Bojovné utkání žen ovládla Olomouc

Zlínské házenkářky neuspěly v 17. kole MOL ligy v utkání s Olomoucí.

DHK Zora Olomouc - Handball club Zlín 31:26 (18:15)

Zlín měl výborný vstup do utkání, o první branku se postarala Tereza Karlíková, která se po pauze zaviněné zraněním kotníku vrátila do sestavy. Fungovala obrana podpořená zákroky brankařky Kristýny Stojarové. Zlín si udržoval mírné vedení až do 13. minuty. O minutu později Olomouc vyrovnala na 9:9, branku vsítila Iva Závišková ze sedmimetrového hodu. Domácí tým postupně otáčel skóre, do zlínské branky naskočila Jana Dokoupilová. V domácí brance formu jistými zákroky prokazovala Michaela Polášková. Střelecky se v první půli nejjvíce dařilo zlínské spojce Michaele Daňkové.

Do druhého poločasu vlétly lépe domácí házenkářky a i přes velkou snahu hostujícího týmu si udržovaly vedení až do konce utkání. Ani další střídání ve zlínské brance, kdy nastoupila Barbora Šimková či zvýšená aktivita zlínských spojek K. Ševčíkové, D. Šimkové a M. Sekulové k obratu nepomohly. Enormní tlak olomouckých spojek, v čele s neúnavnou Natálií Kuxovou, nedokázala zlínská defenziva odrazit.

Sestava a branky Handball Club Zlín: K. Stojarová, j. Dokoupilová, B. Šimková - M. Daňková 5/1, D. Šimková 4/1, K. Ševčíková 4, T. Karlíková 3, M. Kříčková 3, M. Sekulová 2, L. Sekulová 2, P. Poznarová 1, L. Polomíková 1, V. Štipčáková 1, M. Kolářová, K. Sedláčková, K. Mydlová

Sestava a branky DHK Zora Olomouc: M. Polášková, K. Habermannová, Š. Spurná  - N. Kuxová 7, A. Možíšová 5, M. Machačová 4, D. Krajčovičová 4, I. Závišková 4/2, T. Fryčáková 3, N. Jansová 2, M. Smějová 1, C. Roupcová 1, A. Protivánková, E. Krejzlíková, A. Kubálková

Sedmičky: 2/2 - 3/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: M. Hájek, T. Kozler, 200 diváků