zemřel Jaroslav Provazník

Jaroslav "Spagi" Provazník odešel do sportovního nebe

Velmi smutná zpráva zasáhla náš klub, ale i celou českou a československou házenkářskou komunitu. V sobotu 11.02.2023 ve věku 92 let  opustil tento svět pan Jaroslav Provazník (*27.02.1930).
Bez přehánění legenda našeho sportu, kterému jsme říkali "Špagát" nebo "Špagi", se do posledních dnů scházel vždy ve středu odpoledne se svými bývalými spoluhráči a kamarády v naší klubovně. Kdo by si snad myslel, že šlo o nějaké nudné "sedánky", byl by na velkém omylu. Neustálé vzpomínání a řeči typu "nebylo jak za nás"? Kdepak. Spolu se svými parťáky dokázali glosovat aktuální dění z různých oblastí života a přitom ochutnat drobné vzorky jejich pěstitelského úsilí :-)
Jeho paní Liba se vždy postarala o přivezení "účastníků konference", přípravu stolování a po skončení Špagiho a případné další zájemce o odvoz bezpečně dopravila domů.
Jarda neměl rád nudu a smutek, i tato vzpomínka má tedy spíše veselejší ráz.

Vždy byl rád v kolektivu, zejména  mezi některými, což dokumentuje fotografie z klubové akce Turnaj generací (05.01.2019):Na své akce ho zvali lidé o desítky let mladší, například Pepa Kučerka, když se v roce 2022 loučil se svojí bohatou golmanskou kariérou.
Za čest si považoval prezident ČSH Mgr. Ondřej Zdráhala se s ním setkat při příležitosti mezinárodních utkání, které se odehrály ve zlínské sportovní hale Datart. Také lidé v klubech Zlínského kraje si ho velmi vážili, na oslavě 100 let házené v Bystřici pod Hostýnem sklidil bouřlivý aplaus vestoje jak všech členů tohoto klubu, tak několika stovek účastníků oslav."Vestoje" budiž i naše vzpomínka na tohoto výjimečného člověka.
Jardo, děkujeme za vše a spolehni se - nikdy nezapomeneme.