Ženy urvaly dva body v posledních vteřinách

Zlínské házenkářky sehrály s ostravskou Porubou v 18. kole MIOL ligy vyrovnaný boj se šťastnějším koncem v závěru.

Handball club Zlín - DHC Sokol Poruba 23:22 (9:11)

Domácí se na hostující Porubu chystali, věděli, že je nečeká nic lehkého, což potvrdila první půle. První branku utkání zajistila Zlínu Michaela Daňková ze sedmičky. Jejímu týmu se ale nedařilo dostat do výraznějšího vedení, přizpůsobil se hře soupeře, místo toho, aby na domácí palubovce diktoval tempo hry. Mírnou herní převahu sice zlínské házenkářky měly, ale koncovka byla většinou nedůrazná. V domácí brance začínala Kristýna Stojarová, před koncem první třicetiminutovky ji střídala Iveta Blažková, která do hry naskakovala po dvoutýdenním výpadku, zaviněném nemocí. Hosty držela v bráně Adéla Hřebejková. Navíc výbornou práci v pivotu i v obraně odváděla porubská Michaela Konečná

Až ve druhém poločasu se podařilo zlínské střídající brankařce pochytat několik střel, Zlín vyrovnal a otočil skóre na 13:11. Na domácí straně bylo vidět větší nasazení, přitvrdila obrana. Hosté se prosadili až na konci 40. minuty, kdy snížovala na 13:12 Markéta Prašivková. Domácím se podařilo dostat až na rozdíl čtyř branek 18:14,19:15, střelbu na sebe brala převážně spojka Karolína Ševčíková a lepilo jí. Monika Kříčková pět mniut před koncem upravovala na 22:19. Hosté se však nadechli ke stíhací jízdě a v čase 59:29 bylo vyrovnáno Karolínou Vachtarčíkovou na 22:22. Závěr byl euforický a v posledních vteřinách měla přesnou ruku opět zlínská Monika Kříčková z pivota, která zajistila domácím zisk obou bodů.

Sestava a branky Handball club Zlín: K. Stojarová, I. Blažková, J. Dokoupilová - K. Ševčíková 6, M. Kříčková 4, M. Daňková 4/3, V. Štipčáková 2, L. Polomíková 2, L. Sekulová 2, D. Šimková 2, M. Sekulová 1, M. Kolářová, K. Sedláčková, K. Mydlová, S. Podškubková

Sestava a branky DHC Sokol Poruba: A. Hřebejková, P. Wizurová - M. Konečná 6/2, M. Prašivková 4, A. Kavalová 4, A. Farářová 3, Sch. Hiraldo 2, K. Rajová 1, K. Vachtarčíková 1, K. Ulmanová 1, M. Ritzová, T. Dybalová, A. Misková, K. Bestová, E. Feldmannová

Sedmičky: 3/3 - 2/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: M.- Hanák, L. Pavlíček