Ženám nestačilo na výhru ani třicet branek

Zlínské házenkářky i přes solidní brankovou porci prohrály v 10. kole MOL ligy s DHC Plzeň.

DHC Plzeň - Handball club Zlín 36:30 (20:15)

Během úvodních sedmi minut se hosté na hřišti rozkoukávali a domácí využili jejich nekoncentrovanosti, brzy vedli 5:1. Hosté se dokázali vrátit do hry a postupně stahovali na rozdíl jedné branky 5:4. Pokračovala vyrovnaná hra, domácí si přesto stále udržovali minimální odstup. Až na začátku 24. minuty se podařilo Zlínu srovnat na 14:14. Zbývající časový úsek ovládly znovu plzeňské házenkářky v poměru 6:1.

Druhou půli rozehrály lépe po oddychu hostující hráčky a upravovaly skóre na 20:17. Domácí tým si však stále hlídal vedení a obrat nedopustil. V momentech, kdy byly šance na zlom, zaúřadovaly domácí brankařky Karin Řezáčová s Evou Mancellari. Plzeňské házenkářky byly oproti zlínským více důraznější jak v útoku tak v obraně. Nejlepší střelkyně hostů Veronika Galušková byla opět při chuti, ale i další její spoluhráčky se staraly o gólovou nálož.  Na druhé straně ani slušná  porce třiceti branek na hřišti soupeře tentokrát Zlínu na body nestačila. V jeho dresu se opět blýskla svou agilní útočnou hrou mladinká spojka Veronika Gabrhelová.

"Špatný vstup do zápasu, spousta zbytečných technických chyb a nekompaktní obrana, to vše sečteno nás dnes stálo lepší výsledek. V brance jsme to taky točili a nenašli jsme bohužel recept na přibrzdění plzeňských střelkyň. Hluché fáze a výraznější odskočení soupeře nás několikrát stálo mnoho sil, abychom se dotáhli zpět, ale zlomové momenty jsme bohužel nezvládli," řekl po utkání zklamaný kouč Zlína Jiří Mičola

Sestava a branky Handball club Zlín: K. Stojarová, A. Feščáková - V. Gabrhelová 7/2, N. Herbočková 5, L. Sekulová 3, M. Daňková 2, K. Ševčíková 2, M. Sekulová 2, K. Sedláčková 2, M. Kříčková 2, L. Polomíková 2, V. Štipčáková 1, M. Kolářová 1, D. Šimková 1, A. Mizerová

Sestava a branky DHC Plzeň: K. Řezáčová 1, E. Mancellari - V. Galušková 10/3, S. Schreibmeierová 5, P. kepková 4, D. Franzová 4 , D. Galušková 4, L. Galušková 3,T. Bušauerová 2, P. Lásková 1, H. Formanová 1, A. Šmrhová 1, N. Tomanová, S. Kantnerová

Sedmičky: 4/3 - 5/2, vyloučení: 5 - 7, rozhodčí: D. Šlezingr, J. Špunar, diváků 126