MLADŠÍ ŽAČKY „B“ SE V POLSKU NEZTRATILY


ZWOLEŃ HANDBALL CUP
24. - 26.2.2023

 
Mladší žačky B se zúčastnily mezinárodního turnaje v městečku Zwoleń v Polsku, který byl vypsán pro ročníku narození 2011 a mladší. 
Na dlouhou, šestihodinovou cestu, se družstvo vydalo ve čtvrtek 23. února odpoledne, protože turnajová utkání začínala už v pátečním poledni. Hrací doba zápasů byla 2x15 minut.
 
Hned v prvním utkání naše děvčata narazila na domácí pořadatelské družstvo Enea Orleta Zwoleń. Náš tým na svého soupeře doslova vletěl hned od první minuty a poločasový výsledek na tabuli byl jednoznačný - 11:3 pro Zlín. Dobrý výkon z první půle pokračoval i ve druhém poločase a výsledkem bylo vítězství 18:9 a velmi dobrý start našeho družstva do turnaje.
 
Druhým soupeřem bylo družstvo UKS Oksza Okszow. I přes některé chybičky ve hře, pokračovala vítězná jízda našeho družstva výsledkem 15:10.
 
Posledním pátečním soupeřem byl celek UKS Bursa Pulawy. Kdo nevidět tento zápas, neuvěří. Holky byly lepší, rychlejší, bojovnější, ale…….... Zápas, který měly vyhrát velkým rozdílem, si naše děvčata prohrála vlastními chybami sama. Prohra 13:17 ale naštěstí naše družstvo, vzhledem k ostatním výsledkům v naší skupině, nakonec nemusela moc mrzet. 
 
V sobotu mělo naše družstvo odehrát dvě utkání, ale z důvodu odhlášení se jednoho celku, nás tak čekal pouze jeden soupeř PreZero APR Radom II. Jednalo se o nejslabší tým turnaje, ročníky narození 2012 a mladší, který na turnaji ještě nevstřelil ani jednu branku. Proto se trenéři obou týmů dohodli, že naše družstvo nastoupí pouze s pěti hráčkami v poli. I když nastaly situace, kdy naše družstvo hrálo ve čtyřech, skončilo utkání jednoznačným vítězstvím našich barev 22:3. Vstřelení každé branky si soupeřky náležitě užívaly, jako by celý turnaj vyhrály a po utkání trenéři soupeře děkovali našemu vedení za toto vstřícné gesto. 
Po tomto výsledku bylo jasné, že postupujeme do semifinále z prvního místa v tabulce, takže nešťastná porážka ze třetího pátečního utkání tolik nemrzela.
 
Volného sobotního času, po zrušeném utkání, naše  děvčata využila k drobným nákupům, navštívila muzeum místního rodáka, básníka Jana Kochanovského a navečer je čekal bonbonek - návštěva soutěžního utkání mužů KS Enea Orleta - AZS AWF Warszawa.
 
Na nedělní dopoledne bylo naplánováno semifinále a naše děvčata čekal duel s BSMS Bartoszyce.
V tomto zápase se, bohužel, nedařilo vůbec nic a prohra 6:17 nás „odsoudila“ k utkání o konečné třetí místo v turnaji.
No a tam nás čekal opět domácí tým Enea Orleta Zwoleń, se kterým jsme se už potkali ve vítězném duelu v základní skupině. 
V prvním poločase tohoto posledního našeho vystoupení na turnaji pokračoval chybující výkon ze semifinálového utkání a výsledkem bylo poločasové skóre 5:11 v náš neprospěch.
Poločasová porada v šatně obraz hry našeho družstva ve druhém poločase zcela změnila. Naše děvčata začala předvádět velmi dobrou hru, bojovala a vedení domácích pomalu stahovala. Možná, nebýt pěti nastřelených tyčí, mohla se radovat i z vítězství. Utkání nakonec domácí dotáhly do vítězného konce, vyhrály 14:12, získaly medaile za 3. místo a naše děvčata toto utkání oplakala.
 
Na konečném výsledku se určitě podepsala i celková únava hráček. Vždyť celý třídenní turnaj a v něm 6 utkání absolvovalo jen devět hráček a jedna brankářka.
 
Hodnocení trenéra Kamila Neubauera je jednoznačné:
„Děvčata mohou být na svoje vystoupení a svůj výkon hrdá. Trenéři soupeřových týmů jejich výkon hodnotili velice kladně a naše družstvo tipovali na účastníka finále. Svými výkony si vysloužily pozvánku na turnaj i v příštím roce a i další celky projevily zájem o start našeho družstva na jejich turnajích. Při slavnostním zakončení turnaje, když si děvčata šla pro cenu za čtvrté místo, je naplněná hala za jejich výkony bouřlivě ocenila potleskem, sirénami i povzbuzováním jak z řad diváků, tak i ze strany soupeřů“. 
 
VÝSLEDKY:
Základní skupina:
Zlín - Zwoleň 18:9
Zlín - Okszow 15:10
Zlín - Pulawy 13:17
Zlín - Radom II 22:3
 
Semifinále:
Zlín - Bartoszyce 6:17
 
O 3. místo:
Zlín - Zwoleń 12:14
 
SESTAVA, KTERÁ TURNAJ ABSOLVOVALA:
Brankářka - Natka KOBZÁŇOVÁ
Hráčky - Verča LÁČÍKOVÁ (26), Aka KOUKOLOVÁ (14), Aďa BÁBKOVÁ (13), Zlatka HRÁČKOVÁ (10), Lady PAZDERKOVÁ (10), Šáša DOLANSKÁ (9), Verča HOKE (3), Kačka ZAVRTÁLKOVÁ (1), Natka MARUŠÁKOVÁ
 
Trenér - Kamil NEUBAUER
Vedoucí družstva - Jiří STODŮLKA