ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI SI VYŠLÁPLI NA LÍDRA 1. LIGY


MUŽI ZAKONČILI PODZIMNÍ ČÁST SOUTĚŽE VÍTĚZSTVÍM A PŘEZIMUJÍ VE STŘEDU TABULKY

 
Předvánoční a zároveň poslední kolo podzimní části prvoligové soutěže ve zlínské sportovní hale slibovalo divákům dramatický průběh, bojovný duel dvou regionálních soupeřů s předpokládaným nábojem rivality a konečně kompletní soupisku domácího družstva.
 
Minulý týden neodjeli zlínští házenkáři do Jičína díky velké marodce a souběhům utkání mateřských klubů několika hostujících hráčů, kdy zůstalo trenérovi Slovákovi k dispozici pouze sedm hráčů.
Během týdne se marodka poněkud „vylidnila“, když na ní z marodů z minulého týdne zůstal jen Šáš, ale ke kterému nově přibyl golman Šidlík, souběhy utkání hostujících hráčů tentokrát nekřížily náš mistrák a navíc se do zlínského dresu (ale jen pro toto utkání) vrátil Doležel, který hostuje v extraligové Kopřivnici.
Stejně tak přivezl trenér Titkov do Zlína téměř kompletní sestavu Vsetína - až na zraněného Indráka, který tentokrát fungoval na lavičce jako člen realizačního týmu hostů.
Do silné sestavy Vsetína patří několik jmen, která působila v různých extraligových klubech, ale i ve Zlíně (trenér Titkov a hráči Indrák, Vavrys, Weintritt, Hub), bohaté zkušenosti s extraligou má bývalý zuberský brankář Orság, v extraligových utkáních v letošní sezóně startují WeintrittMalinou (Zubří) a Magrla (Hranice).
Takže diváci se měli na co těšit.
A hráči obou celků se na hřišti opravdu snažili, ve vedení se v prvním poločase střídala obě družstva. Naše vedení 3:1 otočil Vsetín na svou stranu čtyřmi brankami v řadě (5:3), naši hráči v dalších minutách provedli něco podobného, když do poloviny prvního poločasu otočili skóre na svou stranu (6:5). Ve druhých patnácti minutách první půle už vedlo jen naše družstvo (8:6, 10:8), nebo byl stav vyrovnaný (6:6, 8:8). Poslední tři minuty první půle ovládli naši hráči, kteří odskočili na poločasový čtyřbrankový rozdíl 13:9.
V prvních třiceti minutách zářil v naší brance Dufek se svou téměř 55% úspěšností zákroků (navíc si připsal i jednu branku trefou přes celé hřiště) za zdatné podpory celé obrany, ve které se uplatnily Doleželovy zkušenosti z nejvyšší soutěže, bojovnost a nasazení Zaorala, Jiráka a Březovského. Pozadu nezůstali ani ostatní zlínští hráči a výsledkem byla pěkná podívaná a nadějný náskok našich barev do druhého poločasu. Dobrý dojem z výkonu našeho družstva v prvním poločase kazily jen zbytečné ztráty míčů, které jsme zadarmo darovali soupeři - 5x to byly pokažené přihrávky a 3x technické chyby. Osm míčů za poločas je dost.
 
Druhý poločas byl ve znamení povedeného nástupu našeho družstva, když brankový rozdíl narostl až na 8 branek (18:10 a 19:11) a to v jeho prvních osmi minutách. Ale najednou se naše družstvo zaseklo, jakoby se náskokem uspokojilo, přestalo hrát, přestalo bránit a opět darovalo soupeři čtyři míče špatnými přihrávkami. Během tří minut šňůra branek soupeře snížila náš náskok na pouhé tři branky (19:16) a dvě následující minuty dostaly Vsetín opět do hry díky našemu pouhému dvoubrankovému vedení 20:18.
V tomto okamžiku zasáhla „vyšší moc“ v podání nevybíravého zákroku Weintritta na Doležela, který se dostával do střelecké šance a za který dostal hráč Vsetína přímou červenou kartu a šel předčasně pod sprchy. A toto extempore opět nastarovalo celý náš kolektiv. Do konce utkání zbývalo 15 minut, naši hráči zvýšili obrátky, přitvrdili v obraně, zpřesnili hru v útoku, vyvarovali se technických chyb a brankový rozdíl začal opět narůstat - nejprve na pět branek (23:18), později osm branek (27:19, 28:20, 29:21) a o výsledku bylo rozhodnuto. Poslední minuty se už jen dohrávaly a hosté posledními dvěma trefami utkání stanovili konečné skóre na 29:23.
 
V celkovém hodnocení si naše družstvo zaslouží pochvalu - v prvním poločase byl soupeř lepší jen v počtu ztrát míčů a technických chyb (Zlín 8, Vsetín 7), ve druhém poločase naopak naše družstvo aktivní obranou donutilo Vsetín k podstatně většímu počtu ztrát míčů (11 proti našim 5). Důležité bylo, že se naši hráči nepoložili v úseku hry, kdy soupeř hodně zkorigoval jejich osmibrankové vedení na pouhé dvě branky. Naopak „zvýšili obrátky“ a svůj náskok si vybojovali zpět a dotáhli utkání do vítězného konce.
Chválit jednotlivce by asi nebylo na místě, někomu se dařilo víc a někomu zase míň, někdo měl větší minutáž a někdo zase menší, ale dva body vybojoval kolektiv a to se cení.

                              HC ZLÍN – KH BEECH VSETÍN
                                             29:23 (13:9)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Dufek 1, Černocký – Kuzma 1, Švehlák, Novák 1, Tiller 2, Vizner 1, Březovský, Zaoral 2, Jirák 6, Jurka 4/2, Doležel 4, Balun 3, Kalčík, Kolařík 4/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín       3
Vsetín   6
 
SEDMIČKY:
Zlín       4/3
Vsetín   2/2
 
Pro prvoligovou soutěž to bylo poslední podzimní kolo a poslední v roce 2022.
Jarní odvety této soutěže začínají v únoru 2023 a naši muži vstoupí do druhé poloviny soutěže na domácí půdě duelem s Náchodem.

 

                                HC ZLÍN – TJ NÁCHOD
                                     sobota 4.2.2023
                                        16,00 hodin

 

Muži přejí svým fanouškům veselé a radostné vánoce, bohatého Ježíška a v Novém roce hlavně hlavně zdraví a osobní a rodinné pohody.

V únoru 2023 vás opět rádi uvidíme a uslyšíme na prvním kole jarních odvet.