KVALIFIKACE DO ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ

STARŠÍ ŽÁCI POSTUPUJÍ Z 1. MÍSTA

 
 
Po dvou družstvech našich starších žaček, si také zlínští starší žáci zajistili účast v Žákovské lize 2022/2023 - celorepublikové soutěži staršího žactva pro 25 nejlepších celků v kategorii děvčat a stejný počet celků v kategorii chlapců.
Je to soutěž, která se hraje turnajovým způsobem na 6 kol po celé republice. Vítěz se stává „Mistrem ČR v házené starších žáků/žaček pro soutěžní ročník 2022/2023“.
Handball Club Zlín má v této soutěži pravidelně každoročně tři zástupce - družstvo děvčat A i B a družstvo chlapců.
V loňském ročníku obsadila děvčata zlínského áčka  celkové 16. místo, béčko bylo 21. a chlapci skončili mezi dvacetipěti družstvy z celé republiky na hezkém 12. místě.
 
Kvalifikační turnaje chlapců pro letošní ročník ŽL se konaly na osmi místech naší republiky, zúčastnilo se jich celkem 37 družstev, která byla rozlosována do jednotlivých turnajů po pěti nebo čtyřech účastnících.
Los přidělil našim starším žákům skupinu v Novém Jičíně, za soupeře celky Nového Jičína, Frýdku-Místku, Uničova, Velké Bystřice a hrálo se v neděli 27. listopadu.
Další skupiny hostilo Uherské Hradiště, Zruč n/S, Mělník, Litovel, Velké Meziříčí, Telnice a Havlíčkův Brod.
 
Realizační tým našeho družstva ve složení M. Buday - trenér, Š. Knapová - vedoucí družstva a J. Konečný - asistent, přivezl do Nového Jičína kompletní kádr složený ze 3 brankářů a 13 hráčů v poli.
Kluci postupně absolvovali čtyři vítězné kvalifikační duely a z 1. místa bezpečně postoupili do hlavní soutěže letošního ročníku Žákovské ligy, jejíž 1.kolo se koná o víkendu příští týden, 10. a 11. prosince.
Kam naše družstvo pojede a jaké bude mít v 1. kole soupeře, rozhodne až los po vyhodnocení všech kvalifikačních turnajů.
 
VÝSLEDKY Z NOVÉHO JIČÍNA:
 
Zlín - Frýdek-Místek                      16:14  (10:7)
Zlín - Uničov                                    36:7    (21:4)
Zlín - Velká Bystřice                       23:14  (12:7)
Zlín - Nový Jičín                               26:16  (10:8)
 
SESTAVA HC Zlín a STŘELCI branek:
 
Brankáři -     Trýska, Lošák, A. Zdráhal
Hráči        -      Sita 22, Konečný 17, M. Zdráhal 14, Dynka 10, Ordelt 8, Buček 6, Marek 6, Dolanský 6,
                         Šimoník 4, Šimek 4, Knap 3, Kujan 1, Srcháček
 
 
Naše dvě družstva děvčat čeká tento týden už 1. kolo hlavní soutěže ŽL, které je obě společně posílá do Havlíčkova Brodu, kde se systémem každý s každým utkají s Havlíčkovým Brodem, Žeravicemi, Pískem B a samozřejmě taky mezi sebou A - B.
 
Áčku děvčat gratulujeme k přímému postupu do hlavní soutěže ŽL, béčku děvčat a družstvu chlapců gratulujeme k postupu přes úspěšně zvládnuté kvalifikace a všem třem našim zástupcům držíme palce v nejvyšší celorepublikové soutěži staršího žactva, ze které vzejde nový Mistr ČR 2022/2023 pro kategorii staršího žactva.