Ženy ze sebe vyždímaly maximum, odměnou jim je skalp Slavie

Třináctka v podobě kola MOL ligy byla pro zlínské házenkářky více než šťastná, z Prahy dovezly skalp pražské Slavie.

DHC Slavia Praha -  Handball Club Zlín 28:29 (15:15)

Utkání odehrané před kamerami TV O2 Sport bylo právě pro tuto událost po vzájemné předzápasové dohodě posunuto o deset minut. Rozhodčí odpískali zahájení utkání v 17:10. Papírové předpoklady vypovídaly spíše ve prospěch Slavie. Přesto ani větší počet domácích diváků či televizní přenos hostující tým nerozhodili a dostal se rychle do vedení 2:0 brankami Lucie Polomíkové a Moniky Kříčkové. Třetí a čtvrtou branku vsítily další bojovnice Michaely, Sekulová s Kolářovou. Hosté si udržovali mírné vedení,  až v 10. minutě se podařilo domácím stav srovnat na 4:4. O jejich branky se postaraly Veronika Holečková, Julie Franková a Adriana Míšová.  Do vedení poslala znovu Zlín výborně hrající v útoku i na hrotu v obraně Natálie Herbočková.

Od 13. minuty a stavu 7:6 si těsné vedení hlídala naopak Slavia, podpořena zákroky zkušené golmanky Petry Kudláčkové. V brance Zlína zahajovala Kristýna Stojarová, která držela svůj tým ve hře až do 24. minuty, kdy ji vystřídala staronová posila Zlína Iveta Blažková. Ve 28. minutě srovnávala z rychlého útoku na 14:14 opět Natálie Herbočková. Zlín se v první půli  ještě prosazoval mimo již zmiňované hráčky díky Michaele Daňkové, Daniele Šimkové a Lence Sekulové.

Ve druhém poločasu pokračoval Zlín v aktivní obraně a o další sérii branek se postarala Natálie Herbočková. A bohužel velká smůla nakonec tuto hráčku potkala při bránění na vysunuté jedničce, kdy si nešťastně při kontaktu vykloubila malíček na levé ruce. Po menším šoku a bolesti nastala úleva, kdy se podařilo na střídačce hráčku utišit a trenér Jiří Mičola zvládl vrátit kloub do původní polohy. Zlínský tým se ještě více semkl a hrál i za svou spoluhráčku. Krásnou střelou z dálky se prosadila i Veronika Štipčáková

V 37. minutě za stavu 18:19 neproměnil Zlín sedmičku a během krátké doby následovaly další dva neúspěšné pokusy z trestných hodů. Navíc byl Zlín vyloučen. Slavii opakovaně podržela v brance ve 2. poločasu výborně chytající Michaela Malá. Její spoluhráčky však tyto hluché momenty hostů a vhozenou rukavici na výraznější odskočení ve skóre nevyužily.  Hosté posléze přestáli dokonce i dvojnásobné oslabení, navíc v této fázi zavelela bez ostychu do útoku zlínská spojka Karolína Ševčíková. V brance hostů se postupně rozchytala k vynikajícímu výkonu Iveta Blažková, kterou bravurním zákrokem proti dosud neomylné Adrianě Míšové ze sedmičky doplnila Kristýna Stojarová.

Závěr utkání byl nervózní na obou stranách, nikdo nechtěl udělat fatální chybu. V 56. minutě za stavu 28:29 neproměnil Zlín další sedmičku a Slavia znovu srovnala v čase 59:04. O půl minuty později měla vše v rukou Michaela Sekulová, exekutorka dalšího sedmimetrového hodu.  Přestože již v utkání jednu sedmičku netrefila a v následné dorážce taky neuspěla, tentokrát v nejvypjatější situaci utkání nezaváhala a sobě i svým spoluhráčkám vše vynahradila několikanásobně. Zbývající sekundy byly sice pro Zlín nekonečné, o to větší byl výbuch radosti na jeho střídačce po závěrečném hvizdu rozhodčích. Na straně domácích naopak panovalo obrovské zklamání. Oba týmy odvedly na hřišti kus dobré práce, diváky mohlo dramatické a bojovné utkání i bavit.

Nenazvala bych tento bodový úspěch Zlína zázrakem. Rozhodl určitě obětavý týmový výkon a možná byla na straně Zlína vidět o trošku větší touha po vítězství. Už v předcházejících utkáních však Zlín naznačil, že nechce být stále označován za outsidera.

"Jsem nesmírně potěšen, že dnes tím zápasem žil celý tým od první do poslední hráčky. Můžeme sledovat jakéhokoliv soupeře na videu a připravovat se na jednotlivé hráčky, pokud si však samy hráčky nebudou věřit na hřišti, že jsou schopné hrát s každým soupeřem, nepomůže stejně nic. Užijeme si chvilku pomyslné slávy, jsme všichni neskutečně šťastní, ale já jako trenér už v hlavě budu přehazovat list a zabývat se dalším těžkým soustem v podobě domácího utkání s Kynžvartem," řekl po utkání zlínský stratég Jiří MIčola.

Sestava a branky Handball club Zlín:  K. Stojarová, I. Blažková - N. Herbočková 5, M. Kříčková 5, M. Daňková 5, K. Ševčíková 4, M. Sekulová 2/1, M. Kolářová 2/1, D. Šimková 2, L. Sekulová 2, L. Polomíková 1, V. Štipčáková 1, A. Mizerová, K. Mydlová

Sestava a branky DHC Slavia Praha: P. Kudláčková, M. Malá, V. Vrbková - A. Míšová 8/7, J. Franková 6, T. Vostárková 4, D. Holeňáková 3, V. Holečková 3, N. Švihnosová 2, A. Zimová 1, A. Jestříbková 1, B. Vavroušková, A. Novotná, A. Koubová, T. Mulačová

Sedmičky: 8/7 - 6/2, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: T. Kozler, M. Hájek, diváků 350

Zlínské házenkářky jsou na 10. příčce v tabulce se sedmi body, Porubě odskočily na tříbodový rozdíl. Jeden bod je dělí od deváté Plzně.

Ostatní utkání 13. kola: DHK Baník Most - Sokol Písek 36:38 (21:18), DAC Dunajská Streda - DHC Sokol Poruba 30:13 (13:9), Házená Kynžvart - Iuventa Michalovce 22:31(11:12),  DHK Zora Olomouc - DHC Plzeň 34:31 (17:11), AHT HC Tatran Stupava - HK Slovan Duslo Šaľa 16:24 (11:16)