Ženy favoritovi odolávaly, nahoru je táhla neudržitelná Michaela Sekulová

Zlínské házenkářky uhrály v porovnání s vyspělejším týmem solidní výsledek ve 12. kole MOL ligy.

Handball club Zlín - DHK Baník Most 27:33 (12:15)

Domácí vstřelili první branku utkání ve 2. minutě, ze sedmičky se prosadila Michaela Daňková. Za hosty srovnala mostecká stálice Lucia Mikulčík. Její tým byl stále o krok vpřed, i když typická úderná síla Mostu to nebyla. V 15. minutě se Zlín dotáhl na 6:7 a to ještě předtím neproměnil sedmičku. Ve 21. minutě byl stav  9:10 stále nadějný. Zlín srazilo několik nesmyslných technických chyb, které soupeř trestal z rychlých útoků. Na postupný útok domácí  dokázali v obraně obstojně reagovat a hru Mostu přerušovali. Zlínský tým táhla nahoru svým výkonem na spojce Michaela Sekulová, která navázala na výborný výkon z přáteláku ve Vídni, kde nasázela soupeřkám deset branek. Herně i střelecky se odvázala dorostenka Daniela Šimková, která získává stále více zkušeností v ženské kategorii. V závěru prvního poločasu si hosté vytvořili mírný náskok, nejvíce branek Zlínu nasázela Adéla Stříšková (5). V domácí bráně začínala Kristýna Stojarová, v závěru ji střídala Jana Dokoupilová.

Úvod druhé půle patřil hostům, když zvýšili na 12:16. Poté se jim však nedařilo devět minut překonat Janu Dokoupilovou, která tahala jeden zákrok za druhým, fungovala obrana. V 37. minutě Zlín srovnal na 17:17 a brzy potom se propracoval do euforického vedení 21:18. V 47. minutě nastřelila Michaela Sekulová tyč ze sedmimetrového hodu a následně byla opět remiza 21:21. Most v hluché proluce chvilku nabíral síly, aby v závěru opět udeřil. Domácí hráčky neudržely aktivní obranu a povolily soupeřkám volnou střelbu. Individuálně se za Zlín střelecky stále prosazovala vedle ostatních s chutí hrající Michaela Sekulová. na druhé straně se ve druhé půli za Most nejvíce dařilo Veronice Andrýskové, stíhala ji Charlotte Cholevová  a Adéla Stříšková.

Na soupisce Zlína se objevila nová hráčka ze Slovenska, Katarína Mydlová, naposledy hrající v dorostu DHC Slavie Praha, předtím působila v klubu HK Slovan Duslo Šaľa.  Přesun do Zlína se uskutečnil teprve v pátek 6. ledna. Zlín nastupoval bez zraněných, nemocných a chybějících hráček  - Karolína Ševčíková (nemoc), Veronika Gabrhelová (svalové zranění), Veronika Štipčáková (studijní povinnosti), Tereza Karlíková ( zranění kotníku). Ani Most však nepřijel do Zlína v optimální a kompletní sestavě.

V utkání si zlínské házenkářky potvrdily, že hrát solidní partii lze s každým týmem. Snad bude jejich výkon pro ně povzbuzením do dalších těžkých zápasů.

"Museli jsme se poprat se složením sestavy. U nás je problém, pokud nám vypadne i jedna nebo dvě klíčové hráčky. Silný Most dokáže adekvátně nahradit i chybějící hráčky z širšího kvalitního kádru. Za éru x zápasů posledních let proti zkušenému Mostu, byl tentokrát úspěch snad nejblíž. V první půlce jsme udělali mnoho technických chyb, které soupeř nekompromisně trestal. Přesto jsme nepůsobili odevzdaným dojmem a do zápasu jsme se poctivou prací v obraně vrátili. V momentě, kdy jsme přestali na chvíli dodržovat jednotlivé detaily a povolili soupeři volnější hru v postupném útoku, měli jsme problém. Za dnešní výkon se rozhodně nemusíme stydět, ale mohl být samozřejmě ještě lepší, nesmíme před dalšími zápasy polevit," hodnotil zlínský trenér Jiří Mičola.

Sestava a branky HC Zlín: K. Stojarová, J. Dokoupilová, B. Šimková - M. Sekulová 11/3, M. Daňková 5/2, D. Šimková 3, L. Polomíková 2, M. Kříčková 2, N. Herbočková 2, M. Kolářová 1, A. Mizerová 1, L. Sekulová, K. Machalová, K. Sedláčková, K. Mydlová.

Branky DHK Baník Most: A. Stříšková 8/1, Ch. Cholevová 7/1,  V. Andrýsková 6, L. Mikulčík 5, T. Šutranová 2, M. Poláková 2, D. Somionka 2, E. Řádová 1

Sedmičky: 7/5 - 2/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: P. Blanár, J. Opava