Ženy jedou do Stupavy pro body, po Slavii a Kynžvartu chtějí urvat další

Zlínské házenkářky odehrají v neděli 5. února od 18 hodin utkání 15. kola MOL ligy ve Stupavě. 

AHT HC Tatran Stupava - Handball club Zlín


Domácí celek je zatím na posledním místě v tabulce s jedním bodem, který ukořistil na podzim právě ve Zlíně. I v minulé sezoně se podařilo Stupavě doma Zlín porazit. Před dalším vzájemných utkáním si házenkářky Zlína nepřipouští nic než výhru a jedou si do Stupavy pro body. Zatím jim patří 10. místo s devíti body.

"Tentokrát už jim nic nenecháme," shodly se po pátečním tréninku Natálie Herbočková s Karolínou Ševčíkovou. Obě patří k oporám a stálicím týmu Jiřího Mičoly. 

"Tento týden jsme trénovali dle daných možností volných ploch. Máme pár zraněných a dvě hráčky byly mimo Zlín pro studentské a pracovní povinnosti. Do Stupavy bychom přesto měli odjet s plnou sestavou šestnácti hráček. Kádr se nám v posledních týdnech rozšířil a věřím, že to ještě není konečný stav. Zdravá konkurence na tréninku zvyšuje výkon a nasazení týmu. Navíc máme větší možnosti výběru hráček s aktuální formou," pochvaluje si kouč Zlína Jiří Mičola. 

Soutěž je stále více vyrovnaná, některé výsledky posledních kol jsou překvapivé. Rozehrané 15. kolo bude dnes uzavřeno utkáním Stupava - Zlín a Kynžvart - Písek.

Odehraná utkání 15. kola: DHC Slavia Praha - DHK Baník Most 30:27 (18:12), DHC Sokol Poruba - DHC Plzeň 24:28 (13:15), DHK Zora Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 30:30 (15:13) , HC DAC Dunajská Streda - Iuventa Michalovce 26:23 (12:12)

Zlín si v předcházejícím 14. kole vyšlápl na Kynžvart a v domácím prostředí zvládl výborně druhý poločas i se závěrečnou koncovkou. Po bojovném výkonu zaslouženě získal dva body.

Handball Club Zlín - Házená Kynžvart 23:20 (9:13)


O výhru se zasloužil celý tým, v čele s opět výbornou Ivetou Blažkovou, která stejně jako na Slavii, ve 2. půli zavřela bránu a podpořila spoluhráčky v aktivní a zodpovědné defenzivě. Zlín poprvé nastoupil s Pavlou Poznarovou, která již od minulého roku s týmem trénuje a zvyšuje postupně fyzickou kondici po dvojnásobné mateřské dovolené. Bývalá reprezentantka se snaží předávat svoje zkušenosti mladším spoluhráčkám a je jim oporou a rádkyní. V tomto utkání se uvedla jednou brankou z postu pivota. 

Výbornou práci v útoku odvedly spojky Karolína Ševčíková s Michaelou Sekulovou, V pivotu zářila Monika Kříčková, která skvěle využívala spolupráce se všemi spojkami.

Kaňkou na utkání bylo zranění levého lokte spojky Veroniky Gabrhelové, která se zranila při obranném zákroku v 54. minutě a musela opustit plochu na nosítkách. Chvíli před ní ze hry vypadla po útočné akci i otřesená Michaela Daňková. Po těchto nepříjemnostech se tým ještě více semkl a dotáhl utkání do vítězného konce. 

Sestava a branky Handball club Zlín: K. Stojarová, I. Blažková, J. Dokoupilová - M. Sekulová 5, M. Kříčková 5, K. Ševčíková 4, V. Gabrhelová 2, L. Polomíková 2, M. Kolářová 2, M. Daňková 2/2, P. Poznarová 1, N. Herbočková, V. Štipčáková, L. Sekulová, D. Šimková, A. Mizerová

Sestava a branky Házená Kynžvart: S. Novotná, A. Srpová - V. Dvořáková 7/2, M. Božovič 3, A. Patrnčiaková 3, K. Dresslerová 2, Š. Kapusniaková 2, B. Tesařová 2, S. Bezruková 1, K. Königová, V. Vávrová, K. Hejkalová, T. Michalcová

Sedmičky: 3/2 - 3/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: P. Friedel, T. Kučerka

Ostatní utkání 14. kola MOL ligy: Sokol Písek - DHC Slavia Praha 33:21 (17:17), DHC Plzeň - DHK Baník Most 32:22 (15:12), Iuventa Michalovce - AHT HC Tatran Stupava 31:16 (16:7), HK Slovan Duslo Šaľa - HC DAC Dunajská Streda 21:26 (13:14), DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 22:20 (12:10)