava a to plných 12 let! Poté začal s aktivní kariérou jako trenér. Zde připomeňme, že v roce 1996 získal mistrovský titul s družstvem žen Novesta Zlín. Funkci rozhodčího v házené vykonával neskutečných 46 let a to od žactva po vyšší soutěže. Neodřekl pozvání třeba na turnaje nejmenších (např.Holiday Cup Zlín) nebo na velké mezinárodní turnaje (např. Prague Handball Cup). Pamatujeme ho i jako velmi trpělivého rozhodčího v prvních mistrovských utkáních těch nejmenších házenkářek a házenkářů, který opakovaně dokázal vysvětlovat svůj výrok rozhodčího a opravoval chybky začínajících hráček a hráčů.

Pan rozhodčí, dnes už tedy bývalý, na odpočinku, kterému cenu za ČSH předal Ing. Roman Bauer před nastoupenými oběma družstvy a za velkého potlesku hráček i publika, se jmenuje František NESRSTA.

Franto děkujeme a přejeme Ti pevné zdraví!