Zlín dnes hostí Porubu, které jde o všechno

Zlínské házenkářky hostí v 18. kole MOL ligy ostravskou Porubu.  Utkání se odehraje v sobotu 25. února od 15 hodin ve sportovní hale DATART,

Handball club Zlín - DHC Sokol Poruba

Zlínský tým si je vědomý důležitosti utkání se soupeřem, který se potřebuje vyhnout baráži. Domácí mají v tabulce zatím 11 bodů a patří jim 10. příčka, Poruba jej v závěsu na 11. místě stíhá s šesti body. Přitom hosté s mldým celkem odehráli více vyrovnaných utkání, kde jim utekly body v dramatických závěrech. 

Zlínský tým má k dnešnímu zápasu nachystanou plnou soupisku. Chybět bude na levém křídle zraněná Natálie Herbočková, k dispozici není další křídlo Tereza Karlíková a brankařka Barbora Šimková. Po zranění lokte zatím není stoprocentně do hry připravená spojka Veronika Gabrhelová. Naopak po nemoci se na lavičku vrací brankařka Iveta Blažková. 

Domácí celek dnes nastoupí s novým složením realizačního týmu. Pozici hlavního kouče obsadí tentokrát mládežnický trenér Marek Kolář, asistovat mu bube René Gärtner a o zdravotní stránku se postará Robin Palán.

Zínský celek se musí vypořádat s dočasnou ztrátou hlavního kouče Jiřího Mičoly, který tento týden, doufáme, že úspěšně, podstoupil dlouhodobě plánovanou operaci kolena. Přejeme kouči brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat k týmu, který se dnes porve o výsledek i za něj.

"Věřím, že všechna děvčata přistoupí k utkání zodpovědně a s vítěznou náladou. Nechceme nic podcenit, v týdnu jsme se poctivě připravovali a v pátek před tréninkem jsme si rozebrali hru soupeře na videu. Víme, že Poruba nebude lehký soupeř, i když je v tabulce za námi, ale jde jí o všechno. Chtěli bychom přesto navázat na naše povedená vítězná utkání," řekl před sobotním utkáním staronový trenér zlínských žen, Marek Kolář.