V BOHUNICÍCH SE MUŽŮM NEDAŘILO


PO DVOU VÍTĚZNÝCH DUELECH PŘIŠLA PORÁŽKA

 
 
 
Nedělní souboj dvou tabulkových sousedů (Bohunice 5. místo, Zlín 6. místo) - u obou družstev se ziskem 9-ti bodů z osmi kol - sliboval úspěšnějšímu z obou aktérů tabulkový posun směrem nahoru.
Bohunice, jako letošní nováček druhé nejvyšší celorepublikové soutěže, překvapují svými výkony a v podzimní části soutěže si vedou velmi dobře.
Naši muži, po dvou vítězných kolech v řadě, se v týdnu odpovědně připravovali na duel v Bohunicích s přáním hattricku v podobě třetího dvoubodového zisku v řadě. Situaci poněkud komplikoval zdravotní stav některých hráčů a tím i neúplná sestava. Na marodce zůstali Schwarzer, Tiller, Novák a Dufek, díky soutěžnímu utkání ve svém mateřském klubu nemohli do Bohunic odcestovat Šáš se Šidlíkem a pracovní povinnosti nepustili Křiváka.
Proto dostal příležitost ve svém prvním utkání mezi muži další zlínský starší dorostenec Kryštof Hladil.
Díky těmto „kádrovým“ problémům v našem družstvu, byli favoritem utkání domácí, kteří mají ve svém kádru několik hráčů buď se zkušenostmi z extraligové soutěže a nebo v této soutěži v letošním ročníku startují.
 
Úvodních dvacet minut prvního poločasu bylo velmi vyrovnaných, družstva se střídala ve vedení (Zlín 2:1, 3:2, Bohunice 4:3, 7:5, 9:6, 10:7, nebo bylo skóre remízové 2:2, 4:4, 10:10, 11:11). Potom přišla poslední desetiminutovka první půle, která byla vlastně rozhodující pro celé utkání. Domácím se v jejím průběhu povedl dokonalý obrat sedmi brankám v řadě proti nulové střelecké úspěšnosti našeho družstva a skóre se postupně měnilo až na konečný poločasový stav 18:11 pro domácí. Těch posledních deset minut našemu družstvu „dokonale“ nevyšlo - pouze 2x a navíc  neúspěšně jsme vystřelili na domácí branku, 7x jsme odevzdali míč soupeři po technických chybách nebo špatných přihrávkách. V prvním poločase jsme celkem 14x darovali míč soupeři, obrana vůbec nebyla našemu brankáři Černockému oporou, když dostal většinu branek po rychlých útocích, z náskoků, z pivotů a ze sedmiček. A domácí trestali - několikrát i do prázdné branky a mezi střelce se zapsal i brankář Bohunic Bavlnka. Po prvním poločase to vypadalo na dvoucifernou porážku.
 
Druhý poločas začali lépe domácí, když své vedení zvýšili na 19:11 a o pár minut později dokonce na 24:13. To už opravdu vypadalo na „slušný“ příděl. V dalších minutách druhého poločasu ale naše družstvo zpřesnilo hru, vyvarovalo se nepřesných přihrávek, naopak domácí začali v odevzdaných míčích napodobovat naše hráče z prvního poločasu, obrana začala přece jen fungovat poněkud kompaktněji a to se projevilo jednak i na úspěšnějších zákrocích Černockého v naší brance a také na brankách v síti soupeře. Hrozivý brankový rozdíl se našemu družstvu nakonec podařilo poněkud upravit, ale byla to úprava pouze kosmetická. Druhých třicet minut jsme prohráli o jedinou branku a celé utkání o osm - 31:23.
 
Nebylo to vůbec pěkné utkání, diváci viděli velké množství nepřesných přihrávek a technických chyb na obou stranách - za celé utkání Bohunice 17x odevzdaly míč, Zlín 16x, t.j. celkem 33 odevzdaných míčů soupeři. Bohunice tyto chyby trestaly, naše družstvo částečně až ve druhém poločase.
O utkání rozhodnul první poločas a v něm naše nepřesná hra s množstvím odevzdaných míčů, po kterých jsme inkasovali laciné branky. V celém utkání jsme měli také doslova katastrofální střelbu s úspěšností pouze 35% (Bohunice 51%). Zlepšený výkon našich hráčů ve druhém poločase jen zabránil dvoucifernému brankovému rozdílu na konci utkání.
 
Následující, 10. kolo prvoligové soutěže, hrají naši muži opět na hřišti soupeře - v neděli 27. listopadu jedou do Jičína, k dalšímu našemu tabulkovému sousedovi, který je jedno místo a jeden bod za námi.
A opět to bude sázka do loterie, v jaké sestavě muži vlastně odjedou. Po Bohunicích přibyl k marodům Kolařík a o jeho startu rozhodne až pátek, Tillerovi lékaři sundají sádrovou dlahu z ruky taky až v pátek, Novákův kotník by už měl být snad v neděli v pořádku, hostující Šáš se Šidlíkem budou hrát za svůj mateřský klub, Dufek jede se Zubřím do Plzně a tak trenér Slovák bude muset vzít do Jičína opět některého ze zlínských starších dorostenců.
 
Už aby byla podzimní část prvoligové soutěže za námi a hráči si mohli v klidu doléčit šrámy.
Takovou marodku už dlouho nepamatujeme.
 

                      Tatran BOHUNICE – HC ZLÍN
                                  31:23 (18:11)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Černocký – Kuzma, Švehlák, Vizner 2, Březovský 5, Hladil, Zaoral 5, Jirák 2, Jurka 2, Balun 2, Kalčík 2, Kolařík 3
 
VYLOUČENÍ:
Bohunice      3
Zlín                 3
 
SEDMIČKY:
Bohunice      3/3
Zlín                 2/0
 
 
Své letošní poslední utkání odehrají naši muži v neděli 4. prosince na domácí půdě v 18,00 hodin a bude to opravdu souboj jak se patří - regionální derby s vedoucím celkem soutěže VSETÍNEM.
 
Už teď zvou zlínští házenkáři své fanoušky do sportovní haly Datart, věří v hlasitou podporu svých příznivců a věří, že s pomocí diváků úspěšně zakončí rok 2022.