Ženy dnes jedou na Slavii se staronovou posilou v brance

Zlínské házenkářky dnes odehrají utkání 13. kola MOL ligy se Slavií od 17 hodin v pražském Edenu.

DHC Slavia Praha - Handball club Zlín

Aktuálně třetí tým mezinárodní soutěže, domácí Slavia, má letos velmi kvalitní kádr se zvučnými jmény. Zejména brankařka Petra Kudláčková dělá problémy útoku soupeřů. Nejlepšími střelkyněmi domácích jsou Martina Weisenbilderová s 54 brankami a Adriana Míšová vsítila 48 branek.

V hostujícím týmu se střelecky daří spojkám, Michaele Daňkové (61 branek), Veronika Gabrhelová se dosud prosadila 54krát. Zlín se navíc pokusíl oslovit několik bývalých hráček k restartu kariéry a již dnes s týmem odjíždí brankařka Iveta Blažková.  I v dalších utkáních se mohou fanoušci zlínské házené těšit na zajímavá jména. 

"Je dobré pozvednout zdravou konkurenci v týmu, stále nám chyběl potřebný lídr na hřišti, který si to tam ošéfuje. Pevně věřím, že jsme jej našli, zatím nám svoji sílu ukazuje v trénincích a v nejbližších zápasech nás posílí i v nejvyšší soutěži. Doufám, že se postupně zapojí více zkušených hráček, které začaly s námi trénovat. Jsme vděčni, že je ochotna nám ihned pomoct i brankařka Bláža (Iveta Blažková)," řekl před utkáním se Slavií Praha trenér Jiří Mičola.