obě družstva našich starších žaček budou hrát Žákovskou ligu!

starší žačky A i B se zúčastní celostátní soutěže

V uplynulém víkendu se odehrály kvalifikační turnaje o postup do celostátní soutěže pro kategorii starších žákyň s názvem Žákovská liga 2022-2023.

Naše starší žačky A (tr. Hana Kolářová) do ŽL postoupily přímo, coby vedoucí družstvo průběžné tabulky společné soutěže Liga OLKSH+ZKSH.

Družstvo Handball club Zlín B (tr.Zuzana Juríková) muselo do kvalifikace, která se konala v sobotu 19.11.2022 v Ivančicích. Děvčata tam srdnatě zabojovala a s dvěma výhrami a dvěma prohrami postupují do ŽL. Gratulujeme!

Pro úplnost dodejme, že i další dvě družstva ze Zlínského krajského svazu házené slaví postup:
- SHK Kunovice nenašly přemožitele v taktéž sobotním kvalifikačním turnaji, který pořádaly doma v Kunovicích.
- TJ Jiskra Otrokovice vyhrála v neděli v Novém Jičíně.

Držme palce všem našim starším žačkám, aby se jim ve všech šesti kolech této velmi náročné celostátní soutěže vyhýbala zranění a aby se jim dařilo i herně.

O víkendu příštím, v neděli 27.11.2022 v Novém Jičíně,  budou bojovat v kvalifikačním turnaji o postup do celostátní soutěže pro kategorii starších žáků s názvem Žákovská liga 2022-2023 i naši chlapci.

Další kvalifikační turnaj starších žáků bude v sobotu 26.11.2022 v Uherském Hradišti, kde budou domácí TJ Slovácká Slavia Uherské hradiště čelit velmi silné konkurenci. TJ Holešov, taky v sobotu, pojede do Litovle.
Podle platného Rozpisu soutěží do ŽL postoupilo přímo družstvo z HC Zubří jako nejvýše umístění ve společné soutěži s MSKSH.