MUŽI VEDENÍ V SOUTĚŽI NEUDRŽELI

ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI NEZOPAKOVALI VÝKONY Z POSLEDNÍCH TÝDNŮ

Až do Strakonic si jeli zlínští házenkáři pro druhou letošní porážku v prvoligové soutěži. Ztráta bodů znamená navíc také ztrátu vedoucí pozice v tabulce, kterou převzal právě jejich sobotní soupeř.
Přitom začalo utkání tak dobře.
Na první naši branku odpověděli vzápětí domácí hráči stejným způsobem a vyrovnali na 1:1. Potom však stříleli branky většinou naši hráči a v 15 minutě první půle jsme vedli 8:4. Hra se dařila, naše družstvo diktovalo průběh hry a vypadalo to na další povedený zápas.
Ze zcela nepochopitelného důvodu však naši hráči polevili a naopak domácí začali mocně dotahovat. Výsledkem bylo ve druhých 15 minutách prvního poločasu 12 branek v naší síti a jen 4 v síti domácích a nic nepomohly ani dvě neproměněné sedmičky soupeře. Nedařilo se proměňovat ani ty nejvyloženější šance, pohyblivost strakonických házenkářů začala najednou dělat naší obraně velké problémy a tento zvrat stanovil poločasový výsledek na 16:12 pro domácí.
Po přestávce, hned z prvního útoku byl úspěšný Doležel, který snížil vedení Strakonic na 3 branky, ale protiútok domácích zvýšil jejich vedení opět na čtyři – a tak vyvíjelo prvních deset minut druhého poločasu. V jednom okamžiku vedli domácí dokonce o pět branek (22:17).
Konec první desetiminutovky druhé půle přinesl našim barvám sice zvýšenou úspěšnost v proměňování brankových příležitostí, ale stále „haprovala“ obrana. To ale stačilo jen na snížení brankového rozdílu na dvě branky (22:20), který se vzápětí zvýšil na tři až čtyři (23:20, 26:22, 27:24, 28:24). V závěru utkání se podařilo našim hráčům poněkud zdramatizovat závěr tohoto souboje snížením na rozdíl dvou branek (28:26, 29:27), ale navíc už sobotní výkon nestačil.
Domácí zvítězili zaslouženě, velmi dobře se na náš způsob hry připravili a naopak naše družstvo hrálo pod své možnosti hlavně v obraně, když svým brankářům moc nepomohlo a umožnilo domácím střelcům příliš mnoho střel z hranice šestky.