PO ŽENÁCH ZAHÁJILA JARNÍ ODVETY I DALŠÍ ZLÍNSKÁ DRUŽSTVAVELMI ÚSPĚŠNÝ ZAHAJOVACÍ JARNÍ VÍKEND MUŽSKÉ SLOŽKY VE SPORTOVNÍ HALE DATART

 
Ženy zahájily své jarní odvety už v prvním lednovém víkendu a v prvním únorovém víkendu se k nim přidala další družstva, tentokrát mužská složka - mladší i starší dorostenci a muži.
 
MUŽI odehráli svou jarní premiéru s NÁCHODEM mezi oběma dorosteneckými zápasy a z podzimu žádný bodový zisk neobhajovali. Naopak, chtěli „pomstít“ podzimní nešťastnou jednobrankovou prohru z Náchoda, kdy rozhodčí doslova darovali domácím dva body nařízenou sedmičkou, k jejíž exekuci došlo až po skončení hrací doby.
A že to myslí vážně, dokazovali od první minuty utkání. Hosté sice ve druhé minutě vyrovnali na 1:1, ale to bylo ze strany Náchoda všechno. Skóre postupně narůstalo, naši hráči hráli v pohodě a bylo vidět, že se na zahájení soutěžních utkání těšili. O tom, jak velké problémy měla obrana soupeře s našim útokem svědčí i některé statistické údaje - celkem 9 našich útoků bylo po nedovolených zákrocích obrany soupeře potrestáno buď 7m hodem, dvouminutovým vyloučením, nebo i obojím. Na našem brankovišti byly ve prospěch soupeře takové případy jen čtyři. Celkem 12x šli naši hráči do rychlého útoku proti čtyřem soupeře. Celková úspěšnost našich útoků byla přes 60 %, u hostů nedosáhla ani 40%. O naší důrazné a kvalitní, ale slušné obraně svědčí jednak malý počet trestů (jen 2x 7m hod + 2x 2 minuty) a jednak vysoká úspěšnost zákroků obou našich golmanů (Schwarzer 48%, Černocký 38%) - prostě, co prošlo, to pochytali.
Vyčíst lze našemu družstvu snad jen některé zbytečné ztráty míčů díky technickým chybám a nepřesným přihrávkám. Těchto ztrát bylo celkem 11 a to je na takovou převahu celkem dost. Ale nikdy nic nevyjde na 100%.
Na hřišti se vystřídala celá lavička a potěšila bojovnost celého kádru po celou hrací dobu - osmibrankový rozdíl ve skóre po prvním poločase během druhé půle ještě narostl a to se našemu družstvu ne vždy podaří. Spíš to bývá naopak - první poločas naplno a s náskokem, no a druhý poločas potom údržba.
Za sobotní utkání a za přístup celého kádru zaslouží všichni aktéři ve žlutých dresech jednu velkou jedničku.
Po takovém utkání nemá význam vyzvedávat jednotlivce a počítat nejlepší střelce, po takovém utkání zaslouží pochvalu družstvo jako kolektiv.
Tímto bodovým ziskem naše družstvo poskočilo v tabulce na aktuální pátou příčku, před nejbližšího soupeře, se kterým se utká na jeho palubovce hned v následujícím kole.

HC ZLÍN – TJ NÁCHOD

42:25 (20:12)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Černocký, Schwarzer – Kuzma, Švehlák 3, Novák 8/1, Tiller 9/1, Šáš 3, Vizner 5, Březovský, Zaoral 6, Jirák 1, Jurka 4, Kolařík 3
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 2
Náchod         7
 
SEDMIČKY:
Zlín                 6/5
Náchod         2/2
 
Poněkud složitější to budou mít naši muži v dalším kole prvoligové soutěže, v sobotu 11. února, kdy k 13. kolu druhé nejvyšší soutěže zajíždí na půdu letošního nováčka Sokola ŠŤÁHLAVY, družstva, které je v tabulce se stejným bodovým ziskem o jednu příčku za naším kolektivem. Podzimní utkání ve Zlíně skončilo po vyrovnaném průběhu celého utkání našim těsným vítězstvím 30:28.
 
 
Sobotní program zahajovali jako první STARŠÍ DOROSTENCI ve své nejvyšší celostátní prvoligové soutěži a proti celku KOPŘIVNICE obhajovali podzimní, perně vybojované jednobrankové vítězství z Kopřivnice 36:35. Zlínská odveta byla opět velmi bojovná, když za delší konec tahali v první části utkání především hosté, kteří šli v poločase do šaten s tříbrankovým vedením 15:12. Tento náskok hosté udržovali až do desáté minuty druhého poločasu (21:18) a podle vývoje utkání to vypadalo na to, že odveta našemu družstvu nevyjde podle jeho představ.
Ovšem přišla minuta jedenáctá, snížení naší ztráty na rozdíl dvou branek (21:19) a začal dokonalý obrat ve skóre a vývoji zbytku utkání. Během následující patnáctiminutovky nastříleli naši hráči svému soupeři 9 branek, inkasovali jen 3, skóre se změnilo na +4 (27:24 v náš prospěch) a bylo rozhodnuto. Naše družstvo potom už dohrávalo utkání v pohodě, kontrolovalo hru a stejně jak vstupovalo na podzim do soutěže vítězným prvním kolem, tak i do jarních odvet vstoupilo ziskem obou bodů a vítězstvím 30:26.
Tímto bodovým ziskem potvrdili naši starší dorostenci své postavení ve středu tabulky, kde mají čtyři družstva na 7. až 10. místě po 12 bodech. Družstva na 8. až 14. místě ztrácí na střed tabulky 4 a víc bodů.

HC ZLÍN – KH KOPŘIVNICE

30:26 (12:15)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Liška 1 – Bednařík, Mahušek 8, Ordelt 2, Kujan, Héč, Matela 3, Kalčík, Tvrdoň, Hill 9/1, Kudělka, Hladil 2, Ján 1, Vykoukal, Lešanský 4/2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 2
Kopřivnice    5 + ČK + přímá ČK
 
SEDMIČKY:
Zlín                 3/3
Kopřivnice    4/4
 

MLADŠÍ DOROSTENCI utkáním své moravské skupiny druholigové soutěže celý sobotní program uzavírali a v tomto utkání obhajovali dva body dovezené v prvním podzimním kole z venkovního hřiště v KLIMKOVICÍCH za vítězství 25:18.
Brankostroj našeho družstva se sice rozjížděl pomalu, ale jistě. Prvních pět minut jakási „oťukávaná“ a skóre 5:2, dalších pět minut už 9:4, ve dvacáté minutě 16:5 a poločas 23:8.
Po návratu ze šaten naše družstvo nepolevilo, nepodřídilo se soupeři, celý druhý poločas měl už zcela jednoznačný průběh a skóre se po druhých třiceti minutách hry zastavilo na rekordním brankovém rozdílu +25 branek, když na ukazateli svítilo 43:18.
Tímto bodovým ziskem v prvním jarním kole poskočilo naše družstvo „na bednu“, na 3. místo druholigové tabulky, když na první místo ztrácí pouhé dva body.

HC ZLÍN – TJ Sokol KLIMKOVICE

43:18 (23:8)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Kudělka, Zdráhal – Doležel 8, Kolář 3, Kafka 4, Podloucký 6, Baloun, Srněnský 3, Šiška 1, Němeček, Šenkýř 5,
Navrátil 1, Héč 2, Marek 5, Krajča 5
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 1
Klimkovice    0
 
SEDMIČKY:
Zlín                 0
Klimkovice    2/2