MUŽI DOMA JEŠTĚ NEPROHRÁLI

ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI POTVRDILI SVÉ VEDENÍ V PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽI
 
Zkouška ohněm čekala zlínské muže v nedělním prvoligovém utkání, když hostili na domácí půdě souseda z tabulky, jednoho z kandidátů na vítězství v této soutěži, letošního nováčka, velmi ambiciózní celek VELKÉ BYSTŘICE, který se netají touhou po postupu do nejvyšší soutěže. Podle toho družstvo před sezónou posílilo bývalými extraligovými hráči a má také od vedení klubu vytvořeny patřičné podmínky.
Naši hráči v nedělním utkání dokonale prodali svou současnou formu, kterou předvádí po celou podzimní část soutěže a kterou se pochlubili mimo jiné také v osmifinálovém utkání Českého poháru, když ve čtvrtek na domácí půdě zle potrápili extraligovou Karvinou. Prohráli sice o tři branky, ale z utkání odešli se vztyčenou hlavou a dokázali si, že mohou konkurovat i celkům z nejvyšší soutěže.
Velká Bystřice hrála osmifinále ČP také doma a také zle potrápila celek z popředí extraligové tabulky Zubří, i když nakonec odešla poražena, ale až na sedmimetrové hody.
O to více bylo nedělní utkání obou soupeřů otevřené a to více všichni očekávali jednak pěkné, bojovné a vyrovnané utkání dvou předních družstev prvoligové soutěže, ale nabízela se také otázka, jestli naše mladé družstvo zopakuje čtvrteční výkon proti Karviné a jestli se svého soupeře nezalekne.
 
Skutečnost však předčila očekávání a bylo to o to radostnější, že to bylo naše družstvo, které po celé utkání tahalo za delší konec a naopak hosté byli ti, kteří svou pohárovou formu nepotvrdili a jen přihlíželi, jak narůstá brankové konto v jejich síti.
Od první minuty hráli naši hráči v pohodě, drželi se domluvených taktických pokynů, hráli si svou hru, za kterou nejednou sklidili potlesk na otevřené scéně a jediné, co soupeři dovolili, bylo jejich vyrovnání na 2:2 v sedmé minutě prvního poločasu. Odpověď našeho kolektivu byla jednoznačná – 5 branek v řadě za sebou a tento pěti až šestibrankový náskok naši hráči drželi po celý první poločas. Hra se dařila, na střídačce vládla spokojenost s vývojem utkání a do šaten šla družstva s poločasovým skórem 13:8.
Druhý poločas jsme sice začínali s jedním vyloučeným hráčem, ale ani to nezabránilo našim hráčům hned z prvního útoku zvýšit své vedení na 14:8. To se na hřišti objevil i nedávný extraligový obávaný střelec a hrající trenér hostů Veřmiřovský, který měl být tím, kdo vývoj utkání otočí. Stačil vstřelit pouze jednu branku a přišla opět sedmá minuta, tentokrát druhého poločasu. Šest branek v řadě za sebou a vedení se na naší straně zvýšilo na rozdíl dvanácti branek – 23:11. Od tohoto stavu si naši hráči hlídali tento brankový rozdíl, který ještě navýšili na třináct branek a byli pány na hřišti. V závěrečných dvou minutách se hostům podařilo třemi brankami poněkud skóre kosmeticky upravit na konečný jednoznačný výsledek 31:20.
Díky za předvedený výkon patří celému družstvu, na hřišti se vystřídala celá lavička, družstvo mělo vysokou úspěšnost útoků (přes 54 %), předvádělo pěkné technické akce, za které se mu nejednou dostalo potlesku od slušného počtu fanoušků, vysokou úspěšnost měli oba brankáři (46 a 43 %), u kterých se začíná projevovat spolupráce s bývalým zlínským brankářem Radimem Šimkem, který se jim na tréninku speciálně věnuje – prostě pohoda v mančaftu.
 
Raritou utkání byly sedmičky – byly nařízeny po dvou na každé straně a ani jeden střelec nebyl úspěšný.
 
K dalšímu utkání zajíždějí naši muži na horkou půdu do STRAKONIC, k soupeři, který má stejný počet bodů a je na druhém místě tabulky díky horšímu skóre.
Držte našemu družstvu palce, aby se příští týden v sobotu vracelo z Čech do Zlína o další dva body bohatější.
 

                             HC ZLÍN – SK VELKÁ BYSTŘICE
                                            31:20 (13:8)

 
SEDMIČKY:
Zlín 2/0
Velká Bystřice 2/0
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 6
Velká Bystřice 5
 
SESTAVA a BARNKY:
Šidlík, Hrdina – Kafka 6, Buček 2, Vavrys, Šáš, Kočí 1, Balun, Mahdal 1, Doležel 4, Kolařík 4, Tejzr 4, Lefan 3, Dobeš 6