NADĚJE TRVALA 45 MINUT


BODY UTEKLY V POSLEDNÍ ČTVRTHODINĚ

 


15. kolo 1. ligy mužů svedlo spolu dva celky z první poloviny tabulky - aspiranta na postup do extraligy, současný druhý celek prvoligové tabulky Tatran LITOVEL a naše muže, kteří na šestém místě tabulky uzavírají tu úspěšnější polovinu prvoligových celků. Favorit utkání byl jasný - lépe postavený celek, navíc na domácí půdě - LITOVEL.
 
Domácí také otevřeli brankový účet utkání, ale vzápětí přišlo naše vyrovnání. A do páté minuty první půle se podobná situace opakovala ještě jednou. V šesté minutě ale naše družstvo k vyrovnávací brance přidalo ještě jednu navíc, dostalo se do vedení 3:2 a od této chvíle až do konce prvního poločasu naopak skóre srovnávala Litovel. Naše vedení se pohybovalo mezi jednou až dvěma brankami, naše družstvo bylo aktivní v útoku, důsledné v obraně, za kterou se dařilo i našemu brankáři. V čem jsme byli podstatně horší než náš soupeř, byly ztráty míčů nepřesnými přihrávkami, kterých jsme vyprodukovali jednou tolik, než soupeř. A ten za to trestal a nedovolil naše brankové odskočení. Naše dvacetipětiminutové jednobrankové vedení, střídané remízovými brankami domácích, nakonec skončilo poločasovou „plychtou“ 16:16.
 
Druhý poločas začal naším nástupem, třemi brankami v síti domácích a do té doby naším nejvyšším vedením 19:16. Lehce nabyl, lehce pozbyl - říká lidové rčení. Domácí kontrovali čtyřmi brankami v řadě a šli do vedení na 20:19. Od této chvíle byl průběh utkání stejný, jako v prvním poločase, jen s tím rozdílem, že jednobrankové vedení měli na svém kontě domácí a tím vyrovnávajícím bylo naše družstvo. Co zůstalo proti prvnímu poločasu nezměněné, byly opět ztráty míčů - „této dovednosti“ opět vévodilo naše družstvo a rozdíl mezi oběma celky ještě narostl.
Na začátku poslední čtvrtiny utkání, ve 45 minutě, domácí poprvé odskočili na víc než jednobrankový rozdíl (25:23), který postupně zvýšili až na 6 branek (32:26). To bylo černých deset minut našeho výkonu v Litovli, které rozhodly o přidělování bodů.
Zbývají minuty do konce utkání sice opět ovládlo naše družstvo, ale už nebylo mnoho času ani sil na totální obrat. Posledních cca 4 a půl minuty jsme vyhráli 5:1 a to stačilo pouze na korigování nepříznivého stavu, na dvoubrankovou prohru 33:31.
 
Dá se říci, že jsme utkání prohráli vlastními chybami při ztrátách míčů nepřesnými přihrávkami, které domácí trestali lacinými brankami. Jen pro zajímavost - těch nepřesných přihrávek bylo na naší straně 10!!!!!!!!!!!! proti čtyřem soupeře.
 
Závěrem - deset nepovedených minut ve druhém poločase rozhodlo o naší těsné porážce v utkání, ve kterém jsme rozhodně nebyli v roli favorita. Škoda, ale i tak si naše družstvo dokázalo, že může hrát na vítězství s kýmkoliv a nemusí to být zrovna na domácí půdě.
Hodně byli vidět Schwarzer v brance, v útoku především Kolařík, doplňovaný jistým Tillerem na sedmičkách, Jirákem a Jurkou, v obraně už tradičně Zaoral za asistence Tillera, Jiráka a Březovského.
 

                       Tatran LITOVEL – HC ZLÍN
                               33:31 (16:16)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer, Černocký – Kuzma, Švehlák, Ján, Novák, Tiller 9/5, Vizner 1, Březovský, Zaoral 2, Jirák 4, Jurka 4, Balun 1, Kalčík 2, Kolařík 8
 
VYLOUČENÍ:
Litovel            5
Zlín                 6 (2x ČK)
 
SEDMIČKY:
Litovel           4/3
Zlín                 6/5

Další, 16. kolo prvoligové soutěže, hrají naši muži první březnovou neděli na domácí půdě od 18,00 hodin.
Hostem bude devátý celek tabulky - Házená VELKÁ BYSTŘICE