Ženy dnes cestují k utkání do Michalovců

Zlínské házenkářky odehrají v sobotu 26. listopadu od 17:30 hodin utkání 9. kola MOL Ligy v Michalovcích. 

Iuventa Michalovce - Handball club Zlín 

Hosté po nevydařeném domácím utkání s dosud neporaženou Šalou (28:46) zajíždí k dalšímu silnému soupeři. I když letos nejsou házenkářky Michalovců v úplné herní pohodě, stále patří k těm vyspělejším týmům. Z odehraných osmi utkání mají 8 bodů za čtyři výhry a patří jim 7. místo v tabulce. 

Zlínské házenkářky dosud nasbíraly 5 bodů shodně jako Olomouc a a v tabulce jsou za ní na 9. příčce.

Zlín se opakovaně potýká s tréninkovými výpadky některých hráček a přípravu přizpůsobuje daným možnostem. 

"Přípravu v týdnu lepíme, jsme vděčni, když nám přijdou pomoct  navíc dorostenky a bývalé interligové hráčky, od kterých se mají dnešní mladé naděje stále co učit. Trápily nás nějaké menší bolístky a zranění, které snad nebudou mít vliv na výkon s kvalitním soupeřem. Chceme utkání odehrát se ctí a ne se staženými kalhotami," je odhodlaný za svůj tým zlínský kouč Jiří Mičola.

"Se Šalou jsme po špatném vstupu do začátku utkání, kdy jsme tvořili jednu chybu za druhou, trošku hru zkorigovali. S celkovým výsledkem však spokojeni být nemůžeme, i když se nám nakonec podařilo dát výborné Šale osmadvacet branek. Ta však trestala většinu našich chyb brankami z rychlých brejků a v postupném útoku nás taky vůbec nešetřila. Nepomohla nám ani opakovaná výměna brankařek. Doufám, že se z této prohry poučíme a přistoupíme k dalším utkáním více zodpovědněji," přeje si trenér Zlína.