VYDŘENÉ DOMÁCÍ VÍTĚZSTVÍ


MUŽI POSÍLAJÍ DVA SOBOTNÍ BODY

„ŠPAGÁTOVI“ - Jardovi PROVAZNÍKOVI

 
 
 
CHODOV na nás umí, my neumíme na CHODOV - taková je statistika vzájemných duelů, i když na domácí půdě jsou naši muži přece jen úspěšnější než v Praze, kde ještě nevyhráli.
Také předzápasová příprava na sobotní utkání se nesla v tomto duchu - jednak respekt k soupeři, se kterým se většinou trápíme a jednak předsevzetí celého kolektivu, že na hřišti nechá duši za zisk dvou bodů pro Jardu Provazníka, který před týdnem opustil řady házenkářů. Jeho památku a vzpomínku na tuto legendu nejen zlínské házené, uctili všichni přítomní minutou ticha a naši hráči navíc černými páskami na rukávu dresu.
 
A průběh utkání hned od začátku potvrzoval, že to opět nebude procházka růžovým sadem.
Maximální bojovnost a nasazení z obou stran, maximální snaha po dosažení branky, nebo naopak maximální snaha v zabránění střelby. Rozhodčí to rozhodně neměli vůbec lehké.
Po úvodní brance hostů se vyznamenal náš golman Schwarzer, který zlikvidoval sedmičku našemu odchovanci v dresu hostů Oškerovi, vyrovnání Zaoralem a opět jednobrankové vedení Chodova 2:1. V dalších minutách naši hráči přidali na bojovnosti a výsledkem bylo naopak průběžné jednobrankové vedení našich barev a o vyrovnávání se naopak musel snažit soupeř. To vydrželo po dobu první desetiminutovky, do stavu 5:4 pro Zlín. V následných několika dalších minutách ale převzali taktovku hosté a pěti brankami v řadě otočili skóre na svou stranu, na 9:5. To byl impuls pro trenéra Slováka a jeho první oddechový čas, který přišel opravdu v pravou chvíli. Nejenže zastavil euforii soupeře z narůstajícího brankového rozdílu, ale hlavně uklidnil naše hráče. Výsledkem tohoto oddechového času bylo, že velmi aktivně hrající a velmi přesně střílející Tiller hned 2x za sebou nedal šanci obraně ani brankáři soupeře a snížil naše brankové manko na rozdíl dvou branek (7:9).
V následujících minutách se sice nepodařilo skóre otočit na naši stranu, ale našim hráčům se alespoň podařilo zastavit nárust brankového rozdílu, který se po tajmu pohyboval mezi dvěma až třemi brankami. To platilo do 25 minuty prvního poločasu, kdy už k dokonalému obratu došlo. Ze stavu 13:10 pro hosty, najednou svítilo na tabuli během několika minut 14:13 pro Zlín a naši hráči své vedení udrželi až do konce poločasu, který vyhráli tím nejtěsnějším jednobrankovým rozdílem 15:14.
 
Průběh druhého poločasu kopíroval ten první - maximální nasazení spojené s bojovností hráčů obou družstev. Na rozdíl od prvního poločasu, kdy byli většinu hrací doby ve vedení hosté a naše družstvo svého soupeře dotahovalo, měl druhý poločas poněkud příznivější průběh pro naše barvy. V této fázi hry byli hosté ve vedení o jednu až dvě branky jen mezi 37 až 48 minutou (od stavu 19:18, přes 20:18, 21:19, do 22:21). V úvodních minutách druhé půle a v její třetí třetině vedlo naše družstvo (i když jen o jednu branku) a nebo na tabuli svítila remíza.
O šťastném vítězi se nakonec rozhodlo v několika málo posledních vteřinách utkání, ale zato maximálně dramatických - bylo 8 vteřin do závěrečného hvizdu, když si vzal trenér Slovák tajm na poradu družstva, po tajmu uběhlo 7 vteřin a v čase 59:59 neohroženě naskočil do střelby z levého křídla Novák (kterému se ale jinak v utkání vůbec nedařilo), následovalo jeho tvrdé sražení obranou Chodova, přímá červená karta pro hráče hostů a 7m hod na branku Chodova. Exekutorem pokutového hodu byl ten nejzkušenější z našich hráčů, Tiller, který hýřil aktivitou během celého utkání a přiváděl hosty k zoufalství svou přesnou střelbou, když na svých 9 branek potřeboval jen 10 pokusů. Po pokynu ke střelbě si mazácky počkal na jednovteřinové vypršení hrací doby, potom už v klidu a po čase bezpečně zamířil mezi tři tyče a na naší střídačce vypuklo nadšení - jeho 11 střela a 10 branka!!!!!!, vítězství našeho družstva 28:27 a slíbené dva body pro Jardu Provazníka.
 
Veliká pochvala celému zlínskému kolektivu.
Ne každému utkání vyšlo podle jeho představ. Někomu se dařilo víc, někomu méně, někdo doslova „neslezl“ z hřiště a odpočinul si jen při svém vlastním vyloučení. Někdo měl minutáž nižší, ale i těch méně minut stačilo, aby patřičně zabojoval v obraně a v útoku přidal nějakou tu branku. Někomu vůbec nešla střelba, ale vynahradil to spoluhráčům v obraně. Naše družstvo nepoložil ani nepříznivý vývoj prvního poločasu a v něm čtyřbrankové manko.
Příkladná bojovnost a nasazení se vyplatily.
 

                   HC ZLÍN – TJ JM CHODOV A
                               28:27 (15:14)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer, Dufek, Černocký – Kuzma,  Švehlák 2, Ján, Novák, Tiller 10/2, Šáš 2, Vizner 2, Březovský, Zaoral 3, Jirák 1, Balun 2, Kalčík, Kolařík 6/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 8
Chodov         3 + přímá ČK
 
SEDMIČKY:
Zlín                 3/3
Chodov         4/3
 
V dalším - 15. kole, v sobotu 25. února, v 17,00 hodin - čeká naše družstvo nejen palubovka soupeře, ale navíc i druhý celek prvoligové soutěže, družstvo LITOVLE, které má před naším celkem v tabulkovém postavení náskok 6 bodů.
 
Držte palce a věříme, že podobný bojovný výkon předvedou naši muži na hřišti soupeře.