MUŽI POTVRDILI DOBROU FORMU


HÁZENKÁŘI SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELI

 
Po vítězství minulý týden v regionálním derby v Bystřici p/H, chtěli zlínští házenkáři potvrdit pohodu a stoupající formu družstva i v následujícím kole 1. ligy mužů, v domácím utkání s posledním celkem tabulky, družstvem I. HK Dvůr Králové.
 
Díky marodce měl trenér našeho družstva M. Slovák určité problémy se sobotní sestavou.
Minulý týden si z Bystřice p/H si Tiller přivezl na jedné ruce sádrovou dlahu a na druhé ortézu. Problémy s patou nepustily do hry Šáše v Bystřici p/H ani následně ve Zlíně, po posledním tréninku před sobotním Dvorem Králové skončil s výronem v kotníku Novák na úrazovce, při rozcvičování před vlastním sobotním utkáním si poranil koleno golman Dufek a tím pro něj Dvůr Králové skončil.
 
Úvod utkání byl z naší strany opatrný a určitě se na něm podepsala i zdravotní situace družstva. Naopak soupeř hrál od první minuty bez zábran, byl živější a nedělalo mu problém držet s našim družstvem krok (1:0, 2:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:4). Toto „oťukávání“ vydrželo necelou první desetiminutovku, ale s tím rozdílem, že naši hráči na prvních šest branek potřebovali pouze sedm střel, kdežto soupeř na své první čtyři branky (z toho dvě sedmičky) musel vystřelit 10x.
Se začátkem jedenácté minuty skončilo již zmíněné „oťukávání se“ a skore se začalo měnit - hlavně v náš prospěch. Postupně narůstající brankový rozdíl se zastavil až na čísle 10 dvě minuty před koncem prvního poločasu (19:9) a tento náskok udrželo naše družstvo až do úplného závěru první půle (21:11).
První polovina utkání vyšla našemu družstvu velmi slušně.
Co prošlo pozornou a důraznou obranou, většinou pochytal Šidlík s téměř 58% úspěšností. Jurka se z pozice pravé spojky pasoval na „dvorního“ nahrávače a jen během první půle měl pět přímých asistencí na brankách z trháku, pivota a z obou křídel (2x Zaoral, Jirák, Švehlák, Balun). A k tomu přidal navíc ještě své tři branky. Střelecký koncert předváděl Vizner se 100% střelbou (8 branek z osmi pokusů) s Balunem 100% (4 branky - 4 pokusy). Pouze našich šest střel v prvním poločase neskončilo v síti soupeře!!!!!!!!!!!
 
Skóre druhého poločasu sice otevřeli hosté (21:12), ale následující minuty probíhaly podle scénáře úvodních minut poločasu prvního - jedna branka hostů, jedna branka domácích …… až do stavu 26:16 v končící desáté minutě druhé půle. Následnými třemi trefami Zaorala v řadě za sebou, naše družstvo odskočilo na rozdíl 13 branek (29:16) a po dalších deseti minutách jsme už vedli o 14 branek (33:19). Poslední desetiminutovka se už dohrávala v klidu a míru, brankový rozdíl neklesnul pod deset branek a skončil až na konečném stavu 38:26.
Ve druhém poločase už obrana poněkud polevila a z toho pramenila i snížená úspěšnost obou našich brankářů, kteří si poločas rozdělili půl na půl. I tak Šidlíkových 48% za celé utkání svědčí o jeho velmi dobrém výkonu.
Střelecké otěže převzal ve druhé půli 100% Zaoral (5 branek - 5 střel), dařilo se i křídlům, když se k Balunovi přidali i Kuzma se Švehlákem. Jurka sice vyšel střelecky naprázdno, ale zase svými asistencemi, „udělal“ Zaorala na pivotu a Kuzmu na křídle.
Tentokrát to sice moc neletělo Jirákovi, ale jeho říz v obraně určitě soupeři pocítili a z jeho přímých asistencí těžili především Zaoral na pivotu, Balun na křídle a Vízner na spojce.
Jestli naši hráči v prvním poločase pouze 6x neproměnili střelecký pokus v branku, tak ve druhé půli byla tato statistika ještě lepší - pouze 5 střel nenašlo svůj cíl v síti soupeře!!!!!!!!
 
Prostě a stručně - velmi vydařené utkání.
 
V čem jsme ale byli daleko horší než hráči soupeře, byly hlavně ve druhém poločase nepřesné přihrávky a technické chyby. V této fázi hry jsme 13x soupeři odevzdali míč chybnou přihrávkou nebo technickou chybou!!!!!! A to je hodně vysoké číslo. Ve vyrovnanějším utkání by se to mohlo vymstít. Za celé utkání jsme měli celkem 17 !!!!!! ztrát míčů proti devíti ztrátám soupeře.
Nad touto statistikou a nad těmito čísly by se měli hoši hluboce zamyslel.
 
Další kolo prvoligové soutěže totiž posílá naše družstvo na hřiště sice letošního nováčka, ale zároveň druhého celku soutěže, do BOHUNIC. A to nebude vůbec nic lehkého.
 

                    HC ZLÍN – I. HK DVŮR KRÁLOVÉ
                                     38:26 (21:11)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Šidlík, Černocký – Kuzma 2, Švehlák 3, Vizner 10/3, Březovský 1, Zaoral 7, Jirák 2, Jurka 3, Balun 7, Kalčík 1, Kolařík 2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                      3
Dvůr Králové    5
 
SEDMIČKY:
Zlín                      4/3
Dvůr Králové    8/5

Doplněno:
Cenu (taška s klubovým trikem, bidonem, zdravou výživou a plakáty ženské i mužské reprezentace) pro diváky do tipovací soutěže věnoval Handball club Zlín, z.s..
Výsledek 1.poločasu neuhodl nikdo, výsledek utkání Kryštof Parkán, který se stal šťastným výhercem.
Gratulujeme!