Ženy hostí v neděli lídra soutěže

Zlínské házenkářky se znovu vrací po reprezentační přestávce do soutěžního kolotoče. V neděli 20. listopadu od 18 hodin ve sportovní hale DATART hostí v 8. kole MOL ligy dosud neporažený tým Šalu.

Handball club Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa

Hosté získali ze sedmi odehraných kol plný počet bodů a zatím vévodí mezinárodní soutěži. Slovenský celek pod vedením trenéra Petera Pčoly spoléhá na vyrovnanou lavičku v čele s nejlepšími střelkyněmi Olívií Ščípovou (38 branek), Kataratínou Pócsikovou (28 branek) a Dianou M. Vargovou (27 branek).

Nejlepší střelkyní Zlína je spojka Michaela Daňková (33 branek), v nejvyšší ženské soutěži se rychle zabydlela i mladinká Veronika Gabrhelová (24 branek). Zlínu zatím patří 8. příčka za zisk pěti bodů. 

Zlínský tým zastavila po dvou cenných výhrách nad Porubou a Olomoucí právě přestávka. "Trénovali jsme v klasickém rytmu, nic moc navíc vzhledem k pracovním a studijním povinnostem holek toho nevymyslíme. Některé dojíždí z Brna a Olomouce. Napočítal bych málo tréninků, kdy jsme schopni se sejít všichni, abychom mohli společně pracovat. Jsem rád, když nás v tréninku doplní i další dorostenky, které s námi ještě nehrají, ale můžeme v tréninku aspoň zkoušet herní věci," pere se s realitou zkušený trenér Jiří Mičola.

"K přípravným utkáním jsme využili celek našich mladších dorostenců, abychom si zvykali na tvrdší pojetí. Jako kvalitní přípravu na neděli bereme i pohárové utkání s ambiciózním celkem Kynžvartu. Odjeli jsme s jedenácti hráčkami do hry a dvěma mladými dorostenkami do brány. I přes prohru jsem tam viděl spoustu dobrých momentů, ale stále je co zlepšovat," dodal zlínský kouč. 

Po nedělním utkání  bude mít zlínský tým možnost srovnání výkonnosti s dosavadním nejlepším týmem soutěže.

Věrní fanoušci  zlínské házené přijďte povzbudit tým žen v boji s rozjetou Šalou!